reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

barbia jesli liczysz sie z urodzeniem wczesniej to 62 jest za duze. moja mala miala 51 cm jak sie urodzila wiec te 50 byly idealne, 56 nawet za duze. moze bedziesz miala wieksze dziecko, ale nie licze na 62. kup chociaz pare mniejszych ciuszkow, nie mowie cala kolekcje

katiuszka ja mam laktator, przydal sie pare razy jak musialam wyjsc, a mala zostawala z tata, ale nie kazdej mamie sie przyda. poza tym nadmierne uzywanie powoduje nadprodukcje pokarmu. jesli bedzie Ci potrzebny do ewentualnego rozhustania laktacji to wtedy kupisz ;-)

noelka tak wystarczy. zalewasz butelki wrzatkiem na 5 minut, smoczki osobno albo wkladasz do butelki na odwrot i zalewasz. pare razy zagotowalam we wrzatku, ale mysle ze samo zalanie wystarczy. niestety trzeba to robic po kazdym karmieniu do konca 6 miesiaca
 
Ostatnia edycja:
reklama
doświadczone mamuśki...może mi doradzicie co sobie zamówić z Polski jeżeli chodzi o jakies lekarstwa dla małego? wiem, że najlepiej do lekarza, ale która mieszka na Wyspach,to wie jak wygląda tutejsza służba zdrowia:cool: czy cię boli głowa czy ci nogę urwało- paracetamol;-) Chodzi mi o takie leki typu np. czopki na spadek gorączki, syropki, może jakies herbatki...Mam czas do połowy stycznia na składanie zamówienia, tesciowa przylatuje, to mi wszystko kupi jak coś trzeba. Co mi polecacie?
 
Katiuszka czopki sobie zakup paracetamol, albo eferalgan tylko też zależy od masy dziecka.
Wodę koperkową mogę mogę Ci polecić na problemy ze wzdęciami, kolki ale to chyba u Was można kupić, Gripe Water w oryginale. Jeśli chodzi o herbatki to my używaliśmy koperkowej z początku Plantex, sobie też możesz zakupić na laktację jeśli zamierzasz karmić piersią.
 
Delicol przy problemach z tolerancja laktozy (czesto sie zdarza na poczatku), Viburcol - czopki homeopatyczne na kolki itp. Bepanthen masc na odparzenia i obolale sutki (jesli bedziesz karmic) - jest naprawde the best, a rozne cuda testowalam (na sobie i dziecku). Eferalgan w czopkach, ew nurofen (najmniejsza dawka).

Chyba tyle dla takiego maluszka. Jeszcze Enterol - bardzo pomaga na biegunki, srodek naturalny
 
Cześć dziewczyny!
Podczytuję tutaj trochę, bo słabo u mnie z organizacją. Właściwie mam tylko szczoteczki do dziąsełek i ząbków i nożyczki, nic więcej.

A jakie smarowidła są potrzebne, czy specyfiki do kąpieli bobaska?:sorry: Zasypki jeszcze się stosuje?:huh::huh: Jezuuu, ja w ogóle nie kumam czaczy z niemowlakami...:oo2::oo2::oo2:
 
Herbata nie chciałabym liczyć że wcześniej urodzę, mam nadzieje że spokojnie donoszę ciąże do marca.
Ja się nie znam na ciuszkach i dobrze że napisałaś abym parę kupiła mniejszych bo 62 może być za duże , dopiero bym się zdenerwowała jakby tak wyszło.
To chyba jeszcze zakupię śpioszki ze 2 pary w r.56 na w razie czego ;-)
Nie sądziłam że tak ciężko będzie mi z wyborem rozmiaru i kupnem ciuszków.
 
Tere fere jedni stosują zasypki inni nie, ja nie praktykowałam z talkiem :-)
Wszystko zależy od skóry dziecka, ale na początek możesz zakupić jakiś płyn do kąpiel z szamponem oraz oliwkę, np. z Nivea, J&J nie polecam, po większości kosmetyków sypie...
Katiuszka na ząbkowanie sobie też coś kup - jakiś żel do dziąseł calgel, bobodent czy jakiś inny.
Barbia kilka sztuk mniejszych zawsze się przydaje, ja malutkich miałam mało rzeczy a córa się urodziła 56 cm, 62 było za duże, a ciuszków takiej rozmiarówki miałam najwięcej. Teraz właśnie kupuję mniejsze niż 62 ale bez szału, co by włożyć choć z raz a nie żeby mi w szufladzie leżakowało. bo dziecko szybko rośnie, nim się nie obejrzysz to już w 74 będziesz ubierała ;-)
 
Ostatnia edycja:
ja wam powiem , że też się zastanawiałam nad rozmiarem dla małej, do szpitala. I tak myślałam ,przeanalizowałam i stwierdziłam , że raczej w 56 wejdzie , a jak nie to mam bodziaki 2 szt większe , jedne 62 drugie 68. Ja jak sie urodziłam mierzyłam 50 mąż 53 , jak tak patrze na nasze forum w innych miesiącach to zdarzają się większe dzieciaczki ,ale raczej tak poniżej 56 , więc mam nadzieję , że do szpitala to 56 będzie akurat. Ale więcej w tym rozmiarze kupować nie mam zamiaru . W razie co mężuś skoczy do sklepu po jeden komplet w rozmiarze 62-68 :rofl2: choć przeważnie tam gdzie porodówki to mają też sklepiki z ciuszkami itd , więc jak nam sie gigant urodzi to będziemy się wtedy zastanawiać
 
reklama
Kania na temat J&J też słyszałam kiepskie opinie mam.:eek: Z resztą sama jestem uczulona, zwłaszcza na oliwkę z rumiankiem i aloesem, te które niby są łagodzące...






Bpanthen na odparzenia, na "odczopowanie" glicerynka, eferalgan na gorączkę...
Coś do kąpieli i smarowania słodkiego ciałka (oliwka) :szok:

A do smarowania dupki po zmianie pieluchy to właśnie ten bpanthen, czy jakiś inny smar?:-)
Słyszałam, że do przemywania oczek sól fizjologiczna lub woda przegotowana na początek. A gruszkę do glutków też trza kupić?
Wy kupujecie dziewczyny?
 
Do góry