reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Oilatum Soft – emulsja do kąpieli

Emulsja do kąpieli dla osób dorosłych oraz dla niemowląt od urodzenia. Przeznaczona do codziennej higieny skóry wrażliwej, alergicznej lub przesuszonej. W swoim składzie zawiera parafinę, która doskonale nawilża i tworzy na skórze warstwę ochronną zatrzymującą wodę. Działa łagodząco na podrażnienia i niweluje uczucie swędzenia. Polecana do stosowania w wannie, pod prysznicem lub do miejscowego oczyszczania skóry. Emulsja jest wyjątkowo delikatna, bezzapachowa i nieuczulająca.

Stosując emulsję nie należy używać innych produktów myjących, które mogą osłabiać jej działanie.



Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
Skład: Paraffinum Liquidum, Isopropyl palmitate, PEG-8 Dilaurate, Cetyl Acetate, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Stearyl Acetate, Oleyl Acetate, Acetylated lanolin Alcohol.



Wygląda na to, że tonic groznego, skład wydaje się być normalnyi służy do kąpieli zamiast środków myjących. Moja koleżanka mówiła, że stosowała to i już nie trzeba było oliwki, ale zaczęła w tym kąpać dziecko dopiero po miesiącu, czy dwóch, nie pamięta dokładnie.
 
reklama
Ja czasem stosowałam ten płyn w celu nawilżenia, ale zawsze myłam się jeszcze jakimś żelem. Ale ja to stara baba jestem, co innego dziecię;-) Spróbuje jeszcze coś wyczytać w necie, jak się czegoś dowiem, to dam znać.
Uciekam teraz do spania!!! Fajnie było Cię spotkać:tak:
 
Oilatum Soft – emulsja do kąpieli

Emulsja do kąpieli dla osób dorosłych oraz dla niemowląt od urodzenia. Przeznaczona do codziennej higieny skóry wrażliwej, alergicznej lub przesuszonej. W swoim składzie zawiera parafinę, która doskonale nawilża i tworzy na skórze warstwę ochronną zatrzymującą wodę. Działa łagodząco na podrażnienia i niweluje uczucie swędzenia. Polecana do stosowania w wannie, pod prysznicem lub do miejscowego oczyszczania skóry. Emulsja jest wyjątkowo delikatna, bezzapachowa i nieuczulająca.

Stosując emulsję nie należy używać innych produktów myjących, które mogą osłabiać jej działanie.



Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
Skład: Paraffinum Liquidum, Isopropyl palmitate, PEG-8 Dilaurate, Cetyl Acetate, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Stearyl Acetate, Oleyl Acetate, Acetylated lanolin Alcohol.



Wygląda na to, że tonic groznego, skład wydaje się być normalnyi służy do kąpieli zamiast środków myjących. Moja koleżanka mówiła, że stosowała to i już nie trzeba było oliwki, ale zaczęła w tym kąpać dziecko dopiero po miesiącu, czy dwóch, nie pamięta dokładnie.
aaa to już wszystko wiemy:tak: ja sobie go kupię, jak młody nie wykorzysta, to ja go będę używać, bo mam suchą skórę, więc sie nie zmarnuje. Dzięki!!!
 
Ja mam emolium bo jest troche tansze niz Oilatum przynajmniej jak kupowalam to bylo w promocji, a pani w aptece powiedziala ze jest to to samo tylko inna firma i nazwa. Dodaje sie do wody i na opakowaniu pisze zeby nie stosowac innych srodkow myjacych tylko woda z tym wystarczy. I jeszcze pisze ze natluszcza i odzywia skore, zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z naskorka. Połozna mowila ze wlasnie jak sie uzywa emolientow to juz pozniej nie trzeba natluszczac skory niczym innym, a uzywajac mydelek itp nawet tych dla noworodkow to jednak wysusza skore i trzeba po kapieli natluszczac wtedy
 
katiuszka tez polecam paracetamol w czopkach, ewentualnie syropie. ja mialam nurofen w syropie, ale on jest podobnie jak inne specyfiki od 3 miesiaca. o herbacie nie slyszalam na spadek goraczki, ale na wzdecia dobra jest herbatka koperkowa, jesli nie chcesz z hippa bo zawiera cukier to sam rumianek mozesz parzyc i podawac letni.

tere fere ja mylam zwyklym mydelkiem bambino dzieco, a pozniej smarowalam oliwka i bylo ok. z oliwek mialam rozne firmy, ale wybierz jakas neutralna moze na poczatek.Bepanthen dobry jest na odparzenia, jak i na sutki. ale na odparzona pupe polecam Sudocrem, bambino z cynkiem-masc, bambino z panthanolem-krem. chociaz moze byc sam panthenol jak trafisz gdzies. ja mialam jeszcze Linomag ale nie dzialal. a i jeszcze tormentiol, ale uzywalam go jak mala miala 3 miesiace

daga jak moja mala miala bardzo odparzona pupe to najpierw smarowalam bambino z cynkiem, mascia, a pozniej jak troche przeszlo to sudocremem. np na noc. wiec radze kupic
 
Ostatnia edycja:
Nie wiedziałam gdzie to wrzucić , jak coś to usunę i wrzucę gdzie indziej. Pomyślałam , że artykuły sa dość ciekawe , wypowiada sie jedna z bardziej znanych łódzkich położnych. Jest to wycinek z pewnego łódzkiego czasopisma dla mam. W nowym numerze jest ogólnie o pielęgnacji dziecka (ale na stronie www jeszcze nie ma tego więc nie wkleję), skanera nie ma więc ewentualnie zrobię foto strony i później wstawię .
Poniżej 3 art.

1 -> porada laktacyjna , trudne piersi do karmienia http://imageshack.us/photo/my-images/707/paskiebrodawkitrudnepie.jpg/
2 -> pielęgnacja piersi w czasie ciąży i laktacji http://imageshack.us/photo/my-images/145/pielgnacjapiersi.jpg/
3 -> kąpiel noworodka http://imageshack.us/photo/my-images/856/kpielnoworodka.jpg/
 
szczebiotka to chyba faktycznie zrezygnuje ze sterylizatora tylko zabiera miejsce i kolejny wydatek. jeszcze sie zastanowie, ale na razie nie bede nim zawracac sobie glowy?

mam pytanie co do moses basket. czy ty stosowalas u synka i bedziesz teraz tez miec czy od razu lozeczko. ja zawsze bylam przekonana na lozeczko od razu zeby nie wydawac pieniazkow bo basket jest tylko na pierwsze miesiace. Ale moja kuzynka ktora nie dawno urodzila zostala lekko zmuszona przez polozna ktora przychodzila do niej po porodzie, zeby sobie zakupila moses basket, bo jej zdaniem dziecko nie bedzie chcialo spac w lozeczku bo bedzie mialo za duzo przestrzeni. I teraz nie wiem czy kupowac czy nie, nie chce byc pouczana przez polozna pozniej:) moze nie wszystkie tego nakazuja.
 
noelka moja Wiki bez problemu od pierwszego dnia w domu spała w normalnym łóżeczku tylko szczelnie zawinięta w kocyk i jakoś nigdy nie protestowała...
tere fere no mi też wydaje się że te wszystkie oilatum itp to warte swoich pieniędzy jak są jakieś problemy a tak to nie widzę takiej potrzeby... Ja tak jak Ty zakupiłąś od pierwszego dnia używałam hippa i w sumie nie czytałam za dużo o tym tylko po prostu tylko jego znalazłąm, że jest od 1 dnia życia więc go kupiłam i do tej por u małej go używamy... A jeszcze jeżeli chodzi o zmiany pieluszki i chusteczki to mnie koleżanki nauczyły, że jak jest tylko siku to nic nie robię tylko zmieniam pieluszkę, ale to raczej już teraz bo na początku to zazwyczaj jest jeszcze dodatkowa niespodzianka;)
 
Noelka ja miałam mosses basket ale dlatego, że mieliśmy dom piętrowy i wolałam mieć w dzień Szczepcia przy sobie, zwłaszcza że po porodzie miałam problemy z nerwem kulszowym i bieganie po schodach było bolesne. Jednak Szczepek normalnie spał w łóżeczku, tak jak zalegają czyli "w nogach" owinięty w rożek albo śpiworek.
Inna sprawa, że jeśli masz duże mieszkanie to polecam ten kosz, ale moim zdaniem nie warto kupować nowego bo on Ci posłuży max4 miesiące, jak dziecko zaczyna się przekręcać i więcej wiercić to według mnie za mało stabilny jest.
Połóżnej nie daj się wtrącać, rozumiem dawanie rad ale nie mówienie co masz robić a czego nie, u mnie np nie wchodziła w ogóle na górę, pytała tylko czy mam łóżeczko i jak dziecko w nim kładę, czepiała się trochę,że karmie cały czas z tym nakładkami na piersi bo ponoć dziecku ciężej ssać (co jest bzdurą, Szczepkowi było dużo łatwiej z nakładkami i nie bardzo chciał bez nich pić) zapytałam się czy ma jakieś uwagi co do przybierania na wadze i temat się skończył bo dziecko przybierało prawidłowo
W razie czego jakbyś już po urodzeniu Maluszka miała jakieś jazdy z położnymi (bo wiem, że niektóre małpy są;) ja miałam łatwiej bo Mąż wiedział jak system działa) to nawet jeśli nie na forum to zawsze możesz zadzownić czy napisać sms, chętnie pomogę
 
reklama
ja chciałam strasznie kosz ale doszłam do wniosku, że jak mamy kołyskę to już sobie darujemy:-)

A wracając do karmienie i wody...Gabryś się urodził w lato i nie był dopajany. Mleko początkowo jest tłuste ale później już nie i normalnie gasi pragnienie:) W tym temacie odbyłam bardzo wiele rozmów z laktywistkami i położnymi... jednak wiem, że nie ma co przekonywać kogos na siłę. Uważam , że każda mama wie co najlepsze dla jej dziecka i tyle:-)
 
Do góry