reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Moje dziecie tez zaczelo marudzic przy zupce jarzynowej, ale u niej to chyba kwestia jedzenia z lyzeczki a nie smaku jedzenia, bo jak zupke zmieszalam z woda i dostala ja w butli to zjadla bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Samymi deserkami jedzonka nie zastąpisz... Malutka musi wiedzieć, że oprócz słodkiego jabłuszka jest (raczej bezsmakowa) marchewka :)) I oczywiście ukochane mleczko!!!!
 
U nas nadal warzywka be. Jak radzicie, próbować dawać codziennie czy dać sobie spokój i podawać tylko deserki?
u nas wreszcie sukces w jedzeniu zupki jarzynowej
Okazało się, że moje dziecie zupke zjadło, ale dopiero, jak dostało ją w butli rozrzedzoną wodą
Natomiast jabłuszko jemy dalej łyżeczką
 
Nie udało się z zupką. Potem próbowałam dać soczek z butelki i też nie chciała. Obawiam się, że zbuntowała się przeciwko butelce, bo nic z butelki nie chce - ani herbatki, ani soczku ani zupki. A jak widzi mnie z łyżeczką, to od razu odwraca głowę, a po pierwszej łyżeczce zaczyna się wydzierać. Chyba muszę zrobić dłuższą przerwę w zupkach i spróbuję znów za jakiś czas.
 
A moje dzieciatko je juz wszystko , nauczyła sie pięknie jeść łyżeczką, potrafi w 10 min zjeść szklanke zupy(robionej przezemnie) lub cały słoiczek, podajemy juz króliczka i kurczaczka i nie ma problemow uczuleniowych, niestety chyba uczuliło ja sórowe jabłko, dzis lekarz powiedział mi ze trzeba bardzo uwazac z surowymi owocami ze lepsze sa juz te ze słoiczka bo surowe bardzo uczulaja , moze sie komus przyda ta informacja :-) Wybaczcie za mozliwe błedy ale pisze na szybkiego a niunia sie juz niecierpliwi
 
Szopek ja tez niestety ze wzgledu na rodzinke jestem raczej zmuszona dawac Ani mieso_Obawiam sie ,ze gdybym ja nie dawala to babcia (moja tesciowa ) na pewno by Ani cos przemycila.Tesciowa zna mnie juz 10 lat a jeszcze namawia mnie na nalesniki smazone na smalcu czy jakas zupke na malej ilosci mieska.
Ania dostala ostatnio jakies miesne sloiczki i mimo tego ,ze juz jest w odpowiednim wieku to mam opory zeby jej to podac.Chyba miesnymi daniami tatus bedzie karmil Anie.
 
Szopek, z tym sokiem produkowanym z soku zagęszczonego to moim skromnym zdaniem jest tak (wprawdzie pewności nie mam, ale tak mi się wydaje), że wyciskają sok z owoców w lecie kiedy owoców jest dużo, następnie zagęszczają go poprzez odparowanie części wody (mniejsza objętość, itp), a potem przed napełnieniem butelek czy kartonów rozcieńczają wodą do poprzedniej objętości. Witamina C to naturalny "konserwant".

Mikuś nadal tylko na cycu. Jakoś mi przykro na myśl, że za jakiś czas nie będzie już jadł z cyca.... i może dlatego na razie nic nie wprowadzam.
 
reklama
Ja nie jestem za podawaniem dziecku niczego z butli ze smokiem,Karmie piersia,soczki dostanie w swoim kubeczku niekapku od 3 mieisca sa takie z miekkim ustnikiem.Wszelkie obiadki ,deserki i kaszki bedzie dostawac lyzeczka a juz nie "dlugo" pewnie bedzie jesc czasami i sama rekoma dla treningu ;-)
Tu jest napsiane ze jesli dziecko nie chce jesc nowych produktow to lepiej sobie odpuscic na jakis czas i sprobowac pozniej...
Co powinno jeść niemowlę
 
Do góry