reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla małego LWA :)

Ewcik dzieki za odpowiedz ;-)
ale u mnie w zime nie jest zbyt cieplo wiec sam kocyk nie wystarczy :-(


to może na zimę śpiworek? to chyba bezpieczniejsze, bo w kołderce dziecko może się zakopać i zasłonić sobie buźkę.. może trochę przesadzam, sama nie wiem..
a co do poduszek, to ja na pewno nie będę dawać..
 
reklama
Ewcik a czy taki spiworek jak do wozka na zime wystarczy?
co do poduszki to tez nie bede dawac ;-)
a jak radzilas sobie z pierwszym dzieciaczkiem? Kocyk do przykrycia?
 
poduszek i kołdry nie powinno się stosować u dzieci młodszych niż roczne - bo na poduszce im się krzywi kręgosłup, a poza tym mogą obrócić się na brzuszek i udusić, bo będą zbyt słabe, żeby podnieść główkę.

co do przykrycia, to ja nawet zimą stosowałam po prostu kocyk - polarowy, jak było chłodniej i jakiś lżejszy, jak cieplej, lub ewentualnie rożek. Lepiej ubrać maluszka w jedną warstwę więcej (ja np ubierałam w body na krótki rękaw i pajacyk) niż nadmiernie okrywać - maluch może się rozkopać.

Jeśli chodzi o wychodzenie na dwór zimą, to kombinezon + kocyk - na cieplejsze dni, a na zimniejsze - kombinezon + śpiworek do wózka. Wystarczy, naprawdę:) czasami mała była nawet spocona:)

przeczytalam gdzieś o wkładkach laktacyjnych Babydream - używałam - strata pieniędzy. Najlepsze są Lansinoh.

może znajdziecie jeszcze jakieś pomocne informacje na moim blogu Wyprawka Bobasa - piszemy tam o tym, co potrzebne przyszłym mamom i dzieciakom. a wszystko przetestowałyśmy na sobie:)

a jak nie macie jeszcze rzeczy dla siebie do szpitala do porodu (koszule do karmienia, podkłady etc), to mogę Wam polecić wyprawki mojej przyjaciółki (z koszulami, podkladami poporodowymi i na łóżko, wkładkami laktacyjnymi, majtkami poporodowymi etc - słowem gotowa wyprawka):) jakby ktoś chciał, to podeślę linka.
 
Ewcik a czy taki spiworek jak do wozka na zime wystarczy?
co do poduszki to tez nie bede dawac ;-)
a jak radzilas sobie z pierwszym dzieciaczkiem? Kocyk do przykrycia?

ale mi nie chodziło o śpiwór do wózka :-D tylko takie cuś, w tym stylu:

Śpiworek do spania Moli r 68 Sofija (3173373917) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


w zimie taki miałam śpiworek , tylko, że mój był taki jakby polarowy
Feretti ŚPIWOREK PLUS roz.100cm z rękawem 2 kolory (3219409595) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i na to kocyk ewentualnie
 
Zgadzam się z Ewcik że takie worki do spania dla dzieci są super:) Nie ma problemu z rozkopywaniem. Dziecko spokojnie może w tym spać zanim zacznie wstawać w łóżeczku więc kilka dobrych miesięcy.
 
Jakiej firmy kupić smoczek uspokajający i butelkę??
Czy firma Avent jest dobrą firmą i czy warto kupić smoczek??
Słyszałam również dużo pozytywnych opinii na temat smoczków firmy Lovi...podobno lepsze od Avent...??
A co z butelką jakiej firmy kupić??
Czy butelka musi być tej samej firmy co smoczek??
A co z firmą Brown??
Dla mnie to czarna magia!!!:nerd::baffled:
 
ja mam kupione tomme tippee i butelki i smoczki, ale rózne są opinie, pczytaj sobie jakies fora z opiniami na temat butelek
 
a czy trzeba po to zakładać nowy temat, a nie można napisać w wątku o wyprawce np?? jak z każdym pytaniem będziesz zakładać nowy wątek to zrobi nam się burdel i nikt nic nie znajdzie..
Sorry, ale ręcę mi opadają, ja też zostanę mama po raz pierwszy, ale czasem umiem też pogmerać w google i poszukać opinii..
 
reklama
ja proponuję kupić z każdej firmy po jednym Lovi, Avent, tommee tippee, canpol babies, dr browns, medela no i jeszcze NUK akurat na każdy dzień tygodnia :tak:
 
Do góry