reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga Naszych Dzidzi :)

Trochę mnie dziwi ta panika lekarzy, że dzieci za mało przybierają. :confused:
Mój Julian to średniaczek, w dziewięć tygodni przybrał 1540g. Na siatce centylowej wagi jest pośrodku normy. :tak:
Uważam, że póki dziecko je, nic mu nie dolega, jest szczęśliwe i roześmiane to wszystko jest w porządku i widocznie taka jego uroda, że mniej przybiera. :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
moja wazy 5150 i ma 61 cm i jak na 3 miechy to akurat i tez sobie mysle że nie wygląda grubo ani chudo ot takie po prostu zadowolone dziecko
 
My po kolejnym ważeniu i szczepieniu.

Kacperek mając 3 miesiące waży równe 7 kg. Przybrał w ciagu miesiąca 900g. Rosnie mi chłop jak dąb :-):szok::rofl2:
 
Madzia, a z jaką wagą się Twoja córa urodziła? bo Jasiek na 3 miechy ważył tyle samo i usłyszałam, że to "bardzo ładnie, wprost książkowo"
mala ur sie 4350g zaraz potem spadla na 4050g jak wychodzilysmy ze szpitala w 3 dobie to wazyla 3800g...jesli chodzi o wage to mala jest troszke powyzej 50 centyla
z mojej ksiazki wynika ze dziecko przez pierwsze 4 miesiace tyje 120-250 g tygodniowo...
czyli z moich obliczen mala dobrze przybiera...
 
Jutro mój Kacper konczy 3 miesiace a dzis bylismy na szczepieniu i ma 67 cm a wazy 6900g A co do paniki to ja tez tego nie rozumiem przeciez kazde dziecko rozwija sie inaczej
 
nasza waga i wzrost
urodzeniowa 2920
przy wypisie 2700
6 tyg. 4240
12 tyg. 5300
16 tyg. 5840
wzrost
urodzeniowy 54
6 tyg. 55
12 tyg. 62
14 tyg. 65

wagowo jesteśmy pomiędzy 3 a 10 centylem za to wzrost powyżej 50...
 
Ostatnia edycja:
a do mnie dzis pielegniarka dzwonilapogadacizapytac jak tam moje dziecko sie trzyma i zaprosic na kontrole 20 i ona mi powiedziala ze oni nie przykladaja uwagi do wagi no chyba ze jest bardzo duza lub bardzo niska. czyli tak jak ma dunia pisze po co sie stresowac
 
Dzisiaj byliśmy na szczepieniu i przy okazji kontrola wagi - Julcia ma już 6,08 kg :))

Pielęgniarka jakoś nie umiała się tygodni życia u nas doliczyć - więc napisała 3 miesiące i tydzień. Dobrze, że suwaczek mam ... :-D:-D:-D

Zresztą poza wizytami na szczepienia nie kontroluję wagi. Ważne, że widzę jak z ubranek wyrasta :-) i nie płacze, że głodna.
 
reklama
Do góry