reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

Ja osobiscie dziewczyny nie kupila bym wozka z pompowanymi kolami tylko z piankowymi. Przyklad mojej znajomej ktorej pekla/przebila sie opona. Musiala czekac az przysla jej gdyz wozek byl na gwarancji (u nas gwarancja obejmuje prawie wsio nie mowia ze to Twoja wina) ale to zeszlo sie pare dni i byla bez wozka... Ale jesli ktos nie ma obaw takich to czemu nie :)
Ja bym polecila z wozkow w Pl widze ze sa baby jogger city select (mozna drugie siedzonko podczepic dla starszaka), bumbleride indie, albo bugaboo cameleon 3 sa to wozki z ktorymi mialam stycznosc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A dla mojej corci dokupilam taka deseczke wrazie jakby odechcialo jej sie isc :-) bedzie jechac :-) ImageUploadedByForum BabyBoom1406059782.574682.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1406059782.574682.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1406059782.574682.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 41
Annte ja bym była zainteresowana opiniami, a i zdjeciami- to wózek który, mi się podoba! i chciałabym taki mieć, czekam tylko na odpowiedź kuzynki męża- miała nam go odsprzedać , ale na razie od miesiąca się nie odzywa.:szok:
więc jeśli może dobijemy targu :)

Lionessa75, Navington Galeon moim zdaniem to super porządny wózek:
1. duża gondola, w której dziecko pojeździ długo, nie ma problemu z kombinezonem na zimę i śpiworkiem, wszystko się mieści bez problemu. Gondola jest głęboka, więc dziecko fajnie osłania od wiatru. Moja N jeździła w niej od maja do końca stycznia. Mogłaby jeździć dłużej ale źle jej było siedzieć.
Gondolę wypina się z ramy przy pomocy jednej ręki, wszystko działa na zasadzie kliku.
2. oparcie gondoli można regulować w 3 pozycjach - leżąca, półleżąca i siedząca.
3. duże pompowane koła (CZARNA) pozwalają jeździć po wszelkich powierzchniach, nierównych równych, śniegu, liściach, w lesie, po łące. Przejedziesz nim wszędzie. Nigy nie zdarzyło się nam, żeby koło się przebiło. Koła mimo że nie są skrętne pozwalają wózek prowadzi się lekko i zwinnie.
4. Rama wózka zamocowana jest na wahaczach, Lekko się prowadzi, gondola lekko się buja podczas jazdy.
5.Spacerówka - możliwe ustawienie oparcia w różnych pozycjach od leżącej na płasko do siedzącej 90 st. Siedzisko spacerówki jest obszerne i moja N nawet teraz w niej czasami jeździ, tapicerkę całą można zdjąć i wyprać. Podnóżek można ustawić w trzech pozycjach.
Spacerówkę można wpinać w ramę tyłem lub przodem do kierunku jazdy, robi się to szybko sprawnie.
Ramę bardzo szybko iłatwo się składa. Spacerówka po złożeniu mieści się w bagażniku bez konieczności wypinania siedziska.
6. W gondoli i spacerówce budka regulowana z okienkiem z tyłu.
7. Do komplety: zamykana torba na zakupy pod wózek, śpiworek zimowy (w środku polar, z zew poliester), parasolka przeciwsłoneczna, folia przeciwdeszczowa, moskitiera)

Jak dla mnie wózek przez cały okres użytkowania sprawował się super. Stan bardzo dobry.
Zdjęć aktualnych nie mam bo wózek jest złożony i schowany.

Ja osobiscie dziewczyny nie kupila bym wozka z pompowanymi kolami tylko z piankowymi. Przyklad mojej znajomej ktorej pekla/przebila sie opona. Musiala czekac az przysla jej gdyz wozek byl na gwarancji (u nas gwarancja obejmuje prawie wsio nie mowia ze to Twoja wina) ale to zeszlo sie pare dni i byla bez wozka...

A ja jestem innego zdania. Nie miałam doczynienia z kołami piankowymi ale wydaje mi się, że na nasze warunki chodnikowe koła pompowane są mało wytrzymałe. Ja używałam cały czas tej samej ramy z kołami pompowanymi i nigdy nie miałam z nimi problemu.

525199_561671370521566_245138879_n.jpgDSC03081.jpgDSC03083.jpgDSC00903.jpg
 

Załączniki

  • 525199_561671370521566_245138879_n.jpg
    525199_561671370521566_245138879_n.jpg
    31,7 KB · Wyświetleń: 59
  • DSC03081.jpg
    DSC03081.jpg
    35,3 KB · Wyświetleń: 53
  • DSC03083.jpg
    DSC03083.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 49
  • DSC00903.jpg
    DSC00903.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 64
Oomamba, zgadzam się co do spacerówki. Też kupiliśmy taką za 200 zł i nie nadawała się do niczego, po dwóch użyciach odpadła część odpowiadająca za rozkładanie.
Ja nie podpowiem nic o spacerówce, bo my cały czas używaliśmy jedną.
 
Annte ja mowie tylko jakie jest moje doswiadczenie i zdanie. U mnie tez sa mega nie rowne chodniki i piankowe (dokladnie gumowo-piankowe nie sa miekkie jak same poankowe) sie sprawdzaja super. Ale kazdy ma swoj ideal wozka :)
 
wozek-spacerowy-peg-perego-mamu-jump-2510798827.jpg
My mamy takie Mamu Jump. Wózek kupiłam nowy na Allegro za 150zl. Jak dla mnie genialny! Chociaż używałam tylko rok. Lekki, zwrotny, pakowany. Spać tez w nim może dzieciaczek, bo ma regulacje oparcia do leżącego.

Co do kół piankowych. Ja uważam, że na polskie realia to nie jest dobry wybór. Pompowane są sto razy lepsze. Ja miałam awarie koła w wózku - poszła felga i w sklepie od reki dostałam nowe calutkie w ramach serwisu gwarancyjnego. To moim zdaniem zaletą wózków od polskich producentów.

CYPRYDA wózek wygląda, jakby stelaż miał taki jak w moim TAKO. Uważam, że jest w porządku. Duży wybór kolorów!!!! Jest od czego oglupieć ;-) No i gondola ładnie zabudowana na zimę! Sądząc po moim wozku polecam. Widzę, że koła ma tak jak mój blokowane na prosto, a to przydatna funkcja w zimowe chlapy. Później na lato koła odblokowujesz i pokonujesz zakręty jak Kubica ;-)

CZARNA ja zauważyłam, że te podstawki są ostatnio w Pl bardzo popularne. Mam zamiar rozglądać się za taką dla Juli.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny moze autostrady w usa sa lepsze heh ale chodniki wogole serio. Moj wozek ma piankowo gumowe. W srodku jest pianka a na zewnatrz powlekane guma i przez 3 lata problemu nie mialam a teraz pojezdzi kolejne 3 :) samych piankowym tez nie polecam widzialam pouszczerbywane kola takie :/ ciesze sie ze zadowolone jestescie ze swoich wozkow :)

A ta podstawka tez mysle ze dobre rozwiazanie. Pojdziemy do parku czy na zakupy i ciezko bedzie wracac to zawsze wyjscie :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja szczerze polecam solidne koła pompowane. Mimo że mieszkam nie w Pl, codziennie pokonuje kilometry nierówności. Mam i wózek na pompowanych kołach i drugi na piankowych. Pianka jest spoko na spacer po galerii,czy deptaku nad oceanem, ewentualnie do parku na alejki. Pompowane na plażę,do lasu,na śnieg,deszcz, wyboje itp. Żadna pianka nie umywa się jak dla mnie do porządnych pompowanych kół. W moim wózku dopiero po 5 latach poszła pierwszy raz dentka. Kupiłam zwykłą na ebayu za 7 f 2szt, przyszły w ciągu 24h,mąż zmienił i było po sprawie.


Oczywiście wybór jest Wasz,ale ma polską zimę w życiu bym pianki nie kupiła ;-)

Dostawek nie używałam,tak jak wózków dla dzieci rok po roku...wiem,paskudna matka ze mnie :-p
 
reklama
Dobra zle sie wyrazilam GUMOWE kola :) piankowe sa ble ale gumowe sa super tez mielismy zime plaze wakacje w gorach itp i sie sprawdzily. Takze jak cos to pompowane jak ktos preferuje albo gumowe. :) Dokladnie takie cos jeszcze bieznik maja jak w aucie :) dla mnie nie ma lepszych ale to kwestia gustu
photo.jpg
Ja z usa tez moge wyslac jak cos :-) tylko odemnie troche drozej chyba ze morska paczka to z 35-40$ ale czekac trzeba z 6 tyg (duzy karton)

Magda a co to za wozki dla dzieci rok po roku? Tzn co masz na mysli?
 

Załączniki

  • photo.jpg
    photo.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 40
Ostatnia edycja:
Do góry