reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wygląda, że zakażenie nowym wariantem koronawirusa - Omicronem bardziej niebezpieczny dla dzieci

My teraz tez przechodzimy. Corka 6 lat była objawowa poszlam z nia na wymaz, jej wyszedl negatyw mi pozytywny 😂 zrobilam jej znowu i młodszej za 2 dni i wyszedł jednej pozytyw drugiej negatywny. Już nie ide znowu na wymaz chociaz młodsza, 11 msc zaczęła kaszlec, gilun, temperatura. Więc na 100 procent ma. Poprostu siedzimy w domu i czekamy, żeby nic gorzej się nie objawiło. Później zrobimy badania krwi, i chciałabym prześwietlenie płuc tez zrobić, ale to jeszcze będę konsultować się z lekarzem.
 
reklama
Kurcze, właśnie jak z tymi przeciwciałami? My chorowaliśmy w kwietniu, teraz zaś mąż przyniósł. Drugi dzień chorujemy, maż od soboty. Najbardziej boje się o synka, ma 13 miesięcy, póki co bez objawów, oprócz gorszego apetytu.
Chorowaliśmy co prawda rok temu (listopad) Najpierw mąż po 6 dniach ja i 8 mies córka a syna nic nie ruszyło. Po ponad roku zrobiłam badania i miałam przeciwciała. Test robiłam przed szczepieniem, chciałam mieć pewność że to co mi dolegało to był covid. Córka miała 2 dni tylko gorączkę do 38,5 st.
 
Niestety kazdy wariant jest inny, Mozna przechodzic Kilka razy i za kazdym razem inaczej . Nie ma reguly...
Na poczatku przeciez wirus bardzo mijal dzieci, teraz je bardzo polubil.
My jak na razie znamy tylko Z opowiesci, poza 3 latkiem wszyscy szczepieni 3 dawkami.
Mam nadzieje, ze to wciaz wystarczy ... Teraz przy omikronie jestesmy osaczeni, co chwile ktos ze znajomych , ze szkoly czy pracy ...
Dobrze, ze zdjeli kwaratanny Z kontaktu bezobjawowym , szczepionym swiezo, Bo bysmy co pare dni mieli 🤦
 
Chorowaliśmy co prawda rok temu (listopad) Najpierw mąż po 6 dniach ja i 8 mies córka a syna nic nie ruszyło. Po ponad roku zrobiłam badania i miałam przeciwciała. Test robiłam przed szczepieniem, chciałam mieć pewność że to co mi dolegało to był covid. Córka miała 2 dni tylko gorączkę do 38,5 st.
Pytanie jaka ilość przeciwciał chroni? Ja tez jakiś czas temu badałam przeciwciała, ale ich ilość nie była zbyt duża.
 
Mnie chyba chore płuca najbardziej przerażają
Helenka ma dysplazję oskrzelowa płucna spowodowana walka o życie, jak większość takich wcześniaków. Mam nadzieję, że covid ich nie doprawił. Na pewno coś z sercem zrobił, bo częściej sinieje. Jak skończymy antybiotyk to jeśli będę mogła, zrobię doagnostyke
 
Pytanie jaka ilość przeciwciał chroni? Ja tez jakiś czas temu badałam przeciwciała, ale ich ilość nie była zbyt duża.
Tu akurat szukając informacji nie natrafiłam na taką z podaną dot. ilości. Mogę tylko powiedzieć na swoim przykładzie, że w listopadzie/grudniu w pracy chorował ogrom osób z którymi miałam styczność, mnie nic nie ruszyło. Jak minął ten okres w styczniu poszłam się zaszczepić.
 
Przypominam cichutko, że oprócz przeciwciał właściwości ochronne mają również komórki B i limfocyty T, a badania przejrzę :)
 
Według danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, liczba nowych przyjęć do szpitala dzieci z Covid-19 wzrosła średnio o 66% do 378 dziennie w minionym tygodniu. Powagę sytuacji potwierdzają dane opublikowane przez amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

Wykazano, że liczba przyjęć do szpitali pediatrycznych osiągnęła rekordowo wysoki poziom, przyćmiewając wyniki zarówno świątecznego wzrostu w 2020 r., jak i Delty latem i jesienią.


Jest groźnie. Wczesne badania sugerują, że nowy wariant koronawirusa - Omicron - może powodować więcej problemów z górnymi drogami oddechowymi, w przeciwieństwie do poprzednich szczepów, które powodowały problemy z dolnymi drogami oddechowymi. Jednak schorzenia górnych dróg oddechowych mogą być bardziej niebezpieczne dla dzieci niż dorosłych.

Zaobserwowano także, że na każdą falę Covid przypada fala PIMS.
Potwierdzam omicron niebezpieczny. Synek roczny prawie 40° gorączki i wymioty. My szczepieni a równie ciężko przeszliśmy...
 
reklama
U mnie 38 stopni w jeden dzień. Dziś rano 36,2 czuje się mega słabo, wodnisty katar, ból gardła i takie okropne drapanie, że trzeba ciągle kasłać. Mąż choruje od soboty, dziś już całkiem dobrze się czuje. Synek póki co tylko kiepski apetyt i niech tak pozostanie.
 
Do góry