reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Miałam u siebie w aptece i nie było problemów przez 3 lata. Nikt nie zgłaszał na gwarancji.
Tylko się zastanawiam czy apteka gemini daje gwarancję i paragon czy fakturę.
Zawsze zamawiam wspólnie z koleżankami, aby nie płacić za koszt wysyłki.
Ale wyprawki będę miała sporo z apteki więc sama mogę zamówić i nie wiem, jak z tą gwarancją

Nie ma opcji, wszystkie urządzenia zakupione w sklepie mają gwarancje i muszą wystawić paragon lub fakturę na życzenie.
 
reklama
@anet88 @Góraleczka89
Wszystko zależy jaką macie wilgotność w mieszkaniu/domu. Bo nie zawsze potrzebny jest nawilżacz powietrza. Ja np . bardziej potrzebuję osuszacz bo mieszkam blisko rzeki i wilgotność jest bardzo wysoka.
Góraleczka, Ty mieszkasz gdzieś w górskich okolicach wiec myślę, że też niekoniecznie musisz go mieć, no chyba że naprawdę masz sucho w mieszkaniu.
 
Miałam u siebie w aptece i nie było problemów przez 3 lata. Nikt nie zgłaszał na gwarancji.
Tylko się zastanawiam czy apteka gemini daje gwarancję i paragon czy fakturę.
Zawsze zamawiam wspólnie z koleżankami, aby nie płacić za koszt wysyłki.
Ale wyprawki będę miała sporo z apteki więc sama mogę zamówić i nie wiem, jak z tą gwarancją
Dziewczyny z października zamawiały i prosiły o fakturę. Ja do mojego zamówienia miałam normalnie paragon
 
@anet88 @Góraleczka89
Wszystko zależy jaką macie wilgotność w mieszkaniu/domu. Bo nie zawsze potrzebny jest nawilżacz powietrza. Ja np . bardziej potrzebuję osuszacz bo mieszkam blisko rzeki i wilgotność jest bardzo wysoka.
Góraleczka, Ty mieszkasz gdzieś w górskich okolicach wiec myślę, że też niekoniecznie musisz go mieć, no chyba że naprawdę masz sucho w mieszkaniu.
No niby z gór ale tych najmniejszych bo z Świętokrzyskich[emoji6] do tego mieszkamy w bloku i jak zaczną grzać to zazwyczaj mamy mikrouchył w oknach, wietrzymy regularnie i jest jako tako[emoji53]

Jeżeli chodzi o higieniczne rzeczy dla Malutkiego to niezbędne już mam, chusteczki, mydełko i gaziki[emoji4] jeszcze w razie W krem na odparzenia ( chyba Alantan) i termometr ale poczekam jak w lidlu będzie [emoji848] A tym miesiącu zakupy szpitalowe dla mamusi[emoji6] a w ogóle może polecić coś innego niż tamtum Rosa do podmywania po porodzie?
1534324033758.jpg
 

Załączniki

  • 1534324033758.jpg
    1534324033758.jpg
    708,7 KB · Wyświetleń: 357
Jak nie było tantum rosa to na porodówce mówili, żeby się podmywać wodą, albo wodą z delikatnym mydłem.
Tantum weszło jak urodziłam 3 dziecko w 2006 roku.
Teraz wiele dziewczyn psika też po porodzie octeniseptem, ale ja jakoś nie mam przekonania.
Skrzywienie zawodowe, znam skład i wiem, że nie wszystko co reklamowane jest bezpieczne.
Tak samo pępek dzieciom tym psikają a wystarczy poczytać, że składnik konserwujący jest toksyczny i nie zalecany poniżej 2 roku życia.
A wracając do podmywania to dobrze często wierzyć.
Ja na początku wkurzyłam się, że lekarze ganiają za majtki ale mają rację, bo powietrze najlepiej goi.
W domu miałam podkłady na łóżko oprócz tych dużych podpasek i wietrzenie
 
No niby z gór ale tych najmniejszych bo z Świętokrzyskich[emoji6] do tego mieszkamy w bloku i jak zaczną grzać to zazwyczaj mamy mikrouchył w oknach, wietrzymy regularnie i jest jako tako[emoji53]

Jeżeli chodzi o higieniczne rzeczy dla Malutkiego to niezbędne już mam, chusteczki, mydełko i gaziki[emoji4] jeszcze w razie W krem na odparzenia ( chyba Alantan) i termometr ale poczekam jak w lidlu będzie [emoji848] A tym miesiącu zakupy szpitalowe dla mamusi[emoji6] a w ogóle może polecić coś innego niż tamtum Rosa do podmywania po porodzie?
Zobacz załącznik 888361

To bym kupiła na Twoim miejscu. Tylko spróbuj bez szaleństw cenowych, możesz spróbować coś z czujnikiem wilgotności powietrza, tylko trzeba pamiętać, że ten czujnik sprawdza wilgotność w miejscu gdzie stoi nawilżacz, więc zawsze potrzebna jest lekka poprawka na ten wskaźnik. Nie radzę brać czegoś z małym zbiornikiem, bo wiecznie będziesz chodziła go uzupełniać [emoji4]

Ten model jest fajny, zawsze nam się super sprzedawał.
Link do: HB UH2021DBL - Opinie i ceny na Ceneo.pl
Masz tutaj dodatkowo timer, więc możesz sobie ustawić jak długo ma chodzić.
To jest jeden z takich pośrednich, wiadomo są też takie zupełnie tanie i dużo droższe. Ten jest taki wypośrodkowany. Jak chcesz sobie wypróbować narazie coś taniego, to na Allegro nawet za 50zl znajdziesz ze sporym zbiornikiem na wodę, zasada będzie ta sama, tylko bez bajerów dodatkowych. Warto tylko żeby miał regulację mgiełki [emoji4]
 
reklama
Jak nie było tantum rosa to na porodówce mówili, żeby się podmywać wodą, albo wodą z delikatnym mydłem.
Tantum weszło jak urodziłam 3 dziecko w 2006 roku.
Teraz wiele dziewczyn psika też po porodzie octeniseptem, ale ja jakoś nie mam przekonania.
Skrzywienie zawodowe, znam skład i wiem, że nie wszystko co reklamowane jest bezpieczne.
Tak samo pępek dzieciom tym psikają a wystarczy poczytać, że składnik konserwujący jest toksyczny i nie zalecany poniżej 2 roku życia.
A wracając do podmywania to dobrze często wierzyć.
Ja na początku wkurzyłam się, że lekarze ganiają za majtki ale mają rację, bo powietrze najlepiej goi.
W domu miałam podkłady na łóżko oprócz tych dużych podpasek i wietrzenie
To na razie tego nie kupuje, w razie gdyby nie chciało się goic to wtedy[emoji37] w pierwszej ciąży używałam jakiegoś płynu ginekologicznego, chyba z lakcyd, ale pewna nie jestem a teraz nie moge tego znaleźć. A jeżeli o pępek to mi położna coś radziła rozrobinym spirytusem[emoji848] w sensie delikatnie osuszac... później był octenisept teraz chyba wietrzyc, tylko ciężko tak będzie w listopadzie[emoji6] chyba że mu zrobię we wszystkim dziurkę na pępucha
 
Do góry