reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywoływanie porodu, potrzebuje porady

Juliaf20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2023
Postów
61
Dziewczyny w poniedziałek mam się stawić do szpitala na wywoływanie. Chciałabym się was poradzić w kilku kwestiach.

O której godzinie najlepiej się stawić, lepiej z rana ?

Czy mogę normalnie zjeść w domu śniadanie?

Czy przygotowywałyście się w jakiś sposób do tego ?



To będzie mój pierwszy poród, pierwsze wywoływanie i mam trochę stresa. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i rady.
 
reklama
Dziewczyny w poniedziałek mam się stawić do szpitala na wywoływanie. Chciałabym się was poradzić w kilku kwestiach.

O której godzinie najlepiej się stawić, lepiej z rana ?

Czy mogę normalnie zjeść w domu śniadanie?

Czy przygotowywałyście się w jakiś sposób do tego ?



To będzie mój pierwszy poród, pierwsze wywoływanie i mam trochę stresa. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i rady.

Wszystko zależy od szpitala.
Np "mój" szpital poleca nie być z samego rana, dodatkowo tego dnia masz tylko przyjęcie więc trzeba być najedzona by dostaniesz tylko kolację. Tego dnia trafiasz na patologie i ewentualnie na balonik. Więc nic się nie dzieje za bardzo. Na spokojnie.

A znowu w innym szpitalu jak nie będziesz o 6 pierwsza w kolejce (rejestracja od 7) to na bank powiedzą że już nie ma miejsc i próbuj jutro albo w innym szpitalu 🤡
 
Jadłam śniadanie normalnie :)
Pierwszego dnia w moim szpitalu nie ma wywoływania. Jest tylko badanie i ustalany plan. Następnego dnia obchód już przychodzi z planem.
Hm. Zadzwoń do szpitala zapytać się czy masz stawić się w konkretnych godzinach. Bo ja musiałam przyjechac po 10 :)
 
Wszystko zależy od szpitala.
Np "mój" szpital poleca nie być z samego rana, dodatkowo tego dnia masz tylko przyjęcie więc trzeba być najedzona by dostaniesz tylko kolację. Tego dnia trafiasz na patologie i ewentualnie na balonik. Więc nic się nie dzieje za bardzo. Na spokojnie.

A znowu w innym szpitalu jak nie będziesz o 6 pierwsza w kolejce (rejestracja od 7) to na bank powiedzą że już nie ma miejsc i próbuj jutro albo w innym szpitalu 🤡
W jakim to szpitalu?
 
Dziewczyny w poniedziałek mam się stawić do szpitala na wywoływanie. Chciałabym się was poradzić w kilku kwestiach.

O której godzinie najlepiej się stawić, lepiej z rana ?

Czy mogę normalnie zjeść w domu śniadanie?

Czy przygotowywałyście się w jakiś sposób do tego ?



To będzie mój pierwszy poród, pierwsze wywoływanie i mam trochę stresa. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i rady.
Obydwa porody miałam wywoływane, do szpitala miałam się zgłosić o 9 (tak mi ustalał ginekolog ze szpitalem). Normalnie jadłam śniadanie w domu, w szpitalu dostałam obiad. Pierwszy poród (2021) przyjęcie we wtorek, w środę i w piątek rano test oksytocynowy, piątek popołudniu balonik. Drugi poród (2024) przyjęcie poniedziałek, w czwartek balonik (planowali na piątek), w piątek po 9 oksytocyna.
 
Dziewczyny w poniedziałek mam się stawić do szpitala na wywoływanie. Chciałabym się was poradzić w kilku kwestiach.
Nie rodziłam w Polsce, ale...
O której godzinie najlepiej się stawić, lepiej z rana ?
Zadzwoniłam do szpitala rano ok. 8, powiedziano mi, że mogę sobie przyjeżdżać na spokojnie za godzinę-dwie.
Czy mogę normalnie zjeść w domu śniadanie?
Normalnie zjadłam śniadanie w domu.
Czy przygotowywałyście się w jakiś sposób do tego ?
Jedynie emocjonalnie ;-) I akurat traf chciał, że na forum było trochę aktualnych historii o indukcjach, ale chyba lepiej było ich nie czytać :p
To będzie mój pierwszy poród, pierwsze wywoływanie i mam trochę stresa. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i rady.
Dla mnie to również był pierwszy raz.
Ale w przeciwieństwie chyba do większości przypadków w PL, ja dostałam doustne prostaglandyny na wywołanie. Wzięłam 7 z 8 dawek, między czwartkowym porankiem a północą. Skurcze zaczęły się w piątek nad ranem, około 3-4. O 6 dostałam ZZO, urodziłam SN przed 12 w południe.
Dla mnie było to naprawdę pozytywne przeżycie. Czego i Tobie życzę!
 
A jak to u was wyglądało, tego samego dnia co się stawiłyście zaczęli coś działać? Ja mam się stawić w 38+6 ze względu na cukrzycę ciążową I dziecko jest duże... dlatego mam nadzieję, że pójdzie szybko
 
reklama
A jak to u was wyglądało, tego samego dnia co się stawiłyście zaczęli coś działać? Ja mam się stawić w 38+6 ze względu na cukrzycę ciążową I dziecko jest duże... dlatego mam nadzieję, że pójdzie szybko
Tak, od razu. Też miałam cukrzycę ciążową, ale dziecko miało normalną wagę, bardzo kontrolowałam dietę i brałam odrobinę insuliny.
I urodziłam dokładnie w 38+6 właśnie ;-)
 
Do góry