reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

mm81 a ile porcji Mala dostaje tego mleka??i czy jeszcze cos procz tego?napiszcie ile i jak czesto dajecie mleczko i co jeszcze
 
reklama
Kacha napewno to juz powinnas/mozesz dawac zupke jarzynowa bo z tego co piszesz to dajesz deser i sok,Mleczko mozesz zagescic kleikiem albo wlasnie sa kaszki od 4 miesiaca np z bananami bobovity chyba.Ze schematu wynika ze mleka dajesz tyle ile oni zalecajana tej stronie Wprowadzanie nowych pokarmów masz schemat zywienia ....
 
Natalka na noc zjada 150ml mleczka początkowego H.A.(od urodzenia jest na sztucznym, bo antybiotyki spaliły mi pokarm) i przesypia całą noc bez jedzenia. Budzi się ok.7 i znowu zjada 150ml. W ciągu dnia jest już różnie, czasem 120ml, czasem tylko 60ml, ale regularnie co 3 godzinki. Lubi też popijać herbatkę w między czasie. Dwa dni temu "pojawił" się pierwszy ząbek:-D. Ponieważ niunia 9 września skończyła 4 miesiące zaczęłam się przygotowywać do pierwszej kaszki, marcheweczki, jabłuszka, itp... Nowy schemat żywienia niemowląt kompletnie mnie teraz "skołował"... Natalka może do najcięższych nie należy, ale ciuszki zakładam jej na 74. Sama już nie wiem zmieniać mleko na 2 czy nie? Wprowadzać nowe jedzonko czy czekać? :confused: Niuśka jest bardzo aktywnym dzieckiem. Przewraca się na brzuszek i pięknie podnosi główkę (nawet zaraz po jedzeniu:-D). Śmieje się w głos, śpiewa ze mną i opowiada całe historie... Mam wrażenie, że już potrzebuje treściwszej diety, ale... Może inne mamy napiszą co o tym myślą...
 
Ostatnia edycja:
Kacha moja Ania je mleko 4-5 razy dziennie.Dostaje bebilon pepti 1,dawka dla niej to 210ml wody i 7 miarek mleka.Oprocz tego dostaje ok 80 ml soku przecierowego rozcienczonego troche woda (razem jakies 130ml).Raz dziennie dostaje jarzyny ze sloika,jada juz zupke jarzynowa,dynie z jablkiem,dynie z ziemniakami,szpinak.Jadla tez jablko z marchewka i jablko z brzoskwinia.Dzis wieczorem dodalam jej do mleka jedna miarke kaszki ryzowej z jablkami.
 
Ja daję 150 wody+5 miarek mleka+jedną miarkę kleiku. Wychodzi jakieś 170ml. Czasami zje wszystko, czasami nie. Generalnie zależy czy ma dzień przytulaka czy odkrywcy. W pierwszym przypadku cycoliłby na okrągło i dojada 120 ml z butli w drugim przypadku tak go interesuje wszystko dookoła, ze nie chce za bardzo piersi, bo się kręcić nie może przy tym. Je 2 razy tylko z cycka po nocy, z przerwą godzinną.

Zanim zaczełam zagęszczać, dostawał tyle samo mleka co z kleikiem. Nie zwiększył zapotrzebowania ani też nie najada sie bardziej.

Na kleiku ładnie przybiera. Nie widać masy ( 6600) bo nosi ciuszki na 74, czyli wysoki chłop.

Zostało mi półtora puszki nutramigenu i przejde na mleko następne już( 2).
 
kurcze dziewczyny
czy wy nie za duzo dajecie dzieciaczkom tego mleka?? ja daje 150 i nie wiecej tyle jest ns opakowaniu i staram sie nie dawac wiecej zeby go nie utuc... zreszta czytalam i na tym spotknaniu pampersa mowili zeby dziecka na butli... nie przekarmiac bo potem takiemu maluchowi ciezej zrzucic niz po cycu... ja tez zageszczam dodajac kaszki do mleka ale tylko na noc zeby spal cala noc ale wtedy leje 130 wody 5 lyzek mleka i dwie kaszki...

moj tez placze jak mu sie mleko konczy albo skonczy ale daje mu smoka albo szybko chce go czyms zajac i jest spokoj..
 
Mam pytanko, jeśli nie zdecyduję się na wprowadzenie nowego schematu żywienia teraz czyli w piątym miesiącu (który już niedługo się kończy), to powinnam pozostać przy starym schemacie?
 
reklama
Panna Migotka to jest czesc artykulu z tej strony Wprowadzanie nowych pokarmów
Oczywiście rodzice, którzy wolą wybrać stary "sprawdzony" schemat rozszerzania diety, nie robią nic złego. Obecne zalecenia podobnie jak poprzednie są jedynie wskazówką dotyczącą żywienia niemowląt, a nie sztywnymi regułami, których trzeba się bezwzględnie trzymać.
 
Do góry