reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

na tym wątku wrzucałam taką listę , i teraz ją znalazłam (temat listy przewija się na stronach 128-140 tak mniej więcej)
AKCESORIA

  • · ŁÓŻECZKO
  • · MATERAC DO ŁÓŻECZKA
  • · POWŁOCZKI DO POŚCIELI (2SZT)
  • · WKŁAD DO POŚCIELI (KOŁDRA+PODUSZKA)
  • · CERATKA NA GUMKĘ POD PRZEŚCIERADŁO
  • · OCHRANIACZE NA SZCZEBELKI
  • · PRZEŚCIERADŁO (2SZT)
  • · POŚCIEL DO WÓZKA
  • · PRZEŚCIERADŁO DO WÓZKA·
  • KOCYK CIENKI
  • · KOCYK GRUBSZY
  • · WÓZEK
  • · FOTELIK DO SAMOCHODU
  • · PRZEWIJAK
  • · KOMODA
  • MONITOR ODDECHU/ NIANIA


UBRANKA



  • · BODY Z KRÓTKIM (3SZT)
  • · BODY Z DŁUGIM (3SZT)
  • · PAJACYK (3SZT)
  • · KAFTANIK (3SZT)
  • · KOSZULKA (3SZT)
  • · CZAPECZKA BAWEŁNIANA (2SZT)
  • · CZAPECZKA CIEPLEJSZA (1SZT)
  • · SKARPETKI (2SZT)
  • · NIEDRAPKI
  • · SWETEREK ZAPINANY
  • · SPODENKI (3SZT)
  • · KOMBINEZON
  • · ŚPIOCHY (4SZT)
  • · BUCIKI (1PARA)
  • · ŚPIWOREK DO SPANIA


DO KARMINIA



  • · SMOCZEK
  • · BUTELKA 125 ML ZE SMOCZKIEM 0+
  • · BUTELKA 260ML ZE SMOCZKIEM 0+
  • · SMOCZEK DO BUTELKI 3+
  • · PODGRZEWACZ DO BUTELEK (MOŻE BYĆ ZE STERYLIZATOREM)
  • · SZCZOTECZKA DO MYCIA BUTELEK I SMOCZKÓW
  • · TERMOOPAKOWANIE DO BUTELEK
  • · POJEMNIKI NA POKARM (MLEKO) EWENTUALNIE WORECZKI
  • · PRZYPINKA DO SMOCZKA + OPAKOWANIE NA SMOCZEK
  • OPAKOWANIE MLEKA W PROSZKU


PIELĘGNACJA, ZDROWIE,



  • · WANIENKA
  • · MYJKA
  • · RĘCZNIK Z KAPTURKIEM (2SZT)
  • · TERMOMETR KĄPIELOWY
  • · CHUSTECZKI NAWILŻANE
  • · WACIKI I PATYCZKI NIEMOWLĘCE
  • · SZCZOTKA DO WŁOSÓW
  • · NOŻYCZKI DO PAZNOKCI
  • · PROSZEK DO PRANIA
  • · PŁYN DO KĄPIELI
  • · MYDŁO
  • · OLIWKA
  • · SUDOKREM.BEPANTEN LUB INNY KREM NA ODPARZENIA
  • · SZAMPON DLA DZIECI OD 1 DNIA ŻYCIA
  • · BALSAM DO CIAŁA
  • · KREM OCHRONNY DO BUZI
  • · 10 PIELUCH TETROWYCH
  • · 5 PIELUCH FLANELOWYCH
  • · PAMPERSY
  • · TERMOMETR DO CIAŁA
  • · SÓL FIZJOLOGICZNA
  • · JAŁOWE GAZIKI
  • · GRUSZKA DO NOSA LUB FRIDA
  • · SPIRYTUS
  • · IZOTONICZNY ROZTWÓR WODY MORSKIEJ
  • PARACETAMOL


DLA MAMY



  • · KOSZULA DO KARMIENIA (2SZT)
  • · WKŁADKI LAKTACYJNE
  • · STANIK DO KARMIENIA (2SZT)
  • · MAŚĆ NA BRODAWKI
  • OSŁONKI NA BRODAWKI
  • · HERBATKA LAKTACYJNA
  • · BALSAM DO CIAŁA UJĘDRNIAJĄCY
  • · LAKTATOR
  • · PODPASKI/PODKŁADY POPORODOWE
  • · MAJTKI JEDNORAZOWE Z SIATKI (2SZT)
  • · SZLAFROK
  • · PODKŁADY NA ŁÓŻKO
  • · PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ PO PORODZIE


DODANE



  • LEŻACZEK
  • HERBATKA PRZECIWKOLKOWA
  • TANTUM ROSA
  • CHUSTA DO NOSZENIA DZIDZI / NOSIDEŁKO
  • PODUSZKA POPORODOWA LUB ZWYKŁE DMUCHANE KÓŁKO DLA DZIECI DO NAUKI PŁYWANIA -> POMOCNE PRZY SIADANIU PO PORODZIE NATURALNYM

dziękuję bardzo :) z neta kozystam przez tel to troszkę trudniej mi czegoś szukać czy każdej odp. Ale czytam na bierzaco :)
 
reklama
nomimalone-super album.Też miałam podobny przy Gabi.Fajna pamiatka.Mam zamiar go uzupenić i jak Gaba skończy 18tkę-to dam jej to w prezencie.Mam tam nawet wklejona bransoletke urodzeniową Gabryni;)

Twoja lista jest super.Chyba wszystko juz na niej jest:)

katiuszka-bądź dobrej mysli.Czsami rodak z rodakiem lepiej sie dogada,a więc będzie na pewno wszystko super.

deizzy-twój album też piękny:)

Miłego dzionka
 
katiuszka tu tez odsylaja, zadnej obserwacji nie ma... mam nadzieje ze wiedza co robia... obys szybciutko urodzila i nie musiala na darmo tam wiecej jezdzic!

Deizzi
sliczny ten album!
 
Hey babki;)
Fajne przypomnienie z ta lista :) sama dopisałam sobie kilka rzeczy o których zapomniałam. :D
A te wasze albumy dziewczyny są prześliczne ;) ja jestem bardzo ZA, za takimi pamiątkami,też kupiłam książeczkę ale gotową z księgarni,nie za długą :)

Wg zakupiłam dziś kombinezonik,nie znalazłam identycznego,więc pokazuje Wam mniej więcej jaki kupiłam:
Babaluno kombinezon Cute 56-62, eSklep dla dzieci
Widziałam też trochę grubszy(56) który bardzo mi się podobał,chciałam nawet wziąć dwa ale stwierdziłam że może być tak, że maluszek szybko wyrośnie i mogę nie ubrać aż dwóch,tym bardziej, że może być już coraz cieplej od połowy marca... Myslicie dobrze zrobiłam,czy wysłać męża po niego? :D heh
A taki całkiem gruby zimowy też mam bo dostałam od teściowej.(rozmiar 56-62)
 
Hej :)
Ja także podczas zakupów sugerowałam się listą. Jest bardzo pomocna :)
Albumy śliczne ;-) Ja też mam zamiar zrobić wielki album od samego początku ciąży :D Jako, że korzystam z usług fajnej Pani fotograf to po kilku sesjach zrobi nam zestawienie.... :D Już nie mogę się doczekać sesji noworodkowej, ale przed nią jeszcze jedna w lutym razem z mężem :)
 
Dziewczyny, a ja mam pytanie. Słyszałam, ze jak myje sie maluszka to do wanienki najpierw wkłada sie pieluche tetrowa. Zastanawiam sie po co i czy serio sie tak robi.
 
Mikowata głównie po to, żeby Maluszek bezpośrednio nie leżał na tym plastiku, jak się nie używa leżaczków/foczek to można nawet kilka takich pieluszek położyć, żeby było "miękko".
 
basiatoja - moim zdaniem ten który kupiłaś wystarczy, nie jest jakiś cienki , to chyba ja mam cieńszy tak mi sie wydaje . trzeba wziąć pod uwagę , że marzec szybko minie a dzieciaczki szybko rosną, a nie rodzimy na późną jesień , więc będzie coraz cieplej. Poza tym zawsze jeszcze mamy te wszystkie ciepłe pajace, sweterki itd no i kocyki ciepłe , ewentualnie pościel do wózków. Nim sie obejrzymy a kombinezony będą za małe i za ciepłe.

mikowata - ja gdzieś kiedyś wyczytałam , że pieluszki sa po to by dzieciaczek tak sie nie ślizgał w wanience
 
mikowata do końca w sumie nie wiem po co tą pieluszkę się wsadza - chyba żeby jakoś przyjemniej pod pleckami było. Ale z doświadczenia powiem, że nam mała w pewnym momencie zaczęła płakać przy kąpieli i awanturować się (szybko może po jakimś tygodniu) i ktoś nam tą pieluszkę wtedy podpowiedział i na prawdę pomogło.... od tmtej pory nigdy nie mieliśmy problemów z kąpaniem.
 
reklama
Hey babki;)
Fajne przypomnienie z ta lista :) sama dopisałam sobie kilka rzeczy o których zapomniałam. :D
A te wasze albumy dziewczyny są prześliczne ;) ja jestem bardzo ZA, za takimi pamiątkami,też kupiłam książeczkę ale gotową z księgarni,nie za długą :)

Wg zakupiłam dziś kombinezonik,nie znalazłam identycznego,więc pokazuje Wam mniej więcej jaki kupiłam:
Babaluno kombinezon Cute 56-62, eSklep dla dzieci
Widziałam też trochę grubszy(56) który bardzo mi się podobał,chciałam nawet wziąć dwa ale stwierdziłam że może być tak, że maluszek szybko wyrośnie i mogę nie ubrać aż dwóch,tym bardziej, że może być już coraz cieplej od połowy marca... Myslicie dobrze zrobiłam,czy wysłać męża po niego? :D heh
A taki całkiem gruby zimowy też mam bo dostałam od teściowej.(rozmiar 56-62)

Ten kombinezon to moim zdaniem strzał w 10;-) .Znam tę firmę.Mam śpiworek bez rękawków z tej firmy.Rewelacja.Super jakość.Cieplutki.Będziesz zadowolona.Ja mam taki sam kolor nawet obrazek;-)

Mikowata-to prawda z tą pieluchą tetrową.Wkłada sie ja po to aby dzidzi nie ślizgało się po waniencce.No i niektórzy(np ja)okrywają maleństwo drugą tetrówką na brzuszku zeby trzymało temperatur ę na ciele malca.
 
Do góry