reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka i inne cuda dla nas i maluszków :)

reklama
ja musze kupic tylko koszule do karmienia, cyckonosze i torba do szpitala gotowa :-)
a dla dzieciaczka brakuje mi poscieli, karuzelki i koniec
 
Ja myslę, że jestem gdzieś w połowei:p Mam ubranka na 56 i 62 w wysatrczającej ilości ( reszta, którą ewentualnie kupie to moje widzi mi sie :-D). Z takich większych rzeczy brakuje łóżeczka, które niebawem teściu zacznie robić razem z komódką z przewijakiem, nowego wózka (w razie czego jest stary:p), pieluch tetrowych (wciąż poszukuję jakiś milszych w dotyku i grubszych;/) kosmetyków i innych środków higienicznych (płatki, patyczki, cos do pepuszka itp), termometru, laktatora i buteleczek na pokarm (jeżeli w ogóle będę miała pokarm bo nigdy nic nie wiadomo:p). Jutro jedziemy z teściową po materacyk, przewijak, prześcieradełka. jeszcze jakiś leżaczek- bujaczek muszę skombinować i karuzelke. Zamówiłam zestaw z Minky (kocyk, płaska podusia i ochraniacz na łóżeczko) więc czekam na dostawe. Mam już wanienke, kocyk do wóżka, pościel+ochraniacz, fotelik, szczoteczke z grzebykiem, obcinaczki, butelke, smoczki, pieluchy flanelowe... sama już nie pamiętam co mam:-D:-D:-D dla mnie jeszcze nie robiłam zakupów tych typowo szpitalnych... eh musze ogarnąc jakąs liste bo się gubić zaczynam:p
 
kurcze laski to wy już dużo macie, a ja myślałam że nie jest tak źle ze mną a tu się okazuje że ja w lesie i to ciemnym :rofl2:
 
ja tak na prawdę jeszcze nic nie mam :) ubranka mam przygotowane, wystarczy wyprać , wyprasować i włożyć do szafki którą też trzeba zakupić :D ja wszystko będę kupowaś w lipcu i sierpniu ;) powinniśmy dostać już pieniądze na wyprawkę także będzie ok bo jak na razie krucho bo trzeba auto zakupić nowe bo teraz nawet nie mam jak do PL wyjechać ;) :-)
 
No ja też jeszcze w polu, kilka bodziaków i tak naprawdę to wszystko, czekam do lipca i w lipcu zaczynam wszystko kompletować.
 
mi z ubrankowych rzeczy to brakuje jeszcze śpiworka jesiennego, ale to mi tata przywiezie w sierpniu z Anglii bo trzeba było zamawiać w sklepie.

nie mam jeszcze:
wózka
fotelika
karuzelki
rogala do karmienia
becik
termometr elektroniczny
termometr do wawienki
wanienki
pieluszek tetrowych i flanolowych
apteczka dla dziecka
pampersy i chusteczki na start
czyli jeszcze sporo wydatków :baffled:
 
Oj laski, ja też jeszcze daleko w polu- tyle co rzeczy po mojej Gabrysi :-D

Czyli na plusie są:

- ubranka
- łóżeczko + materac
- komplet pościeli
- pieluchy flanelowe
- termometr
- laktator
- butelka Calma (tak na wszelki wypadek)
- cienkie kocyki
- okrycia kąpielowe

Dla mnie mam:

- koszule do karmienia (3 szt)
- 1 paczkę absorgynu
- Cebuszka do spania

Na minusie (czyli jeszcze do dokupienia):

- jakieś pojedyncze ciuszki na 56 i 62cm
- dodatkowy komplet pościeli
- wózek + fotelik
- huśtawka
- poduszka do karmienia
- pojemniki na mleko
- pieluchy tetrowe
- kilka pieluch flanelowych
- kosmetyki pielęgnacyjne
- niezbędnik do pępuszka
- kocyk z merynosów i minky
- wanienka ze statywem
- przewijak na łóżeczko
- pampersy
- okrycie kąpielowe
- witamina K+D3

Dla mnie:
- biustonosze Comfortisse - poprzednim razem miałam takie typowe laktacyjne z odpinaną miseczką, ale nie trzymały dobrze cycków (a mlekodajnię to ja mam sporą- w tej chwili rozm. FF i cały czas rosną), więc teraz spróbuję takie bezszwowe, elastyczne, rosnące, a'la top.
- majtki poporodowe
- podkłady absorgyn i duże podpaski z belli
- wkładki laktacyjne babydream (z rossmanna)- polecam, a przetestowałam już mnóstwo różnych- te nie przeciekają za szybko
- chusta elastyczna do noszenia maluszka

I pewnie jeszcze bliżej porodu coś tam dojdzie jak mi się przypomni albo doczytam tu na wątku ;-) Nakładki na brodawki do karmienia zostawiam sobie do ewentualnego dokupienia w szpitalu- Gabi cały okres karmienia przez nie piła (miałam płaskie brodawki i nie umiała się dossać, a potem jak już się przyzwyczaiła to inaczej nie chciała), ale nie mogę zakładać, ze Lilka też będzie miała problem.
 
ja jestem w połowie... zostały najgrubsze rzeczy....wózek, łóżeczko, pościel, akcesoria dla malutkiej np. termometr, termoopakowania, i wszystko dla mnie oprócz wkładek laktacyjnych.

***
tak jak pisałam wcześniej, ponieważ nie wiem kiedy co i jak z córcią, chcę przyspieszyć z zakupami. max do połowy lipca chcę mieć wszystko.
 
reklama
Do góry