reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Na pewno nie kupuj kołderki i poduszki :) To Ci powie chyba każda położna. Taki maluszek dla bezpieczeństwa powinien spać w rożku lub śpiworku. Kołderkę i poduszkę kupisz sobie po roku. Ja osobiście też patrzę zawsze z przerażeniem na dzieci śpiące w łóżeczkach obłożonych takimi ochraniaczami na szczebelki. To wygląda ładnie,ale też nie jest bezpieczne.

Dużo rzeczy z pierwszej wyprawki wcale mi się nie przydało,albo przydało się po wielu miesiącach.

Warto kupić dobrej jakości laktator,ale w tym przypadku ile mam,tyle zdań.

Ja postanowiłam nie kupować tym razem łóżeczka. Myślałam o kołysce,ale przeraża mnie właśnie to,że jest obłożona materiałem,więc najprawdopodobniej zdecyduję się na mobilny kosz na kółkach. Łóżeczko kupię po kilku miesiącach.

Monitora oddechu nie miałam i raczej nie kupię :)

Komplet kilku sprytnych butelek różnych firm na pewno kupię,a w tym jedną samopodgrzewającą,albo termoaktywną.

Ubranka - to wiadomo. Kup jednak trochę w rozmiarze 56 żeby nie okazało się potem,że zaraz po wyjściu ze szpitala musisz biegiem lecieć do sklepu,bo wszystkie ubranka są a duże :)
Ja dostałam trochę ubranek na rozmiar 50 i 56 od koleżanki i mi to uratowało tyłek :) Teraz jednak kupię tylko na 56.

Kup sobie też maść na brodawki. To może bardzo pomóc na początku.

Reszta listy chyba ok :)
 
Mój pierwszy syn chyba do pół roku spał bez poduszki, a przez pierwsze 3 miesiące też owinięty w rożek ułożony lekko na boku, tym razem będzie podobnie
 
Który cybex? My chyba jesteśmy przekonani do Aton 5 z baza.
My już mamy kupiony Aton 5 tyle, że bez bazy, bo nie planujemy dłuższych wyjazdów. Rodzinę i ośrodek zdrowia mamy w tej samej wsi. Przed wyjazdem na wakacje w przyszłym roku kupimy droższy fotelik 9-15 kg z wbudowanym tym isofixem, z możliwością zamontowania tyłem do kierunku jazdy. Taki jest plan :)
 
My już mamy kupiony Aton 5 tyle, że bez bazy, bo nie planujemy dłuższych wyjazdów. Rodzinę i ośrodek zdrowia mamy w tej samej wsi. Przed wyjazdem na wakacje w przyszłym roku kupimy droższy fotelik 9-15 kg z wbudowanym tym isofixem, z możliwością zamontowania tyłem do kierunku jazdy. Taki jest plan :)
Dla mnie baza to nie tylko bezpieczeństwo ale przede wszystkim wygoda. Ale my naprawdę sporo jeździmy, będę wozila z Małym córkę do przedszkola i nie wyobrażam sobie plątać tych pasów. Z córka też mieliśmy bazę i dla mnie to cudny wynalazek ale wiadomo dla kogoś innego może być zbędnym gadzetem :)
 
Który cybex? My chyba jesteśmy przekonani do Aton 5 z baza.
Kupiłam właśnie Aton 5 ;)

My już mamy kupiony Aton 5 tyle, że bez bazy, bo nie planujemy dłuższych wyjazdów. Rodzinę i ośrodek zdrowia mamy w tej samej wsi. Przed wyjazdem na wakacje w przyszłym roku kupimy droższy fotelik 9-15 kg z wbudowanym tym isofixem, z możliwością zamontowania tyłem do kierunku jazdy. Taki jest plan :)

My na razie też bez bazy, może za 2-3 miesiące dokupimy.
 
Ja mam brauna do ucha, tylko starszej generacji, bo mam go już parę lat... coś takiego - Zobacz załącznik 891083
Z polecenia lekarza taki właśnie do uszka... on twierdzi, że te bezdotykowe to dobre są tylko te szpitalne, czyli meeeega drogie, a te nawet za stówkę to się mylą.. najlepiej do uszka, dosłownie na 2sekundy. Mi sie przydaje do teraz[emoji106]
A na karku to sprawdzałam temperaturę na podwórku - czy nie za ciepło ubrany [emoji5]
Chyba tez się na taki zdecyduje [emoji4]
 
reklama
Do góry