reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla małego LWA :)

Allme twoja siostra sklep dziecięcy obrabowała??Piękne ciuszki same słodkości :)Ja przy Lence kupiłam taki zestaw z Aventu 2 butelki jedna 125 ml druga 280 ml, teraz chcę kupić zestaw z laktatorem tylko nie wiem czy kupić ręczny czy elektryczny
 
reklama
allme ale cudowności, wszystko dosłownie masz, co potrzebne!!!!

co do butelek, to polecam Wam z Tommee Tippee, te z Aventu mają dosyć długi smoczek i czasem dzieci się dławią...
oczywiście, najlepsze są butelki Calma z Medeli, ale jedna chyba z 50zł kosztuje :confused2:
 
Byłam dzisiaj w Tesco i jest promocja ubranek dla niemowląt, wszystko -30%. A słodkości takie, że oszaleć można i wybór bardzo duży. Później zrobię zdjęcia to wrzucę co wybrałam. Postanowiłam wydać 100 zł i chyba z pół godziny wybierałam te parę wdzianek. A jeszcze dostałam ponoć wielką reklamówkę ciuszków od kumpeli, która ma swój lumpex. Zbierała mi od jakiegoś czasu i właśnie przekazała mojej mamie. W sobotę dostanę już wyprane i wyprasowane :). Taki układ to mi się podoba ;)
 
Hej hej ;)

Uderzam z pytaniami ! ;)

1. Butelki - ile sztuk i jaka pojemnosc ? Sama nie mam pojecia ;<

2. Odnosnie butelek - Avent czy Tommee Tippee ? Zalezy mi na antykolkowej.

3. Kosmetyki dla malestwa - koniecznie Emolium, Oilatum czy cos takiego ? Czy moze byc np Bambino ? Sporo osob pisze ze nivea na poczatek, ale bylam wczoraj w Rossmannie i niewazne jaki produkt nivejki wzielam w reke na kazdym pisalo powyzej 1 miesiaca (poza oliwka)

4. Odnosnie pielegnacji - JAKIE kosmetyki sa potrzebne ? Myslalam o mydle, szamponiku, kremie i oliwce. Tylko zastanawiam sie, czy ta oliwka konieczna ? Bo szczerze powiedziawszy sama na sobie wole nie czuc tluszczu, wole balsamy, kremy, chyba jak wiekszosc kobietek ;)

5. Jakie pampersy (firma) dla takiego malenstwa ? Koniecznie orginalne Pampers, czy moga byc np. Dady ?
 
Ostatnia edycja:
no to tak:
1 i2.. ja mam tomme tipee jedna 120 i jedna 240 nie wiem czy to wystarczy
3 i4 . Emolium emulsja i z nivea inne ( mleczko nawilzajace, oliwka, zel do mycia ciala i wlosow krem na kazda pogode i na slonce) nie wiem czy bede ich uzywala na raz bo w samym emolium jest duzo substancji natluszczajacych i jak mala nie bedzie miala suchej skory,to mysle ze nie ma potrzeby smarowac oliwka chociaz lubie jak maluszek pachnie oliwka:-):-)

5. Mam paczke pampersa i paczke dady i zobacze jak sie sprawdza na poczatek:-)
 
Quincy myśle, że tak jak Jagoda napisała dwie buteleczki chyba na początek wystarczą, przecież zawsze możesz dokupić :) ja mam akurat zestaw buteleczek z Aventu.
Ja do kąpieli kupiłam oilatum, i myśle, że używając wszelkiego rodzaju emolientów nie trzeba już niczym skórki natłuszczać chyba, że będzie taka potrzeba (zazwyczaj na nadgarstkach lubi coś wychodzić, ale to wyjdzie w trakcie), myślę dokupić jakiś kremik jeszcze do buźki, ale nie wiem jaki.
Pampersy mam pampersa new born dwie paki na początek, później myślę zakupić Dady 2
 
Kupciusia, ja też natknęłam się w tesco na promocję -30% :-) Oto efekty:
IMG_20130529_191748.jpg

Co do kosmetyków - ja mam cały zestaw Penaten z Niemiec (sprawdził się najlepiej u rodzeństwa taty Zuzi) i sudocrem (tylko na odparzenia). Każde dzieciątko może reagować alergicznie na inny kosmetyk i po pierwszych dniach okaże się czy możemy dalej je stosować.
Pieluszki mam Pampers sensitive i Pampers new baby zapas 1,2 i 3 a później spróbujemy Dady.
 

Załączniki

  • IMG_20130529_191748.jpg
    IMG_20130529_191748.jpg
    44,1 KB · Wyświetleń: 114
reklama
Quincy- u mnie wygląda to tak, jeszcze nic nie mam ale kupię:

1,2 - 2 butelki antykolkowe TT- jedną małą i jedną dużą- mam laktator TT więc mała będzie pasować, zresztą Antek nie chciał Aventu więc najpierw spróbuje właśnie TT
3. Kosmetyki dla maleństwa - ja kupię Oilatum, ale tylko jedną butelkę na początek bo jest wygodnie, zwykle nie trzeba już oliwki, a potem mydło z olejkiem laurowym- teraz takiego uzywam i jest extra no i też nie trzeba już balsamować ani oliwkować
4. Odnosnie pielegnacji- jak na początek będzie Oilatum nie kupuje już nic prócz kremu na każdą pogodę, a później przyda się jeszcze szampon no i w miarę potrzeb jakaś zasypka, balsam....
5. u nas na początek pampersy, a później huggisy lub rosmanowskie pieluchy- dady nie sprawdziły się prz Antku, a pampersy za drogie:-D
 
Do góry