reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyczekiwany listopad...

Podobno najlepiej sparwdza się to, że jeśli starania o dzidzię nastapią przed owulacją, to większe szanse na dziewczynkę, a jeśli dokładnie w czasie czy pod koniec, to na chłopca. U mnie się sprawdziło, zresztą mozna to wytłumaczyc, w końcu "żeńskie" plemniki są silniejsze :)
 
reklama
No ithildin z punktu widzenia gentyki masz załkowitą rację ale dalej nikt mi nie podpowiedział jak mieć bliźniaki ;) genetyka nie jest mi obca chociażby z racji mojego wykształcenia :D ale może zanacie jakieś sposoby przekazywane "z pokolenia na pokolenie" :) już wiedzę że co "kraj to obyczaj"....


 
wiecie co?..... czytam i czytam i zastanawiam się że chłopca już mam i chciałabym dziewczynkę..... za jakiś czas spróbuję.... a jak nie wyjdzie i będie drugi chłopczyk to do kogo z reklamacją? ;D ;D ;D
 
secasia skoro genetyka nie jest Ci obca, to chyba sama powinnaś wiedzieć najlepiej o istnieniu takich sposobów.... ???
ja Ci niestety nie pomogę, nie słyszałam w życiu, żeby bliźniaki można było zaplanować ;)

diablica wtedy to tylko próbować dalej ;D
 
secasia- wiesz... ja trochę lubię historię i może to niezbyt humanitarne .... ale najwięcej o "produkcji" bliźniaków to wiedział dr Mendele.... może sięgnąć do jego źródeł.... (to nie jest prowokacja historyczna)
 
Hm... o genetycznych sposobach nawet nie mysle bo to nie jest etyczne... to już lepsze są tabletki hormonalne, które zwiększaja prawdopodobieństwo ciązy mnogiej ale ja karmie... No cóż my z mężem chcemy piątkę dzieci więc może i biźniaki się zjawią ;D

diablica2 a Mendel zajmował się dziedziczeniem cech (allele dominujące i recesywne - te sprawy). Ciąże mnogie to inny temat.
 
secasia pewnie masz rację.... mi Mendele przedewszystkim kojarzy się z bliźniakami.... a tak apropo... można spytać kim jesteś z zawodu?.... bo musisz mieć ciekawe zajęcie...
 
diablica2 ogólnie rzecz biorąc to jestem chemikiem ale o specjalności biotechnologia, czyli dochodzenie ojcostwa i inne badania genetyczne ;D badania hormonów, enzymow, leków, ziół oraz produkcja leków, piwa ;D serów itd
 
reklama
Do góry