reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

u nas było podobnie.Kuba też się slinił,był marudny,płakał bez powodu:szok: nie wiedzieliśmy już co z nim robić???? pierwszy ząbek wyszedł w 4 miesiacu.potem szybko pojawiały sie następne,teraz pojawiły sie dwa trzonowe góra i dół. i to trochę smieszna historia była bo ja do męża mówię że Kubcio ma ząbek żeby mu posmarował po kąpieli żelem no to on posmarował na drugi dzien zgadaliśmy się .....on posmarował na dole:tak::tak::tak::-D:-D:-D no i tak mama się dowiedziała że synuś ma też ząbek na dole:tak::tak::tak::-):-):-)
 
reklama
w sumie fajnie jak dzieciom wychodza tak szybko zabki nie musza sie tyle meczyc. moja siostra od 2 miesiaca mowila ze jej malemu wychodza zabki a on ma juz 7 miesiecy i dopiero teraz mu wyszedl pierwszy. tyle sie musial nameczyc ale wazne ze juz jest :-)

ciekawe kiedy mojemu bobo wyjdzie ząbek!!!
 
u nas jest ciężko z myciem ząbków -Kubuś ma już 2 szczoteczkę bo z tej pierwszej włosy powyrywał:tak::szok: zamiast myć to on gryzie te szczotki:crazy::baffled: i ciągnąc za włoski wyrwa.wreszcie szczoteczka jest do połowy łysa:tak::confused::zawstydzona/y:
 
hej

moja córcia ma 5 miesięcy, pierwsze jedynki zaczęły jej wychodzić zaraz jak skończyła 4 miesiące, teraz ma już prawie dwa ładne ząbki ;-)

jedynym objawem ząbkowania był strajk na mleko (z butli i łyżeczką), nie jadła mleka przez 1,5 tygodnia, znaczy się jadła na śpiąco bo wtedy tak ją musiałam karmić, ale jadła już wtedy zupki i deserki i kaszki łyżeczką ;-)
 
Hej, czy ktoś może mi powiedzieć czy można przyspieszyć ząbkowanie? moja córcia już ma ponad 8 miesięcy a ząbków nawet nie widać, ślini się i podgryza różne rzeczy pod ręką od 4 miesiąca. czy można temu jakoś zaradzić?
 
Mojemu synkowi lekarka zapisala vigantoleten(ale rowniez ze wzgledu na to ze bardzo powoli zarastalo jemu ciemiaczko) i dostal jedna taka serie(juz nie pamietam ale bylo tam chyba 20 tabletek)
Teraz uwazam ze bez sensu jest przyspieszac zabkowanie.Moim coreczkom pozno wyszly pierwsze zeby-jednej dzien przed roczkiem a drugiej jak miala 13 miesiecy:tak:Pediatra powiedziala ze najwazniejsze ze te zeby wogole zaczely im wychodzic

Moim skromnym zdaniem nie masz co sie denerwowac.Wystarczy uzbroic sie w cierpliwosc:tak::tak::tak:
 
bobobent jest do kitu już lepszy żel to dentinox sama jak sobie go posmarowałam na dziąsła to aż mnie zmroziło..to jest najlepszy żel moim zdaniem pozdr
 
reklama
witam bardzo dobre na ząbkowanie są takiegranulki ich nazwa "chamomilla-dagomed" 44 to jest lek homeopatyczny przedewszystkim nie uzależnia ...rozpuszcza się je na łyżeczce z wodą 5granulek i podajesz dziecku naprawde super ..polecam
wskazania do stosowanie tego leku!!!!!!!!!!! bolesne ząbkowanie u dzieci przebiegającce ze stanami ropnymi (rozdraznienie ślinotok obrzmienie zazcerwienie dziąseł i śluzówki podwyższona temp pozdrawiam ja osobisccie tez daje herbatki melisa z jabłkiem na uspokojenie herbatka spawdza się w nocy najlepiej chłodniejszą podawac ..
 
Do góry