reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Tula free to grow? Też kupiliśmy taką, ale koleżanka wysłała mi kilka informacji na temat kręgosłupa dziecka i czekałam aż syn usiądzie. Nawet w tym nosidle nie da się tak odciążyć kręgosłupa jak w chuście. Awaryjnie fajnie, ale może z drugim maluchem uda Ci się z chustą?

Teraz chce od początku nosić i dlatego wybieramy chustę :)

Tak free to grow, wiem o co chodzi Ci z kregoslupem i zgadzam sie jak najbardziej, zadne nosidlo nie dopasuje sie tak do naturalnego zaokraglenia pleckow maluszka jak chusta. Dlatego przez pierwsze 3 miesiace nie sadze, aby bylo choc raz uzyte, nawet awaryjnie. Tak naprawde zadne noszenie w pionie nie jest dobre, czy to chysta czy nosidlo czy nawet na rekach. Dzidzio powinien byc zawsze lekko pod katem, tak aby sila grawitacji nie dziala pionowo, ale to juz takie dywagacje na poziomie ekspertow fizjoterapii. Mysle, ze jesli np bedziemy mieli problemy kolkowe i noszenie w chuscie mialoby ulatwic wszystkim przezycie tego okresu to bede probowala, ale jesli nie to nosic sie bedziemy jak mlody zasiadzie i bedzie tez juz cieplej. A na poczatek gondolka i lezymy :)
 
Tula free to grow? Też kupiliśmy taką, ale koleżanka wysłała mi kilka informacji na temat kręgosłupa dziecka i czekałam aż syn usiądzie. Nawet w tym nosidle nie da się tak odciążyć kręgosłupa jak w chuście. Awaryjnie fajnie, ale może z drugim maluchem uda Ci się z chustą?

Teraz chce od początku nosić i dlatego wybieramy chustę :)
A jak to jest z chustowaniem po cc? Też chciałam kupić chustę, ale przez tą cesarkę i przez to, że mój mąż nie chce chusty tylko nosidełko jakoś odeszłam od tego pomysłu i myślałam raczej o nisidle ergonomicznym. Tylko, że nie wiedziałam, że ono nie nadaje się dla dzieci niesiedzących.
 
Tak free to grow, wiem o co chodzi Ci z kregoslupem i zgadzam sie jak najbardziej, zadne nosidlo nie dopasuje sie tak do naturalnego zaokraglenia pleckow maluszka jak chusta. Dlatego przez pierwsze 3 miesiace nie sadze, aby bylo choc raz uzyte, nawet awaryjnie. Tak naprawde zadne noszenie w pionie nie jest dobre, czy to chysta czy nosidlo czy nawet na rekach. Dzidzio powinien byc zawsze lekko pod katem, tak aby sila grawitacji nie dziala pionowo, ale to juz takie dywagacje na poziomie ekspertow fizjoterapii. Mysle, ze jesli np bedziemy mieli problemy kolkowe i noszenie w chuscie mialoby ulatwic wszystkim przezycie tego okresu to bede probowala, ale jesli nie to nosic sie bedziemy jak mlody zasiadzie i bedzie tez juz cieplej. A na poczatek gondolka i lezymy :)

Zgadzam się, u mnie pewnie tylko w domu będę używać na razie. 3 tyg po porodzie będę sama z 2 maluchami, nowym i prawie 2 latkiem. Na pewno przydadzą się wolne ręce, potem jak zrobi się cieplej może i na spacery :) Mam koleżanka, która jest bardzo zadowolona, że zaczęła nosić w chuście i dalej nosi prawie 2 latka :)
 
A jak to jest z chustowaniem po cc? Też chciałam kupić chustę, ale przez tą cesarkę i przez to, że mój mąż nie chce chusty tylko nosidełko jakoś odeszłam od tego pomysłu i myślałam raczej o nisidle ergonomicznym. Tylko, że nie wiedziałam, że ono nie nadaje się dla dzieci niesiedzących.
Ja czytałam że nie ma problemu, tylko trzeba odpowiednio zawiązać żeby węzeł nie był w okolicy blizny...
 
A jak to jest z chustowaniem po cc? Też chciałam kupić chustę, ale przez tą cesarkę i przez to, że mój mąż nie chce chusty tylko nosidełko jakoś odeszłam od tego pomysłu i myślałam raczej o nisidle ergonomicznym. Tylko, że nie wiedziałam, że ono nie nadaje się dla dzieci niesiedzących.

Po cc można jak najbardziej. Na fb, grupie chustowej też ostatnio widziałam takie pytanie i mamy zaczynają nosić maluchy po 3-4 tygodniach po cc.
 
Link do: Od kiedy nosidło? Czyli o tym, dlaczego zachęcam do noszenia dziecka, które samodzielnie nie siedzi, tylko w chuście.
Tu więcej informacji dlaczego chusta lepsza dla malucha niesiedzącego
received_10207246835128696.jpeg

received_10207246834968692.jpeg
 

Załączniki

  • received_10207246835128696.jpeg
    received_10207246835128696.jpeg
    12,3 KB · Wyświetleń: 596
  • received_10207246834968692.jpeg
    received_10207246834968692.jpeg
    26,2 KB · Wyświetleń: 586
Po cc można jak najbardziej. Na fb, grupie chustowej też ostatnio widziałam takie pytanie i mamy zaczynają nosić maluchy po 3-4 tygodniach po cc.
To ja się jeszcze zastanowię i posprawdzam ceny :) mam o tyle dobrze, że u mnie we wsi jest dziewczyna, która się tym fascynuje, nawet organizuje spotkania z innymi mamami, które noszą. Chyba się do niej odezwę :)
 
reklama
To ja się jeszcze zastanowię i posprawdzam ceny :) mam o tyle dobrze, że u mnie we wsi jest dziewczyna, która się tym fascynuje, nawet organizuje spotkania z innymi mamami, które noszą. Chyba się do niej odezwę :)

Na pewno pomoże i doradzi, pokaże jak wiązać, może pożyczy jakaś chustę na początek. Taka mama w okolicy to skarb :)
 
Do góry