reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

reklama
Anula, podłączam się do Twojego pytania. Też myślę nad zestawem startowym AVENT plus laktator. Co prawda z innych aukcji, ale praktycznie to samo. Czytałam sporo opinii o tym laktatorze, większość na plus. Wahania bardziej czy się przyda by kupować w ciemno? Ja się raczej zdecyduję, ale jestem ciekawa opinii "naszych" Mam ;)
 
Ja przy obydwu chlopcach uzywalam tylko aventu i tez na początku taki zestaw startowy kupowałam a ze minęło ponad 4 lata to teraz miałam kupić nowy bo tamto wszystko juz stare a butelki mają termin ważności no ale wygrałam z rossmanna wiec na początek mam a potem jak przejdę na karmienie MM to dokupie juz tylko butelki.
 
anula, zanag - a Wy chcecie od razu zrezygnować z kp i karmić od razu z butli? Bo jeśli macie zamiar jednak spróbować kp, to jedna mała butelka na początek wystarczy. Ja tak miałam, karmiłam piersią, po ok. 2 m-cach zaczęłam dokarmiać Kubę na noc butlą (podejrzewaliśmy że się nie najada, ale to nie było to...). Później miałam jeszcze małą buteleczkę na picie (woda, herbatki) i z czasem kupiłam dużą butelkę i używam jej do dziś.
A laktator to też nie wiem czy warto kupować przed porodem, bo nie każda mama używa. Ja używałam trochę, ale mi słabo leciało i później się poddałam. Miałam ręczny z aventu, ale jakiś stary model. Laktator to może nawet mąż kupić, jeśli będziecie miała wybrany model.
 
Estranea, nie - ja się nastawiam na kp
Ale myślę, że po 2 butelki - małe i duże starczy na jakiś czas. O laktatorze myślę w kierunku mrożenia ew. nadmiaru pokarmu.
 
zanag - może i masz rację, w sumie ja miałam na początku dwie - do mleka i do picia, później dokupiłam większą. razem trzy, do tego oczywiście niekapki itd, ale to później :)
 
Ja kupilam butelkę jedna taką średnią z Tommy t. A to tylko dlatego ze Jula tylko ta chciala na początku jak ja dokarmiałam a później używałam różnych avetu też ja nie widziałam różnicy laktatora nie mialam i teraz tez nie kupuję
 
Estranea, nie - ja się nastawiam na kp
Ale myślę, że po 2 butelki - małe i duże starczy na jakiś czas. O laktatorze myślę w kierunku mrożenia ew. nadmiaru pokarmu.

Zanag- ja mam podejście dokładnie takie samo jak Ty- chciałabym karmić piersią, a ewentualny nadmiar pokarmu ściągać. A co do butelek, myślę, że zawsze się przydadzą, bo przecież potem włączamy do picia wodę i herbatki i butelki są jak znalazł. Poza tym z Dzidziusiem pewnie często będę jezdzic do mojej Mamy, więc jedna butelka może na przykład zostać tam na stałe. Zanag a czy możesz mi pokazać jakim zestawem dokładnie avent Ty jesteś zainteresowana?
 
Ostatnia edycja:
ja laktator kupiłam przed porordem i nie zaluję, bo potrzebny był od zaraz, tak by maz musiał w aptece kupic dosc drogo a tak to wyhaczyłam na allegro taniej i mam reczny tommee tippee.
BUtelki podobaja mi się aventu, ale w sumie u Arka miałam zwykle evenflo ze smokami canpola, a potem szybko przeszlam na plastikowe butelki canpola zwykłe.
 
reklama
Zanag- ja mam podejście dokładnie takie samo jak Ty- chciałabym karmić piersią, a ewentualny nadmiar pokarmu ściągać. A co do butelek, myślę, że zawsze się przydadzą, bo przecież potem włączamy do picia wodę i herbatki i butelki są jak znalazł. Poza tym z Dzidziusiem pewnie często będę jezdzic do mojej Mamy, więc jedna butelka może na przykład zostać tam na stałe. Zanag a czy możesz mi pokazać jakim zestawem dokładnie avent Ty jesteś zainteresowana?

Anula, myślałam o tej aukcji
AVENT SUPER ZESTAW NATURAL LAKTATOR BUTELKI VIA GW (4573717279) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
ale muszę dokładnie "prześledzić" co jaki zestaw zawiera, bo np. w zestawie, który Ty podałaś w linku są osłonki na brodawki, a to może również być przydatne? :)
 
Do góry