reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

szczebiotka mam urlop 2 tygodniowy i wybralam sie dzis do mothercare i kupilam te buteli. duzo maja promacji na rozne rzeczy. a ze ja jestem na etapie pisania wyprawki to dostalam oczoplasu ze to i tamto bym juz kupila, ale sie powstrzymalam bo nie dotargalabym wielkich zakupow sama do domu:) widzialam tez promocje na sterylizatory tez chce kupic w razie czego, musze przejrzec jaki wybrac.

katiuszka ja tez chce cyckiem karmic:) ale w razie co lepiej miec jakies butelki bo nigdy nie wiadomo. Chce tez kupic pomke elektryczna do odciagania i sterylizator. Mysle ze fajnie byloby odciagac czasem i wyjsc gdzies z mezem, albo napic sie winka. Jak to wszytsko wyjdzie nie mam pojecia. Najwyzej jak nie uzyje tego to sprzedam na ebay:)
 
reklama
Dziewczyny, a jak radziłyście sobie z utylizacją zużytych pampersów? Każda pielucha do woreczka i raz dziennie je wyrzucać?
 
lilikasia ja tam do woreczka (paklanki) wrzucam tylko pieluchy z kupą.... A kosz na śmieci i tak prawie codziennie, góra co 2 dni wyrzucamy i o ile nie ma jakiejś nieźle dającej kupy to nie ma problemu... A takie konkretne kupy jeżeli chodzi o zapach to zaczną się, jak dzieciaczki zaczną jeść coś więcej niż mleczko...
 
ja kupilam na allegro takie buteleczki z aventu jak szczebiotka poleca noelce. kosztowal zestaw 52zl a w smyku identyczny 149,99:eek:az mojemu patrzalki na wierzch wyszly.
 
lilkasia sa takie specjalne kosze na pieluchy, bardzo mi sie przydal jak mala robila kupe po 10 razy dziennie... wielkiej tragedii nie ma na poczatku, prawdziwe smierdziochy pojawiaja sie po normalnym jedzeniu.

ala ja uwazam ze przepijanie to jedno a dawanie wody to drugie. ja uczylam od poczatku picia wody i mala bardzo lubi. zdrowsze to napewno niz slodzone herbatki.

zabka to trafilo ci sie tanio. gratuluje. w smyku przy promocji widzialam za 100 zl.

jesli mowa o butelkach ja uzywalam tych z avent, najpierw do wody, pozniej do wieczornej kaszy. bardzo polecam firme. obecnie mam nuka, bo jak dla mnie ta z duza z aventa za szeroka byla i malej sie zle trzymalo.
 
Ala masz rację, że to od przekonania zależy. Ja w domu też na czkawkę mleko ale na zewnątrz nie zawsze była opcja a Szczepcio miał często i mu przeszkadzała bo płakał, tu też problemów z upałami nie ma ale w PL byliśmy w czerwcu i podróż była paskudna, duszno w samolocie i w pociągu, a jak był najedzony to mleka nie chciał za to wodę chętnie. Ja jestem przekonana, że dziecko to mały człowiek, ja sobie nie wyobrażam w upał w siebie jedzenia wpychać, zresztą do dziś pamiętam sytuację z pociągu właśnie gdzie biedne 3miesięczne może Maleństwo zanosiło się płaczem, ewidentnie od przegrzania bo piekło dosłownie było, a matka mu tylko pierś podsuwała, której mała nie chciała i powiem Ci szczerze, że choć naprawdę uważam że każdy ma prawo do własnego zdania i wyboru tego co uważa za najlepsze dla własnego dziecka to miałam ochotę tej kobiecie też tłuste mleko podać zamiast wody, którą piła namiętnie bo serce mi pękało jak patrzyłam na to męczące się dziecko (podróż z poznania do wawy prawie 4godziny)

Zabka ja właśnie znajomej taki zestaw niedawno kupowłam bo właśnie w PL wychodziło 2razy tyle

Noelka ja właśnie nad sterylizatorem myślałam ale zdecydował brak miejsca w kuchni i w sumie było obyło się bez bo tak niewiele używałam i butelek i laktatora, że wyparzanie było ok a jak na butelki się przerzuciłam w okolicy 7miesiąca to już tylko myłam. Z tego co słyszałam jednak to lepiej trzymać się jednej firmy, bo butelki lepiej pasują do pojemnika, więc chyba najlepiej gdybyś przy avent właśnie została, w tym clubie avent chyba mają cały czas ofertę tylko tam coś jeszcze oprócz sterlizatora
 
Witam!
Wiecie co zgubiłam się w tym ile potrzebuje małych ciuszków do szpitala tzn. najlepiej w rozm. 62
Bo na razie mam śpioszki z kaftanikiem - 2 pary, pajacyk ciepły r.62 - 1 szt, i pajacyk z czapeczką i łapkami r.62 - 1 szt.
Dziś od samego rana przeglądam neta i chciałam już zamawiać ale nie chce przesadzić z ilością ;-)
Co proponujecie i ile ?
Bo znalazłam ciepłe pajacyki i takie normalne ale nie wiem ile ich jeszcze zakupić :-(
A uważacie że warto to też kupić do szpitala ?
e_d WYPRAWKA NIEMOWLĘCA 5-częściowa roz. 62 (2874612956) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Muszę już kupować bo może być tak że parę tyg. wcześniej urodzę
 
no wlasnie nie bardzo mam gdzie ten sterylizator postawic w kuchni. bardzo napilam sie na kupowanie bo kuzynka ktora ma teraz dziecko to czesto go uzywa nawet do sterylizacji czesci od pompki do sciagania mleka. Jesli chcialabym odparzac normalnie to wystarczy zalewac goraca woda butelki?
 
reklama
hej!!!
co do problemu z wyrzucaniem zużytych pieluszek, ja kupiłam taki specjalny kosz. Podobno rewelacja! Nic nie śmierdzi;-) Jak pracowałam jako niania, to tam mieli takie cudo właśnie no i muszę powiedzieć, że faktycznie spełniał swoją rolę. A jak się sprawdzi u nas? Zobaczymy....
Przeanalizowałam sprawę z butelkami i postanowiłam jednak nie kupowac tego startera. Tam jest 4 butelki, moja piata, eee to za dużo. Kupię jeszcze jedną i powinno wystarczyć. Najwyżej się później dokupi.
Sterylizator mam z Avanta, taki do kucheni mikrofalowej. Dostałam go w pracy, nie wiem jak się sprawdzi. Ale innego na pewno nie będę kupowała, gdyby coś z nim było nie tak, to będę normalnie przelewała wrzątkiem i tyle. Nasze mamy tak sobie radziły, dużo dziewczyn dalej tak robi i jakoś jest ok.
Zastanawiam sie własnie nad kupnem odciągacza. Ale czy mi się przyda? chyba wstrzymam się do czasu aż urodzę i wtedy się okaże.
 
Do góry