reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

a my do piero po szczepieniu, piszecie o wizytach u pediatry a ja z Zuzią byłam dopiero drugi raz nie wiem czy to nie za mało... wreszcie dowiedziałam sie ile waży moja córa w 7 tyg 4700 ( ur 3360) obwód klatki 39 ( z 34) obwód główki 38 ( z 34) myśle że chyba ok. Na szczepeniu łzy się lały jak grochy mała dostała w uda dwa zastrzyli ( robiliśmy 5w1 i wzb) i do picia rota 1 dawka miałam nie dawać na raz wszystkiego ale pediatra zaleciła tylko pneumo po 6 m-cu
Co do ubranek to moja cały czas w 56 chodziniekture 62 sa też dobre ale nawet wczoraj kupiłam sweterek 56 bo 62 wydawał mi się wiele za duży więc to z tymi rozmiarami to naprawde różnie bywa...
 
reklama
dziewczyny poprostu widze ze maly sie nie najada,wczoraj po 40 minutach znow chcial nastepna porcje mleczka i wypil kolejne 120ml.
wiecie co chyba zakupie dzis ten plantex,moze on pomoze na ten placz wieczorami,
a to mozna kupic bez recepty?
 
dziewczyny poprostu widze ze maly sie nie najada,wczoraj po 40 minutach znow chcial nastepna porcje mleczka i wypil kolejne 120ml.
wiecie co chyba zakupie dzis ten plantex,moze on pomoze na ten placz wieczorami,
a to mozna kupic bez recepty?


Amelia tez miala tak przez pewien okres.. jadla co chwila mi sie wydaje ze kiedy przelykala mleczko czula ulge moze twojego szkraba tez boli brzusze czy ma kolki i dzieki jedzeniu sie uspokaja?
pozatym jezeli jest na mleku sztucznym to raczej niemozliwe zeby sie nienajadal(przeciez mleka modyfikowane sa tak przygotowywane zeby mialo wszystko to co dziecku potrzebne;-))
 
Marzenka, dokładnie tak jak pisze Moje Malenstwo - dziecko na sztuczym mleczku o ile je tyle porcji co zalecaja to nie moze byc nienajedzone:tak: My tez na sztucznym i pediatra powiedziała ze mam dawac tylko tyle ile zalecane jak bedzie sie domagac to wode albo herbatke bo mozna przekarmic dziecko i od tego tez moze bolec brzuszek i koło sie zamyka, a dodatkowo moze ulewac bo zołądek nie zdarzy strawic tego wszystkiego.
Moze rzeczywiscie spróbuj Plantex, jest bez recepty. My mielismy podobnie i tez Nadia uspokajała sie przy butli ale ja w koncu zaczełam jej podawac wode a nie mleczko, jak poleciła lekarka i tez sie uspokajała. My uzywalismy Infacol, pomogło po kilku dniach, teraz problemu z brzuszkiem nie ma:-)
 
a my mamy ogromne problemy z kupką mała karmiona piersią zawsze miała tendencje do kolek prężyła się strasz nie ale kupki robiła 2-3 dziennie po tem raz a teraz nie robi wogóle bez pomocy czyli czopka czy termometru ( wiem że nie powinnam ale ona tak przy tym cierpi brzuch twardy płacze przeraźliwie wygina się pręży nie możemy na to przepatrzeć) pediatra dał nam debridat 2xdziennie po 2,5 ml ale nic nie pomaga Kiedyś pomagał kminek ale teraz to tez nie pomaga. Pomóżcie jak mmacie jakąś altrnatywe na to!!!!
Lekaż powiedziałże ona wypija to z mlekiem moim a ja mam tendencje do zaparć i zespół jelit wrażliwych ale na chwile obecną wszystko u mnie ok teraz wprowadziłam trochę błonnika do diety może to pomoże mam nadzieje bo nie mogę patrzeć jak Zuzia się męczy:no:
Planteks kazała odstawić ze niby ma nasilać gazy ale błonik też może nasilać . Już nie wiem co robić!!!!!!:-:)-:)-(
 
gosia moja mala tez wiecznie sie prezy wygina na kupke no ale niestety jakiegos super sposobu na to nie ma..


czy tradzik niemowlecy sie czyms kremuje? bo ja jak narazie nic nieuzywam procz wody i rumianku ale widze ze te krostki sie wysuszaja i skorka tez.. moge posmarowac kremem?? czy sie jeszcze bardziej rozniosa????
 
czy tradzik niemowlecy sie czyms kremuje? bo ja jak narazie nic nieuzywam procz wody i rumianku ale widze ze te krostki sie wysuszaja i skorka tez.. moge posmarowac kremem?? czy sie jeszcze bardziej rozniosa????
ja nie smaruje niczym bo jak posmarowałam to wyskoczyły gorsze.
Oliwierowi sie i tak sama skóra przwtłuszcza koło noska i miedzy brwiami i tam ma takie delikatne krosteczki
 
witajcie Oliwierowo z moczu nic nie wyszło uffffff nie ma żadnej bakterii.
Byłam u lekarki na rozmowie i nasz plan jest taki karmię teraz tylko piersią aż wysypka zniknie oczywiście mam ograniczyć nabiał poczym jak mały już nie będzie obsypany wprowadzam mleko do mojej diety i obserwuję jak znów go wysypie tzn że bedzie uczulony na mleko .
Oby plan podziałał najgorsze że znów zaczynaja mnie boleć sutki :-(
 
Gabrysia jednak (na szczęście!!!) skazy białkowej nie ma. Te krosteczki to efekt przegrzania i jakaś alergia na chyba nasz proszek do prania. Ale i tak ograniczam nabiał żeby się coś nie przyplątało...
A po wczorajszym pobraniu krwi wyniczki hormonów tarczycy lepsze, więc od jutra dajemy tylko 1 tabletkę zamiast 2:-)
 
reklama
Ja po wizycie u lekarza, mała ma alergię pokarmową narazie nie pasuje jej NAN1 przechodzimy od dziś powoli na Bebilon Pepti 1. Wyjaśniło się skąd krosteczki na buzi, zielone kupki i to nieszczęsne charczenie w nosku. Laryngolog zajrzała jej do noska i powieziała, że ma typowe obrzęki śluzówek jak przy alergii i dlatego cały czas chrapie, a zaczęło się to jak miała 2 tyg. czyli dokłanie wtedy, kiedy przestałam karmić piersią i przeszłam tylko na NAN. Jakby miała wiotkość krtani to byłoby to słychać od urodzenia ( tak jak u Michała) i przy ulewaniu mleko leciało by także noskiem.
Fajnie, że już wiem co to i że to nic poważnego, zmiana mleka powinna rozwiązać sprawę. Fajnie też, że jest refundacja 50% jak ma się na receptę na to mleczko, wtedy wychodzi troszkę ponad 11zł za opak.:tak:
 
Do góry