reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Dziewczyny napiszcie w jakim celu i dlaczego dajecie już dzieciom inne jedzenie niż mleczko? nawet na sloiczkach jest informacja że po 4misiącu a nie przed:confused: z tego co ja sie orientuje to dzieci karmione piersia powinny dostawac inne jedzonko po skończeniu 6m-ca a na mleczku modyfikowanym po 4m-cu...
prosze o informacje i z góry dziękuje;-)
Minka z tym ze po skonczonym 4 miesiacu to masz racje,chyba ze pediatra powie ze mozna cos wczesniej podawac, a co do karmionych piersia dzieci to jest nowy schemat zywienia i juz od piatego miesiaca czyli po 4 skonczonym wlasnie wprowadzamy juz nowe pokarmy,caly tez nowy schcemat masz na pierwszej stronie tego watku w moim poscie.Dla cycowych i drugi butelkowych dzieci :-)

Mi pozwolila dac juz jablko i marchewke ze slioczka pomieszane razem np.i sok z jablek i marchewki ale zupka pierwsza za dwa tyg :-)
 
reklama
Dotkass ja daje Ani owoce z bobovity,zupki z hippa i gerbera a soczki gerbera.Zupki bobovity maja w skladzie olej sojowy wiec wole ich na razie nie wprowadzac.Ani bardzo smakuje dynia z ziemniakami i dynia z jablkiem ( mi tez :)

Minka ja wprowadzilam sok jablkowy gerbera jak Ania miala 3 mce.Mielismy duzy problem z kupkami i wolalam jej dac sok niz kazda kupke czopkiem wymuszac albo stosowac jakies syropy.Soczki pomogly :)
 
My już próbowaliśmy wcześniej marchewkę oraz jabłko z Gerbera, Zosia pluła i prawie płakać chciała jak miała to jeść:crazy:, stwierdziłam, że jeszcze za wcześnie dla niej i poczekamy do ukończenia 4 mc. Teraz w diecie ma Bebilon Pepti I JEJ SMAKUJE, :baffled:FUJ:-D
 
Szymon też miał kłopoty z kupką, dlatego dałam 2 tyg. wcześniej jabłuszko. oczywiscie pediatra nam pozwolił
w efekcie codziennie mamy kupkę:-D
 
Panna Migotka w nowym schemacie tak,i to juz 16 dni temu powinnas zaczac ale wcale nie trzeba sie trzymac nowego schcematu tylko robic jak wczesniej bylo czyli karmic do konca 6 miesiaca piersia i dopiero po tym czasie wprowadzac nowe pokarmy.Z nowosci jest jeszcze to ze juz w 5 miesiacu czyli po skonczonym 4 miesiacu nalezy tez wprowadzac gluten,bo jesli sie tego nie zrobi to dopiero chyba kolo 10 tego miesiaca mozna robic kolejna probe.....
Zreszta na piewrszej stronie watku jest NOWY SCHEMAT ZYWIENIA wazny od 2007 roku. i tam jest wszytsko czarne na bialym :-)
Tu jest wiecej info. nowy schemat zywienia niemowlat - Szukaj w Google
 
Dzięki dziewczynki za odpowiedź, kupiłam dziś Gerbera marcheweczkę i zupkę jarzynową z marchewką, na pierwszy rzut wprowadzam marchew, potem pójdzie w ruch jabłko. Amelka pięknie "zjadła" dziś kilka łyżeczek marchewki, oczywiście wypychała językiem, bo cięzko przestawić się chyba z butli na łyżeczkę i na dodatek inną konsystencję, ale widać było, że smakowało jej, no i kolor się bardzo podobał :tak:
Keyko ja jak dawałam dziś Ami marchew (nie cały słoiczek- trzy łyzki odgarzałam, reszta powędrowała do lodówki i zostanie na jutro i popojutrze) nasz kocur stał obok i patrzył w miseczkę Amelki, więc to czego nie zjadła przełożyłam do miseczki kota i wylizał resztki :-D:-D:-D
 
reklama
Oj tak, tak :tak:

Dziś nic się nie zmarnowało, Ami zjadła prawie cały mały słoiczek marcheweczki (Gerber 80 ml), tyle ile zostało z wczorajszego próbowania, i dziś zjadła ślicznie, już chyba zaczęła rozumieć o co chodzi w jedzeniu z łyżeczki :tak::-)
 
Do góry