reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

Dziewczyny, a ja, jeśli chodzi o rozmiar, mam całkiem inne doświadczenie. Kupowałam na 56 i część była za duża nawet. Kuba w tym rozmiarze "przechodził" 3 m-ce. do tej pory jest jakby "do tyłu" z rozmiarem. a urodził się 52 cm, 3,2kg. Także to wszystko zależy jakie dziecko się urodzi i ja będzie przybierało na wadze. Mój nigdy do tych "wielkich" nie należał.

Konwalijka - myślę, że na miesięczne dziecko r. 62 nie będzie za małe. ewentualnie może być za duże.
 
reklama
Olushia- kurczę, no właśnie nie ma to jak na żywo zobaczyć. Ale się bardziej chyba mutsy evo podoba niż igo. Wydaje mi się, ze jest troche większy, tzn. gondole ma dłuższą. Jak trochę się ochłodzi i nie będzie takich upałów, to pojadę z kolezanką, która tez jest w ciąży na oglądanie wózków w Gdańsku. Ponoć są 3 super mega duże sklepy z wózkami.
 
na żywo zawsze najlepiej :)
My też musimy się gdzieś wybrać pooglądać, aczkolwiek myślę że od siostry dostanę ;P
 
ja kupowałam sporo uzywanych ciuszków, z hm-u, z c&a dobra jakość, z pepco zazwyczaj się rozciągały, chociaż niektóre wyglądają jak nowe, nie wiem od czzego to zalezy. Nieraz kupiłam bodziaki z biedronki, ale te dla mnie tragedia - rwały się i rozciągały.
I wreszcie Carter's o ktorym pisze Czarna. Jak macie dostęp, podobają wam się to nie zastanawiajcie się, potwierdzam ich super jakość i są przesliczne!! Sporo dostałam od szwagierki, teraz też bym chciała żeby mi coś podesłala, bo naprawdę warto.
 
Witam dziewczyny ,
Mam pytanie do doświadczonych mamusiek - dużo miałyście ubranek na ten pierwszy okres ? tzn mniej więcej ile par bodziaków , śpiochów czy pajacy? Zdaję sobie sprawę, że takie maleństwo ulewa czy może kupa wyjść poza pampersa ale ile dziennie ciuszków może się zużyć - pytam bo kupuje coś tam w lumpkach a moja mama mówi, że za dużo tego będę miała i nie zdąży maluszek założyć tych ubranek .
 
Dziewczyny kupujecie wózek ze skrętnymi przednimi kołami? Mniejszymi czy takimi samymi jak tylne?
Ja myślę ciągle o tym Navingtonie Galeon - na 4 pompowanych kołach, jednakowych, nieskrętnych. zaleta jest tez dla mnie duża gondola- tak że maluch swobodnie się zmieści w śpiworku i kombinezonie zimą , a potem jeszcze kilka miesięcy. Ma tez możliwość podnoszenia oparcia w gondolce. Chociaż ostatnio widziałam tez Xlandery - tez mi się podobały. I mam dylemat! ;)
 
Ja mam ze skretnymi kolani z przodu i to jest super. Latwo sie manewruje wtedy czy na spacerach czy na zakupach itp jak czasem zablokuje kola to ciezko mi np podnosic wozek aby ostro skrecic.
 
Dziewczynki ja kupilam kilka na 56 bo pamietam ze moja corka troche w nich polatala a nie lubie baby w zaduzych spiochach.

Na 56 to kilka spiochow body na dlugi rekaw z 5 szt i cos grubszego na wyjscie ze szpitala. Ja zamierzam zalozyc spioszki bawelniane plus kupilam takie cieple (fotka nizej) i plus kombinezon.

A za cartera troche bogato sobie licza na allegro :/ taki set 5 bodow 118 zl?! Masakra kosztuja u nas 16$ a czasem jeszcze maja z 20% off!

A body takie dla noworodka fajne ma H&M bo maja organiczna bawelne i rozpinane z przodu :-)

ImageUploadedByForum BabyBoom1407239042.328343.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1407239042.328343.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1407239042.328343.jpg
    38 KB · Wyświetleń: 41
Ostatnia edycja:
reklama
Anula mutsy polecam! Mam model 4 rider od 2009 roku. Uwierz ze poza zmianą dentki w kole i praniem tapicerki nic przy nim nie robie. Wciąż tak samo dobry. Niezawodny i niezniszczalne. Uwielbia go :-) Jeśli miałabym zmienić na jakiś inny,to tylko na model Evo ;-)
 
Do góry