reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

@Mujer a jeśli mogę prosić doświadczona koleżankę, to możesz mi tak luźno opisać co Twoim zdaniem należy mieć dla noworodka właśnie z kosmetyków / rzeczy do higieny?

no oprócz pampersow bo to oczywiste hehe ;)
Do dziś tylko płyn do kąpieli babydream i takie same chusteczki, zielone, podobno najlepsze. I tyle. Jak im się czasem tyłek w lato odparzał to bepanthen. Ale na codzień nic, szkoda zapychać pory i zawsze to jakaś chemia. Oliwek też nigdy nie użyłam. Mają bardzo ładne skóry.
 
reklama
Do dziś tylko płyn do kąpieli babydream i takie same chusteczki, zielone, podobno najlepsze. I tyle. Jak im się czasem tyłek w lato odparzał to bepanthen. Ale na codzień nic, szkoda zapychać pory i zawsze to jakaś chemia. Oliwek też nigdy nie użyłam. Mają bardzo ładne skóry.

dzięki ;) a do uszek czego używałaś?
do pępka alkohol?
 
Ja w domu często używałam tych płatków po namoczeniu w przegotowanej wodzie do wytarcia tyłka - zamiast chusteczek nawilzanych :)
Teraz można kupić suche chusteczki nie nawilżanie i tylko moczy się je w ciepłej wodzie. Mają je albo w pudełku albo w rolce. Napewno w rosmanie są.

Co do piżam i szlafroków to ja nie znoszę i w szpitalu chodziłam normalnie w leginsach i w koszulce. U nas nie było problemu.
 
@Anacoco byliśmy w sklepach meblowych i oczywiście Internet oferuje najtańsze opcje. Postanowilismy kupic szafe (Na zapasy, większe rozmiary, cały bajzel dziecka) +komode na biezace rozmiary dziecka i kosmetyki. Myśleliśmy nad ikea (komponujesz samemu szafe wyszła po 1tysiac) + komoda biała z 4 szufladami po 299zl. Albo opcja z allegro gdzie szafa+slupek z polkami +komoda wychodzi za okolo 900 zł i to nas kusi. Wg mnie to tylko meble i nie potrzebuje wydawać niepotrzebnie hajs na jakieś dizajnerskie meble :p

Jak zejdziesz na dół ogłoszenia to są pokazane i wycenione wszystkie części do zestawu, można wybrać kolory mebli :)

Link do: Meble dziecięce Bambi/Bambi II/Bambi III - 01
Dziękuję, też w planie mam zamiar kupić komodę i szafę. Trochę boję się zamawiać meble przez internet bo nie wiem w jakim stanie przyjdą, a jestem wzrokowcem i wkurzają mnie obicia czy nie doróbki.

@Anacoco proszę :)
jeśli chodzi o ciuszkową wyprawkę to też mogę wrzucić jak byś chciała.
wybaczcie za pismo ale nie mam do niego ręki :D chociaż rysuje dość dobrze hehe ;) Zobacz załącznik 915201
O super lista na pewno się przyda. Dziękuję :) To po proszę jeszcze o ciuszkową myślę, że przyda też się innym pierworódkom :)

@Mujer a czy możesz opisać czym wykonywałaś masaż maluszka po kąpieli? bo w sumie ja też nie planuję oliwkowania, ale nie wiem czym to zastąpić. No i słyszałam, żeby z kąpielami też nie przesadzać.
 
Dziękuję, też w planie mam zamiar kupić komodę i szafę. Trochę boję się zamawiać meble przez internet bo nie wiem w jakim stanie przyjdą, a jestem wzrokowcem i wkurzają mnie obicia czy nie doróbki.


O super lista na pewno się przyda. Dziękuję :) To po proszę jeszcze o ciuszkową myślę, że przyda też się innym pierworódkom :)

@Mujer a czy możesz opisać czym wykonywałaś masaż maluszka po kąpieli? bo w sumie ja też nie planuję oliwkowania, ale nie wiem czym to zastąpić. No i słyszałam, żeby z kąpielami też nie przesadzać.

nie ma za co :)
to moja pierwsza ciąża wiec w zasadzie ja mogę się od innych mam uczyć, no ale wiadomo każdy ma inne potrzeby oprócz tego co niezbędne. ktoś koniecznie kupi (na przykład) sterylizator do butelek, nianie elektroniczna i szumisia, a dla mnie niekoniecznie :)
ale robiłam to na podstawie paru list internetowych, sprawdzając punkt po punkcie każda rzecz i czytając artykuły na ten temat, zeszło mi z 2 dni..

ciuszki już przepisuje kochana i wstawiam :)
 
ciuszki - tutaj sugerowałam się tylko i wyłącznie listami z internetu bo nie mam doświadczenia w tym temacie.
napewno fajnie że rodzimy na wiosnę bo odpadają grube ubranka, kombinezony, szaliczki, rekawiczki etc.

no i napisałam według siebie ilości, ale zrobiłam rekonesans i w tym momencie już mam więcej rzeczy niż napisałam :D
plus zależy czy ktoś chce kupować niedrapki, rampersy, więcej dresikow na spacer, spodenek wyjsciowych, no wiadomo.

i oczywiście dla dziewczynek dochodzi milion sukienusi, opasek, uroczych ubranek :)
IMG_20181110_175246.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181110_175246.jpg
    IMG_20181110_175246.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 312
ciuszki - tutaj sugerowałam się tylko i wyłącznie listami z internetu bo nie mam doświadczenia w tym temacie.
napewno fajnie że rodzimy na wiosnę bo odpadają grube ubranka, kombinezony, szaliczki, rekawiczki etc.

no i napisałam według siebie ilości, ale zrobiłam rekonesans i w tym momencie już mam więcej rzeczy niż napisałam :D
plus zależy czy ktoś chce kupować niedrapki, rampersy, więcej dresikow na spacer, spodenek wyjsciowych, no wiadomo.

i oczywiście dla dziewczynek dochodzi milion sukienusi, opasek, uroczych ubranek :) Zobacz załącznik 915353
Sweterki czy bluzy będą potrzebne góra 2 w najmniejszym rozmiarze za to dorzucilabym kilka bodziakow na długi no chyba że chcesz codziennie prać.
 
i moja kolekcja.. się uzbierało, babcia zaczęła szaleć :D najlepszy jest żółty kombinezonik - babcia stwierdziła że to taki Wielkanocny Kurczaczek będzie ;)
IMG_20181110_161116.jpg
inCollage_20181110_180223707.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181110_161116.jpg
    IMG_20181110_161116.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 324
  • inCollage_20181110_180223707.jpg
    inCollage_20181110_180223707.jpg
    696 KB · Wyświetleń: 313
reklama
Do góry