reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Ja wózek kupiłam 2 w 1 a fotelik osobno. Jeśli chodzi o lusterko do podglądania maluszka to u nas to konieczność. Nie jeździmy z dzieciakami na tylnim siedzeniu. A takie lusterko zawsze pomaga choć zerknąć na malucha. Poza tym jak jest nieco starsze to ono też jest trochę nim zainteresowane.

Jeśli chodzi o kojec taki jak wyżej to nie będę kupować. Kupiłam za to Rock and Play z Fisher Price córce i zatrzymałam dla trzeciego malucha. Jest idealny. Sprawdził się nawet w takich sytuacjach jak zapalenie płuc u miesięcznego maleństwa. Idealne przechylenie jakie w nim jest powodowało że małej katarek nie spływał do gardła i ładnie wykrztuszała śluz.

olenka_s niezła kolekcja ubranek :) Ja nie kupowałam w ogóle rozmiaru 56. Kupiłam kilka sztuk przy pierwszej ciąży i okazało się że synek nie założył ani jednej rzeczy. Córa urodziła się tak duża że przez tydzień pasowały na nią ubranka 62. Teraz zdecydowałam się na zakup rozmiaru 62 i 68 - pół na pół. Szkoda mi później tych rzeczy w których ani razu nie zobaczę mojego maleństwa a rękawki zawsze można podwinąć ;)

Za to poważnie zaczęłam myśleć o zakupie chusty. Wiem, że będę po cesarskim cięciu i przez pierwsze 2-4 tygodnie mogę zapomnieć o motaniu malucha ale jednak tak mnie ciągnie ten temat... Nosiłam syna, nosiłam córkę i teraz też chcę nosić ;) Już się doczekać nie mogę. :)
 
Sylvanas ja przy córce też nie użyłam 56 Ani pieluch 1. Jak duże miałaś dziecko?
Większość tych ubranek jest po córce lub po dzieciach z rodzinki.
 
Ja też nie będę kupować takiego kojca, bo zakupiliśmy kosz mojżesza. wydaje mi się bardziej uniwersalny, bo może też być jako kołyska u nas w sypialni. a poza tym mam poduszkę ciążową, więc w razie jakby co to posłuży mi za taki kojec.

Z rzeczy bieżących: kupiłam koszulę do koarmienia: Mam dwie - myślicie że starczy czy kupić jeszcze jedną? Koszula nie ma guzików przy piersiach, a to dla mnie było ważne, bo te aplikacje mnie bardzo uwierały, więc zdecydowałam się na taką: Link do: Happy mum - Good night night dress
 
Koszula nie ma guzików przy piersiach, a to dla mnie było ważne, bo te aplikacje mnie bardzo uwierały, więc zdecydowałam się na taką: Link do: Happy mum - Good night night dress

Nie znoszę guzików w koszulach nocnych. Tez mam wszystkie takie "odchylane" skrytki na cycki i tyle :cool2: dwie starczą. Jedyna sprawa, że na poród- jesli chce się rodzic w swojej (choć nie wiem w końcu jak wyjdzie) to te szpitalne mają rozwiązywane (rozchełstane wręcz) dekolty, bo po porodzie trzeba dziecko do piersi przytulic- ciało do ciała i jak nie ma możliwości odpięcia (są takie tez w sklepach na zatrzaski, albo rozwiązywane) to zostaje podciąganie koszuliny do szyi a to nie fajne.
Pewnie również z tego powodu większość porodów kończy się we wdzianku szpitalnym...
 
Dziewczyny może kupiła któraś wózek adamex bo już nie pamiętam dokładnie jaki która ma a szukam opinii o tej firmie :)
 
reklama
Właśnie zamówiłam ten sam model ale w razie czego mogę zamienić na inny jeszcze przed porodem. W ogóle jest teraz dużo nowości, których nie można jeszcze zobaczyć w internecie, są nowe wzory delti ale daszek w spacerowce jakiś mały bo materiały i torba ładniejsze
 
Do góry