reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

A wiecie czego nie mogę znaleźć w domu i będę musiała kupić? A naszło mnie dopiero dzisiaj... Taki pojemniczek na szczoteczke, na mydło i kubek do płukania zębów...
 
reklama
Katiuszka, juz rozumiem. Jest jeszcze szansa, ze polski doktorek cos zle wymierzyl i stad dziecie wyszlo mniejsze. Skoro jednak stwierdzil istotny stopien zwapnienia lozyska, to jednak inna sprawa. Jaki stopien dojrzalosci lozyska Ci podal? 3? 4? Dobrze, ze Cie powtornie przebadali, ale troche kiepsko, ze nadal nie wiesz, na czym stoisz. Zawsze lepiej jak nie wywoluja sztucznie, ale jesli lozysko masz bardzo zwapnione, to inna sprawa. Anglielscy doktorkowie olali te kwestia? Mam nadzieje, ze sprawa sie wyjasni... Trzymam kciuki!
 
kociatka polski lekarz powiedział, że łożysko III stopnia. Ci angielscy wiedzieli o tym, bo mieli na opisie, zresztą na ich papierach tez było, że dzisiejsze usg ze względu na łożysko po badaniu prywatnym, więc wiedzieli, że cos tam nie tak. Mnie się wydaje, że według nich skoro dziecko ok, ma tlen, ma odpowiedni wymiar, wody płodowe na idealnym poziomie, to to, że łożysko jest przestarzałe to naturalna kolei rzeczy. Chyba według nich dalej spełnia swoją rolę, skoro z Julkiem dobrze. No inaczej nie mogę sobie tego wytłumaczyć:baffled: Zobaczę co mi odpisze mój polski lekarz. Ehhhh już by mogło byc po...bo padnę od takiego zastanawiania się:baffled:
 
Katiuszka - normalnie ręce mi opadły jak to przeczytałam , oboje z mężem zaczęliśmy głowami kręcić jak to jest możliwe by taka była opieka w Anglii nad kobietą ciężarną. trzymamy kciuki by było wszystko dobrze i ciekawa jestem co polski doktor odpisze.
 
Dziewczyny kupowałyście może takie pamiętniki dla dziecka? Możecie wkleić zdjęcia lub jakiś polecić?

My kupiliśmy taki albumik na pierwszy rok. Ten co podała Kania fajny ale na 5 lat (przy moim foceniu itd. To mało stron , choć wizualnie śliczny)

Jak oglądałam takie albumiki na necie to to co mnie denerwowało , to brak informacji co zawiera ten album. Konkretnie.
Toteż podam wam konkretnie co zawiera ten, który my kupiliśmy.
Stron:46
1. Zdjęcie z mamą, zdjęcie z tatą
2. Nazywam się…. Urodziłam się…. O godz… w szpitalu…..poród przyjęty był przez …… ważyłam….i mierzyłam…..znaki szczególne….moje pierwsze zdjęcie
3. Wszyscy mówią , że z wyglądu przypominam….moje oczy SA koloru….jak oczy….mój znak zodiaku to…. Więc podobno mam być….
4. Moja mama nazywa się …..mój tata nazywa się (2 miejsca na zdjęcia mama i ja , tata i ja)
5. Moi rodzice poznali się ….. tata oświadczył się mamie (zdjęcie z narzeczeństwa, zdjęcie ze ślubu)
6. Kiedy moi rodzice dowiedzieli się, że się urodze to…. (5 miejsca na zdjęcie rodziców z czasu ciąży)(2 miejsca na zdjęcia mamy w ciąży)
7. 4 miejsca na zdjęcia z USG

8. Mam na imię…moje imie oznacza….rodzice nadali mi takie imię, dlatego że….inne imiona nad którymi się zastanawiali…pieszczotliwie nazywają mnie….kiedy o mnie rozmawiają mówią że …
9. Moja rodzina (zdjęcie mojej rodziny , drzewo genealogiczne z miejscem na małe fotki buziek)
10. Mój pierwszy uśmiech… moja pierwsza kąpiel (+miejsce na zdjęcie) moje pierwsze słowa….zaczęłam raczkować w wieku…postawiłam pierwszy krok w wieku….. (zdjęcie kiedy raczkuje, zdjęcie kiedy stawia pierwsze kroki)
11. Mój pierwszy ząbek (+zdjęcie uśmiechu z 1 ząbkiem) moje zęby mleczne…. Miejsce na wpisywanie dat do poszczególnie wyrżniętych ząbków
12. Odcisk mojej dłoni, odcisk mojej stopy
13. Chrzciny ( data, godzina, kto był, 2 miejsca na zdjęcie)
14. Piłam mleko mamy do…w wieku … zaczęłam jeść …. Mój pierwszy stały pokarm… jedząc miałam minę (+miejsce na zdjęcie z tą miną )bardzo lubię…. (zdjęcie miny gdy je to co lubi), nie lubię ….(zdjęcie miny gdy je to czego nie lubi)
15. W łóżeczku najbardziej lubię … zachwyca mnie dźwięk…. Moja ulubiona piosenka… moja ulubiona potrawa….moja ulubiona pozycja do spania….lubię spać z…..kiedy raczkuje szukam….moje ulubione zabawki to….
16. Moja pierwsza wigilia….moja pierwsza Wielkanoc….. (zdjęcie z Bożego Narodzenia), rok 2013 pożegnaliśmy w … w sylwestra byliśmy ….inne dni ważne dla mojej rodziny (miejsce na 2 zdjęcia)
17. 12 stron z kalendarzem miesięcznym w w których wpisujemy i przyklejamy dołączone naklejki o szczepieniach, ząbkach , krokach, raczkowaniu itd. Jest miejsce w każdym miesiącu na wpisanie wagi,wzrostu,ile godzin dzidzia przesypia, co je, zdrowie, postępy oraz miejsce na zdjęcie z każdego miesiąca życia do ukończenia 1 roku.
nasz dzidziuś.JPG1.JPG2.JPG9.jpg4.jpg5.JPG6.jpg7.jpg8.jpg
 
Ostatnia edycja:
Katiuszka - wykończyłabym się nerwowo u takich angielskich "specjalistów" , faktycznie poczekaj co Polski lekarz odpisze a jak to będzie zbyt długo trwało to wracaj jutro do szpitala i coś nakłam ... przecież bezpieczeństwo dziecka i matki powinno być najważniejsze !
 
Dziewczyny może ktoras napisze cala listę rzeczy zakupionych dla maluszka i dla mamy? Bo ja juz się troszeczkę pogubiłam co muszę jeszcze kupić. Możecie napisać to co juz macie i to co jeszcze musicie kupic.

Ja ostatnio kupiłam butelkę dla maluszka, paczkę pieluch i paczkę mokrych chusteczek i proszek do prania dzidziuś. Proszek pachnie intensywnie ale rzeczy po wypraniu prawie wcale. Bo wypralam trzy prześcieradła trzy kocyki i rożek i takie coś do łóżeczka co przy głowie się zakłada do około :p

na tym wątku wrzucałam taką listę , i teraz ją znalazłam (temat listy przewija się na stronach 128-140 tak mniej więcej)
AKCESORIA

  • · ŁÓŻECZKO
  • · MATERAC DO ŁÓŻECZKA
  • · POWŁOCZKI DO POŚCIELI (2SZT)
  • · WKŁAD DO POŚCIELI (KOŁDRA+PODUSZKA)
  • · CERATKA NA GUMKĘ POD PRZEŚCIERADŁO
  • · OCHRANIACZE NA SZCZEBELKI
  • · PRZEŚCIERADŁO (2SZT)
  • · POŚCIEL DO WÓZKA
  • · PRZEŚCIERADŁO DO WÓZKA·
  • KOCYK CIENKI
  • · KOCYK GRUBSZY
  • · WÓZEK
  • · FOTELIK DO SAMOCHODU
  • · PRZEWIJAK
  • · KOMODA
  • MONITOR ODDECHU/ NIANIA


UBRANKA



  • · BODY Z KRÓTKIM (3SZT)
  • · BODY Z DŁUGIM (3SZT)
  • · PAJACYK (3SZT)
  • · KAFTANIK (3SZT)
  • · KOSZULKA (3SZT)
  • · CZAPECZKA BAWEŁNIANA (2SZT)
  • · CZAPECZKA CIEPLEJSZA (1SZT)
  • · SKARPETKI (2SZT)
  • · NIEDRAPKI
  • · SWETEREK ZAPINANY
  • · SPODENKI (3SZT)
  • · KOMBINEZON
  • · ŚPIOCHY (4SZT)
  • · BUCIKI (1PARA)
  • · ŚPIWOREK DO SPANIA


DO KARMINIA



  • · SMOCZEK
  • · BUTELKA 125 ML ZE SMOCZKIEM 0+
  • · BUTELKA 260ML ZE SMOCZKIEM 0+
  • · SMOCZEK DO BUTELKI 3+
  • · PODGRZEWACZ DO BUTELEK (MOŻE BYĆ ZE STERYLIZATOREM)
  • · SZCZOTECZKA DO MYCIA BUTELEK I SMOCZKÓW
  • · TERMOOPAKOWANIE DO BUTELEK
  • · POJEMNIKI NA POKARM (MLEKO) EWENTUALNIE WORECZKI
  • · PRZYPINKA DO SMOCZKA + OPAKOWANIE NA SMOCZEK
  • OPAKOWANIE MLEKA W PROSZKU


PIELĘGNACJA, ZDROWIE,



  • · WANIENKA
  • · MYJKA
  • · RĘCZNIK Z KAPTURKIEM (2SZT)
  • · TERMOMETR KĄPIELOWY
  • · CHUSTECZKI NAWILŻANE
  • · WACIKI I PATYCZKI NIEMOWLĘCE
  • · SZCZOTKA DO WŁOSÓW
  • · NOŻYCZKI DO PAZNOKCI
  • · PROSZEK DO PRANIA
  • · PŁYN DO KĄPIELI
  • · MYDŁO
  • · OLIWKA
  • · SUDOKREM.BEPANTEN LUB INNY KREM NA ODPARZENIA
  • · SZAMPON DLA DZIECI OD 1 DNIA ŻYCIA
  • · BALSAM DO CIAŁA
  • · KREM OCHRONNY DO BUZI
  • · 10 PIELUCH TETROWYCH
  • · 5 PIELUCH FLANELOWYCH
  • · PAMPERSY
  • · TERMOMETR DO CIAŁA
  • · SÓL FIZJOLOGICZNA
  • · JAŁOWE GAZIKI
  • · GRUSZKA DO NOSA LUB FRIDA
  • · SPIRYTUS
  • · IZOTONICZNY ROZTWÓR WODY MORSKIEJ
  • PARACETAMOL


DLA MAMY



  • · KOSZULA DO KARMIENIA (2SZT)
  • · WKŁADKI LAKTACYJNE
  • · STANIK DO KARMIENIA (2SZT)
  • · MAŚĆ NA BRODAWKI
  • OSŁONKI NA BRODAWKI
  • · HERBATKA LAKTACYJNA
  • · BALSAM DO CIAŁA UJĘDRNIAJĄCY
  • · LAKTATOR
  • · PODPASKI/PODKŁADY POPORODOWE
  • · MAJTKI JEDNORAZOWE Z SIATKI (2SZT)
  • · SZLAFROK
  • · PODKŁADY NA ŁÓŻKO
  • · PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ PO PORODZIE


DODANE



  • LEŻACZEK
  • HERBATKA PRZECIWKOLKOWA
  • TANTUM ROSA
  • CHUSTA DO NOSZENIA DZIDZI / NOSIDEŁKO
  • PODUSZKA POPORODOWA LUB ZWYKŁE DMUCHANE KÓŁKO DLA DZIECI DO NAUKI PŁYWANIA -> POMOCNE PRZY SIADANIU PO PORODZIE NATURALNYM
 
Ja właśnie ze względu na to że takie pamiętniki mają mało miejsca i są pod "dyktando" zakupiłam gruby duży biały album na zdjęcia wklejany i ozdobniki. I teraz wklejam zdjęcia piszę na komputerze to co tam ma być i wklejam do tego ozdoby typu scrapbooking i jest cudnie.

Album mam taki ola2_100cr_4.jpg

A takie pomysły: 15bda33b69668d9c.jpg Album-na-chrzest-str-8.jpgP9100014.jpgIS_scrapbooking+-+album+w%u002525C4%2599druj%25C4%2585cy+FIMO+%25281%2529+%2528Medium%2529.jpg
 
Ja właśnie ze względu na to że takie pamiętniki mają mało miejsca i są pod "dyktando" zakupiłam gruby duży biały album na zdjęcia wklejany i ozdobniki. I teraz wklejam zdjęcia piszę na komputerze to co tam ma być i wklejam do tego ozdoby typu scrapbooking i jest cudnie.

Album mam taki Zobacz załącznik 534086

A takie pomysły: Zobacz załącznik 534087 Zobacz załącznik 534090Zobacz załącznik 534092Zobacz załącznik 534093

jak ja kocham scrapy :tak::-) też miałam zamiar swój zrobić, ale mężuś powiedział, że chce gotowca , takiego sklepowego a nie moje wycinanki. Toteż swoje "wycinanki" i tak zrobię a dla ogółu do wglądu będzie gotowiec ze sklepu :-D
 
reklama
Katiuszka, III stopien na Twoim etapie ciazy to rzeczywiscie moze byc naturalny proces, ale to lekarze oceniaja. Nie pamietam, jaki ja mialam przed porodem:confused:Z ponizszego wynika, ze ocena przeplywow jest dokladniejsza niz ocena stopnia dojrzalosci lozyska na zwyklym USG:

W miarę trwania ciąży łożysko dojrzewa, zmienia swoją budowę, można powiedzieć, że się po prostu starzeje. Jest to proces zupełnie naturalny, w wyniku którego w tkance łożyska odkładają się złogi wapnia i włóknika. Zmiany te można dostrzec w trakcie badania USG, co pozwala na określenie tzw. stopnia dojrzałości łożyska według skali Grannuma (0, I, II i III). Dużo dokładniejszy obraz wydajności łożyska daje tzw. USG dopplerowskie, które pozwala na precyzyjną ocenę przepływu krwi w tętnicach pępowinowych. Jeżeli badanie to wykaże, że łożysko stało się niewydolne i nie zaopatruje odpowiednio dziecka, to jest to wskazaniem do zakończenia ciąży. Dojrzałe łożysko waży około 500 gramów.

Jesli - na podstawie oceny przeplywow - u Ciebie stwierdzono, ze jest lozysko wydolne (mimo zwapnien), to pewnie nie widzieli wskazan do przyspieszenia porodu. Zawsze lepiej, gdy dziecko urodzi sie wtedy, gdy ono tego chce, a nie wtedy, gdy lekarze postanowia je wyciangnac...
 
Ostatnia edycja:
Do góry