reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

mlodak Ona nie mogła bo ja tak tam bolalo, o to chodzilo i wlasnie ta podpaske biedula wrecz w powietrzu trzymala, ja bylam wtedy przerazona:zawstydzona/y: majtki zalozyla jak po 3 dniach wyychodzila do domu:tak:
 
reklama


Mężowi nie będzie do smiechu :szok:

Najlepsze, ze na tyyyyle wzorów i kolorów dostałam właśnie rózową hallo kity:eek: . Niejedna dziewczyna by się ucieszyła, bo wybrac samemu sobie nie mozna:-D a ja narzekam.

Jakaś ambitna pani w sklepie musiała sobie pomyśleć, ze jak nie niebieski to pewnie dziewczynka :dry: (dobrze, że tylko jedna zamówiłam, ale taka fajna z ceratką do przewijania malucha) tylko dlaczego inne rzeczy też dała w różu:confused:
 
Dobre chęci miała, skoro tak na ten róż (czyt. nie niebieski) nalegałaś :-D
 
GKVIP, co za historia...:szok: w "moim" szpitalu tylko 3 jedynki i przydzielane losowo, wiec jak bedzie wolna taka salka to bedzie...ale sie raczej nie ludze, bo jak bylam na ktg to podobno full na patologii i porodowce...taaaaa....

Verita...rozowa pieluszka to pikus ;-) jak bylam w szpitalu na gwalt kupowalam przez internet rozne rzeczy dla Malego, a Malzonek odbieral tylko przesylki ;-) po powrocie do domu i tak okazalo sie, ze iles rzeczy musimy domowic, wiec stwierdzilam, ze bardziej zaangazuje M. w te zakupy i poprosilam go o pomoc w wyborze wanienki dla Malego...no i wybral...ROZOWA!!!! :tak::tak::tak: stwierdzil, ze wszystko mamy bezowe, niebieskie, biale - takie w sumie troche mdle i malo wyraziste, wiec on sobie zyczy taka meeeeeega zarowiasto-rozowa wanienke dla naszego Ksiecia...:-D no i taka przyszla :-)
 
Mężowi nie będzie do smiechu :szok:

Najlepsze, ze na tyyyyle wzorów i kolorów dostałam właśnie rózową hallo kity:eek: . Niejedna dziewczyna by się ucieszyła, bo wybrac samemu sobie nie mozna:-D a ja narzekam.

Jakaś ambitna pani w sklepie musiała sobie pomyśleć, ze jak nie niebieski to pewnie dziewczynka :dry: (dobrze, że tylko jedna zamówiłam, ale taka fajna z ceratką do przewijania malucha) tylko dlaczego inne rzeczy też dała w różu:confused:
no ja tez mam jedna w hello kity ale zielona, fakt mam dwie rózowe ale to takie do domu bo mam po siostrze (ma roczek dopiero wiec do domu moze byc rozowe ;p)

GKVIP, co za historia...:szok: w "moim" szpitalu tylko 3 jedynki i przydzielane losowo, wiec jak bedzie wolna taka salka to bedzie...ale sie raczej nie ludze, bo jak bylam na ktg to podobno full na patologii i porodowce...taaaaa....

Verita...rozowa pieluszka to pikus ;-) jak bylam w szpitalu na gwalt kupowalam przez internet rozne rzeczy dla Malego, a Malzonek odbieral tylko przesylki ;-) po powrocie do domu i tak okazalo sie, ze iles rzeczy musimy domowic, wiec stwierdzilam, ze bardziej zaangazuje M. w te zakupy i poprosilam go o pomoc w wyborze wanienki dla Malego...no i wybral...ROZOWA!!!! :tak::tak::tak: stwierdzil, ze wszystko mamy bezowe, niebieskie, biale - takie w sumie troche mdle i malo wyraziste, wiec on sobie zyczy taka meeeeeega zarowiasto-rozowa wanienke dla naszego Ksiecia...:-D no i taka przyszla :-)


No to mężulek zaszlał no ale kiedys przeciez chlopcy mieli roz a dziewczyny niebieskie wiec spoko ;D :tak:


znalazłam na str szpitala co zabrac, pozwalam sobie wkleic
CO JEST POTRZEBNE DO PORODU?
Te rzeczy włóżmy do torby na samym początku pakowania:
niezbyt długa koszulka bawełniana, najlepiej 2 sztuki,
ciepłe, ale nie za grube skarpetki z luźnym ściągaczem,
wygodne klapki lub kapcie,
szlafrok lub rozpinana bluza,
kilka podpasek w największym rozmiarze,
chusteczki higieniczne,
1 mały ręcznik
opaska lub frotka i szczotka do włosów,
1 pieluszka tetrowa do ewentualnych okładów,
podkoszulek i wygodne spodnie na przebranie dla taty
może się też przydać bezbarwna nawilżająca pomadka do ust, które podczas oddychania szybko będą wysychać,
butelka wody mineralnej niegazowanej,
jeżeli rodzice chcą uwiecznić poród dla potomnych, mogą zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę,
można zabrać mały termos z kostkami lodu na zimne okłady i mały termofor na ciepłe okłady,
warto zabrać ze sobą telefon i ładowarkę, aby móc poinformować najbliższych o narodzinach, ale dobrze jest się zastanowić, czy na sam czas porodu lepiej będzie wyłączyć telefon,
mały notes i długopis do notowania częstotliwości pojawiania się skurczów.
CO PO PORODZIE?
Po narodzinach, mama z maleństwem zostają na kilkudniowej obserwacji w szpitalu. Zazwyczaj są to 3 doby. Podczas tego krótkiego pobytu, przyda się naprawdę sporo rzeczy. Jeżeli maleństwo przyszło na świat w wyniku cięcia cesarskiego, pobyt ten trwa średnio 3 – 4 doby.
CO JEST POTRZEBNE MAMIE W SZPITALU?

2-3 koszule nocne z takim odpięciem, by móc wygodnie nakarmić dziecko piersią,
szlafrok lub rozpinana bluza,
ciepłe, ale nie za grube skarpetki z luźnym ściągaczem – 3 pary,
kapcie i klapki pod prysznic,
majtki jednorazowe, które przepuszczają powietrze – konieczne są minimum 2 zmiany w ciągu dnia, w sumie min. 6 sztuk,
2 duże ręczniki kąpielowe,
2 biustonosze do karmienia + wkładki laktacyjne,
papierowe ręczniki i jedna rolka papieru toaletowego,
min. 20 podpasek wielkości mini pieluszek na pierwsze dni połogu,
kosmetyki pielęgnacyjne i przybory toaletowe stosowane na co dzień (między innymi: mydło, szampon, krem do twarzy, szczoteczka i pasta do mycia zębów, szczotka do włosów, frotki do włosów, delikatny płyn do higieny intymnej)
kółko które pomaga siadać w pierwszych dobach po porodzie i gojeniu się krocza,
kilka saszetek z Tantum Rosa i plastikową butelkę do rozpuszczenia roztworu z przegotowaną wodą,
telefon razem z ładowarką
woda mineralna niegazowana,
CO JEST POTRZEBNE MALUSZKOWI?
Szpital zapewnia dla maluszków ubranie zaraz po narodzinach. Jeżeli chcecie aby Wasze dziecko miało własne ubranka, możecie je spakować razem z Waszymi rzeczami. Potrzebne będą również pieluszki jednorazowe.

i dochodze do wniosku ze jestem daleko w polu i jeszcze jednak nie moge rodzic :confused:
 
To ja po CC z Szymkiem miałam dwójkę, i to było wybawienie! Pierwszy dzień i noc byłam z dziewczyną, która była z dzieckiem już3ci dzień, więc mnie uczyła przewijać, bo ja do szkoły rodzenia nie chodziłam (od 26 tc byłam na patologii ciąży) no i nic o opiece nad noworodkiem nie wiedziałam. Za to następnego dnia ta wyszła i dali mi na salę dziewczynę zaraz po porodzie, która urodziła drugie dziecko SN, w 1,5 h a miała paciorkowca i nie zdążyli jej na czas antybiotyku podać, i mały był na antybiotyku na neonatologii i ona z własnej chęci BARDZO mi pomagała, ale nie przy Szymku tylko np laktator mi myła i parzyła, herbatkę laktacyjną nam razem robiła, po pieluszki chodziła (bo u nas happy były ogólnie dostępne, można było brać dla dziecka) no i pilnowała Szymka jak szłam do łazienki czy pod prysznic. Super to było, bo pomagała ale się nie narzucała, no i nie wtrącała w opiekę nad Szymkiem. Miała genialne wyczucie :)
 
u mnie w szpitalu sa sale poporodowe chyba z 5osobowe albo i wiecej :-( a za jednoosobową chyba sie placi ale tez nie jestem pewna trzeba sie dowiedziec
 
reklama
Do góry