reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

reklama
u mnie w szpitalu dają wszystko,do maluszka od a-z tylko na wyjście muszę mieć ciuszki a i dla mnie tylko kosmetyki bo koszule dają,wkładki dają,dosłownie wszystko. Pamiętam, że ja wzięłam swoje koszule i nosiłam je,a do porodu to wzięłam ich. Ale dużo dziewczyn miało szpitalne przez cały czas. Oczywiście pewnie wezmę wszystko ze sobą a później wrócę do domku z prawie nie rozpakowaną torbą hehe
Lionessa poród prywatny?! wow będziesz tam jak księżniczka:-)fajnie.
 
No ja wczoraj wróciłam z lumpeksu z malutką sukieneczką, pajacykiem i bodziakiem. Kazde po kilka zł ale to i tak niedużo. He he... tak sobie myśle nieraz,, "a jak chłopak jednak będzie?".. :-D

Jeszcze w sumie dużo mi brakuje. Miałam to wszystko raz dwa ogarnąć a tymczasem coś się wlekę.. ale koszule już mam. W sumie trzy, jedna będzie do porodu, i jedną dostałam kiedyś od mamy ale nie wiem czy po porodzie w nią wejdę, się okaże. Wszystkie na krótki rękaw, ale najwyżej szlafrok zarzucę ciepły i przetrwam. Trzeba jeszcze je uprać, jakoś na to nie wpadłam... ale ubranka poprane, zostało mi tylko kilka ciemniejszych. Piorę w mleczku lovela i już w niczym nie płukałam tym razem. Mam wrazenie, ze ładniej uprał niż dzidziuś więc będę go używała.

A pieluszki z wycięciem na pępuszek to np. pampers newborn, rozmiar nr 1? Ile takich kupujecie?
 
pampers newborn chyba nie ma wycięcia na pępuszek? przynajmniej nie zauwazylam w moich. Ja ogolnie rozmiaru 1, to chyba sporo kupię, w tej chwili mam 2 paczki newbornow pampersa po 43szt, i jedną paczkę babydreama 30szt. Jeszcze trochę dokupię, mały nie zapowiada się jakis bardzo wyrosniety, Arus miał 3340g, więc jak drugi bedzie podobny to troszkę pochodzi w jedynkach.
 
Sprawdziłam też ;) Newborny z serii Premium Care (białe) nie mają miejsca na pępek, trzeba wycinać lyb odginać. Czytałam też, że białe "1" są mniejsze od zielonych!! Może któraś z forumowych mam potwierdzić?
Ja póki co mam tylko 1 paczkę, 78 szt. Powinno starczyć na tydzień...
 
To nie tak że ja księżniczkuje- ja się po prostu boję żeby wszystko było ok. A u mnie w mieście szpital nie cieszy się najlepszą opinią- zresztą po ostatnim pobycie i późniejszym badaniu po którym do dziś ciężko mi się wysiusiać, nie chce tu rodzić. Musiałabym jechac do Białegostoku- a tam jakbym się pojawiła w państwowym szpitalu jak Filip z konopi to nie wiem jakby mnie przyjęli. Więc oszczędzam na ciuszkach - większość zdobyczne lub lumpkowe, czy mam używane łóżeczko czy bujaczek a wolę zapłacić za poród ! Ot taka moja ciążowa logika ;)
 
ja z Ami używałam pampersów newborn 1 wg mnie super sprawa, białe mi nie podeszły, nawet siostra R jakiś czas używała i mówi ze nie poleca są dziwne... i przeszła na dady i jest zadowolona. ja na początek JEDNAK kupuje 1 newborn x 1 a potem zobaczymy bo Mała ma być duża to tylko do szpitala a jak będę wracala ze szpitala to maz wejdzie i kupi wrazie W
 
reklama
Lionessa - dlugosc chyba taka sama wszedzie. Tylko wszerz jest roznica. Mi M siega prawie do kolan a mam 170 wzrostu. Popatrz sie na rozmiarowke i daj znac. Ja w brzuchu i biuscie mam teraz 101 i w M sie spokojnie mieszcze.
Zanag - daj adres na priv:-) zakupione:-)
 

Załączniki

  • 1413106480684.jpg
    1413106480684.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 48
Do góry