reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Ja również karmię Bebilonem1 (w zielonym) i Lence smakuje, zaparć nie ma. Bebilon Comfort nie jest na receptę, normalnie kupisz w markecie- Ewelcia chyba takim karmi (ła?).
 
reklama
Czy któraś karmi BEBILONEM COMFORT ?
Czy to mleko to tylko na receptę czy idzie normalnie kupić.
Mały po bebiku ma straszne zaparcia znów nie robi kupy od pon rana :-( dziś znów strasznie płakał.
Nie wiem może zmienię mleko ten bebilon ponoć działa na zaparcia i kolki tylko czy to naprawdę działa :crazy:
mamusia bebilon comfort pil moj szymek nie mial zatwardzen a i brzuszek jakby mniej bolal,byl spokojniejszy.
bez recepty raczej mozesz kupic.
tylko musisz zalozyc inny smoczek jak bedziesz karmic comfortem bo jest o wiele gesciejsze przez jedynke TT slabo leci,ja zalozylam 3+ jak i bylo ok.

ewelcia-a moze rozwizanie jest bardziej banalne...moze spróbuj zmienić butelke i smoka-na zdjeciach widziałam za karmisz TT...Adas jak dostawał herbatke w TT to sie ksztusił bo mu za mocno leciało, teraz pije z Nuka lub Aventu i jest ok

a my po kolenej wizycie u pediatry w związku z tym ulewaniem z krwią....i badz tu człowieku madry ...jeden mówi ze alergia, inny ze to przypadek z niczym nie związany...sama nie wiem...wyniki z krwi takie sobie-mocno podwyzszone limfocyty i niski hematokryt i hemoglobina....

a poza tym u nas kryzys z karmieniem-mam jakby mniej pokarmu a mały jakis głodniejszy....na szczescie mam zamrozone zapasy wiec go dokarmiam z butli...

ehhh...ide spac....bo smu mi masakrycznie brakuje
na poczatku karmilam aventem ale nie zabardzo nam to szlo potem bylo TT ale te zwykle dlugie a na koncu kupilam te normalne TT i maly uwielbil z nich pic.
juz dzis pisalam ze probowalam go karmic aventem i tamtymi TT i tez lipa.
teraz probowalismy lyzeczka i tez nic.

modroklejka oby z adasiem wszystko sie wyjasnilo
 
Modroklejka - trzymam kciuki za Adasia!

Jeśli chodzi o kupki, to Natalii unormowały się, robi co 2-3 dni, są raczej rzadkawe, a Mała nieraz strasznie się ostęka i napina zanim zrobi tę kupkę. Na szczęście nie muszę pomagac jej czopkiem. Też się zastanawiałam, czemu robi kupę z wysiłkiem, skoro nie jest twarda.

Czy Wasze dzieci też mają takie gazy? Moja puszcza bąki nader głośno i smrodliwie:-D niestety nieraz płacze przy nich.

Z jedzeniem unormowało się na tyle, że je zwykle w granicach 540-600 - nie jest to może dużo, ale je regularnie ok 90-110 ml sześć razy na dobę - przestałam się trochę martwić.
 
Dziękuję za info ja już też przeszłam na smoczek 3 + i mały wypija butlę w 5 minut ale max 90 ml .
Ewelcia a ty jakie teraz mleko dajesz czemu przestałaś dawać ten bebilon confort?

Kto jeszcze karmi bebilonem ?
W czwartek zapytam lekarki co sadzi o zmianie mleka?
Mam nadzieje że mały jutro zrobi kupkę :wściekła/y:
Kto jeszcze karmi bebilonem lub bebilon confort?
 
Ja karmię bebilonem i mała uwielbia to mleko. Karmię ją butelkami nuka lub aventu. W avencie mam smoczek rozmiaru 1 i boję się przejść na 2 bo mała i tak szybko połyka to mleko więc nie widzę potrzeby hmm.
 
Ja tez karmię Bebilonem - jakichś większych problemów nie zauważyłam, Mała je regularnie i mniej więcej podobne porcje na posiłek zjada, bardzo mało ulewa - mój pediatra twierdzi, że to najlepsze mleko z dostępnych. Używamy butelek Aventu, smoczek jedynkę wciąż - ale Nati dopiero niedawno skończyła dwa miesiące.
 
miotlica a ja myślałam że ja robię jakiś błąd że mam nadal smoczek 1 ale Twoja malutka jest dzień młodsza od mojej więc mnie pocieszyłaś ;-) bo jak na razie nie zamierzam zmieniać na 2.
 
Ja też jeszcze mam smoczki 1, ale mam juz zakupione 2. Ada do tej pory zjadła 650 ml mleka i 100 ml herbatki. Powinna jeszcze do 4 raz sie przebudzić, więc wynik niezły.
Jeśli chodzi o kupy to dwie dziennie przynajmniej (dziś 3), żadkie i zółte. Dziś jednak mała wyjątkowo niespokojna, chyba przez te upały :-(
 
reklama
a poza tym u nas kryzys z karmieniem-mam jakby mniej pokarmu a mały jakis głodniejszy....na szczescie mam zamrozone zapasy wiec go dokarmiam z butli...
Modroklejka jeśli masz kryzys laktacyjny (dopada w 3, 6 tygodniu oraz 3 i 9 msc) to powinnas jak najczesciej przystawiac małego do piersi, bo inaczej laktacja moze sie drastycznie zmniejszyć. Ja bym sie bała zamrożonymi zapasami dokarmiac w czasie kryzysu(jesli to to)
miotlica a ja myślałam że ja robię jakiś błąd że mam nadal smoczek 1 ale Twoja malutka jest dzień młodsza od mojej więc mnie pocieszyłaś ;-) bo jak na razie nie zamierzam zmieniać na 2.

Oliwier ma 2,5 miesiąca juz ale czy tak czy tak jemu to mleko strasznie szybko leci i czesto nie nadąża go łykac(mamy butelke Lovi aktywne ssanie-choc na aktywne ssanie to mi nei wyglada jak mu samo leci:-D-butelke dobrze trzymam).
W razie podania mleka mojego butelka, albo herbatki plantex, w sytuacjach sporadycznych (tak jak w weekend sztuczne mleko butelka babcia dawała, bo bylismy na weselu), to i tak sie nadaje smoczek tylko 0+, bo mu strasznue leci:szok: jakby miał wiekszy to juz w ogóle by sie non stop krztusił:-(
 
Do góry