reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla maluszka

reklama
to mam prawie 12 metrów więcej... normalnie będziemy się ganiać po mieszkaniu :D a na poważnie: chcemy schować łóżko w dużym pokoju a'la półkotapczan i z czasem zwolnić mały pokój. Tylko łóżka szkoda, bo w tym roku kupione :) ale pojedzie na wieś i będzie jak znalazł :)
Ja nie chce juz tu inwestowac. W sumie w grudniu mina dwa lata od odebrania kluczy i tez od podstaw robilismy ale duzo prowizorycznie zeby przed narodzinami corki zdazyc i jakos pod koniec lutego sie przenieslismy a ona 24.03 sie urodziła. A inwestowac nie chcemy bo planujemy je sprzedac mimo ze na kredyt jest, dobrac kolejny albo cos pokombinowac i cos większego ;-)(bo jak hipoteka jest i sprzedamy mieszkanie to najpierw caly kredyt musimy splacic i ewentualnie to co jest górką zostaje nam w kieszeni.. a i od tego podatek chyba 19% trzeba zaplacic chyba ze kupi sie kolejną nieruchomosc :p) i to jest mieszkanie w Warszawie.. ceny z kosmosu a i tak okazjonalnoe kupilismy. Teraz juz 1000 więcej za metr kosztują od tego dewelopera.. i jak sie rozejrzalam ile kosztują np w żyrardowie ok 40 km od nas.. w cenie naszego małego kurnika miałabym 70 metrów..

Ja 36 i mega motywacja do zmiany mieszkania w ciągu najbliższych dwóch lat. Aktualnie polujemy na okazję. :)
My tez szukamy i moze cos sie trafi tylko my chcemt w stanie deweloperskim ;-)
My się wprowadziliśmy w grudniu :) więc chcemy tu trochę zostać, a to takie nasze gniazdko, bo remont od początku :)
Ja sie do mieszkan nie przyzwyczajam :d jak bede miała dom pod Warszawą albo segment w Warszawie (ajjj marzenia) to sie przyzwyczaje xD

A wybacz ze pytam.. macie juz dzieci czy to bedzie pierwsze?
 
Zastanawiamy się z partnerem nad kupnem tego wózka Link do: KUNERT Wózek Dziecięcy Lavado 3W1 + KUFEREK

O jej, jestem w szoku - wyglada super i cena przystepna - ja jak ogladalam ostatnio wozki, to tak od 3 tys w gore (Anex; Quinny), nie mialam wczesniej do czynienia z zadnymi wozkami i nie wiem, czy warto warto wybierac ''makowe'' 2 razy drozsze, czy lepiej zaplacic polowe mniej?

Czy jest na prawde jakas ogromna roznica w tych wozkach?
 
@aga6 rozumiem doskonale. U nas o tyle lepsza sytuacja, że mamy domek w lesie, 1.5 h jazdy i rodziców z działką blisko. Ja bardzo lubię to nasze mieszkanie, bo jest super ustawne - pokoje prawie kwadrat, spora kuchnia i łazienka. Nie wierzą nam, że to tylko tyle metrów :) trochę problem bo zachód, ale dajemy radę :) I takie typowe osiedle PRL - masa zieleni, linii tram i autobus, ze trzy szkoły i x sklepów :) Warszawa to kosmos... A Legionowo? Bo podobno super dla dzieci.

Nasze pierwsze, ale mamy nadzieję na jeszcze jedno:) zobaczymy :)
 
Wzięłam kredytu 150 000, przez 10 lat spłaciłam 100 000 i .... mam jeszcze 250 000 plus odsetki do spłaty. Mieszkania spadły i teraz za moje mogę cenić maks 120 000, i trzeba by pewnie opuścić (stary blok, wysokie piętro bez windy). Kredyt pewnie odziedziczą i moje dzieci, ale już nic nie poradzę.
 
@aga6 rozumiem doskonale. U nas o tyle lepsza sytuacja, że mamy domek w lesie, 1.5 h jazdy i rodziców z działką blisko. Ja bardzo lubię to nasze mieszkanie, bo jest super ustawne - pokoje prawie kwadrat, spora kuchnia i łazienka. Nie wierzą nam, że to tylko tyle metrów :) trochę problem bo zachód, ale dajemy radę :) I takie typowe osiedle PRL - masa zieleni, linii tram i autobus, ze trzy szkoły i x sklepów :) Warszawa to kosmos... A Legionowo? Bo podobno super dla dzieci.

Nasze pierwsze, ale mamy nadzieję na jeszcze jedno:) zobaczymy :)
Chce po tej stronie zostac, w gre wchodzi Piastow, Pruszkow, Brwinów.... do Grodziska Maz. ;-)
A dzialke przy lesie tez mam, 45 min od nas ale malo tam jezdzimy. Predzej w strone tego Grodziska bo tam troche rodziny mieszka :p
Wzięłam kredytu 150 000, przez 10 lat spłaciłam 100 000 i .... mam jeszcze 250 000 plus odsetki do spłaty. Mieszkania spadły i teraz za moje mogę cenić maks 120 000, i trzeba by pewnie opuścić (stary blok, wysokie piętro bez windy). Kredyt pewnie odziedziczą i moje dzieci, ale już nic nie poradzę.
No te kredyty to masakra.. wiecej odsetek niz kapitalu sie placi
 
My wprowadziliśmy się do nowego mieszkania w styczniu, mam dwa pokoje. Jeden będzie dla dziecka a my będziemy w drugim, ale na samym początku chyba maleństwo będzie z nami w pokoju, łóżeczko będzie przy łóżku. Mam taki mętlik w głowie, że szok.
 
Wózek będziemy kupować nowy, ale po Nowym Roku.

Musimy jeszcze dokupić łóżeczko, materac, przewijak, wanienkę, kocyki etc. i komodę. Marzy mi się fotel do karmienia, ale nie wcisnę go do naszego małego mieszkania... Część ubranek dostaniemy :) dostaliśmy już dwa worki różnych zabawek i sądzę, że o to się nie będziemy martwić :)

Zastanawiam się nad porządnym laktatorem...Generalnie odkładamy już na wyprawkę, bo inaczej to będzie bankructwo...
My też odkładamy staramy się tysiąc zł miesięcznie odłożyć:) u nas w wyprawke wchodzi też auto dla mnie :D
 
reklama
Do góry