reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

witam bardzo dobre na ząbkowanie są takiegranulki ich nazwa "chamomilla-dagomed" 44 to jest lek homeopatyczny przedewszystkim nie uzależnia ...rozpuszcza się je na łyżeczce z wodą 5granulek i podajesz dziecku naprawde super ..polecam
wskazania do stosowanie tego leku!!!!!!!!!!! bolesne ząbkowanie u dzieci przebiegającce ze stanami ropnymi (rozdraznienie ślinotok obrzmienie zazcerwienie dziąseł i śluzówki podwyższona temp pozdrawiam ja osobisccie tez daje herbatki melisa z jabłkiem na uspokojenie herbatka spawdza się w nocy najlepiej chłodniejszą podawac ..
 
reklama
Dziewczyny ja juz wysiadam moj maly ma 8 zabkow przy ich wychodzniu nie bylo zadnego wiekszego klopoty teraz ida mu 4 od trzech m-cy jest szlenstwo w nocy siada pelza placze kreci sie co 30 sekund zmienia pozycje nie bardzo mu pomagaja zele dalam mu Vibrucol ale to tez nie dziala. Jedynie jak mail katarek to dostawal Nurofen wtedy bylo ok przesypial cale noce. Czy macie cos sprawdzonego. Synek ma 14 m-cy
 
mi lekarz mówił że dawać małemu coś przeciwbólowego że nie ba się ale ja i tak ostrożnie z tym ..a próbowałaś te granulki co o nich pisałam ?? mój synek też ma 14 mies
 
przeciwbólowe są najlepdsze zawiesina nurofen ibufen,, mały też się męczy przy tym i warto dac od czasu do czasu szkrabowi biedne dzieciaczki a podawaj mu do picia chłodniejsze napoje herbatki,,,może coś pomogą
 
słyszałam,że właśnie nurofen jest dobrym lekiem przeciwbólowym i ze można go podawać właśnie przy ząbkowaniu nawet jak dziecko nie jest przeziębione,musisz tylko zapytać lekarza jak długo można go wtedy stosować i czy w tych samych dawkach:)pozdrawiam:-)
 
ja wiem że nie dłużej jak 3 dni go stosować że zrobić przerwe w stosowaniu żeby malccca nie uzależnić homeopatyczne nie uzależniają czytałam o tym kieedyś pozdrawiam wszystkie mamy;-)
 
moje nunio ma trzy miesiące i strasznie się ślini! Coś mi się wydaje, że ząbki niedługo się pokarzą.. co? Szczególnie, że jest do przodu jeśli chodzi o wzrost i wagę.. Ciuszki kupuję na 6 m-cze dziecko.. :-)
 
moje nunio ma trzy miesiące i strasznie się ślini! Coś mi się wydaje, że ząbki niedługo się pokarzą.. co? Szczególnie, że jest do przodu jeśli chodzi o wzrost i wagę.. Ciuszki kupuję na 6 m-cze dziecko.. :-)

Nie jest powiedziane że tak szybko zacznie zabkować choć zdarzają sie niemowlęta które dostają pierwszego zabka w 4 mies-tzw wczesne ząbkowanie.MOja Oliwka też bardzo długo i obficie się sliniła no może nie tak wcześnie ,widać było że swędzą ją dziąsła,brała wszystko do buzi a pierwszego ząbka dostałą jka miałą 10 mies.Także to nie jest regułą.Choć nie mówię że tak może nie być.
 
Hej, czy ktoś może mi powiedzieć czy można przyspieszyć ząbkowanie? moja córcia już ma ponad 8 miesięcy a ząbków nawet nie widać, ślini się i podgryza różne rzeczy pod ręką od 4 miesiąca. czy można temu jakoś zaradzić?


Witam,nie przyspieszysz ząbkowania w żaden sposób.Kiedy będzie czas to ząbek sie pojawi.MOja córka dostałą pierwszego ząbka w wieku 10mies,też długo na niego czekaliśmy,więc cierpliwości :)
 
reklama
moja mala tez straszliwie sie slini i to juz jakies 2,5 miesiaca, zabkow nadal nie widac. Ale wczoraj w nocy strasznie nie spokojnie spala, nie chciala ani cyca, ani smoka, ciagle jakby jej cos w buzce przeszladzalo!!!! Dziaselka na dole ma jakby troszke spuchniete, zobaczymy. Martynce, mojej starszej corce pierwszy zabek wyszedl jak miala wlasnie 4,5miesiaca, tak jak moja mala teraz......
Ja bym cieszyla sie ze zabki malej pozniej wyjda, beda mialy mniej czasu zeby sie popsuc;)...no i po co ma sie takie malenstwo juz meczyc....
 
Do góry