reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

madzik_ no wlasnie nie wiem ile mierzy bo sama nie umiem go zmierzyc....jak probowalam zmierzyć to mi wyszlo, że nie urósł wcale :baffled: ale to przeciez niemożliwe...:dry:

jestem załamana :-D bo Szymon ma 5 tygodni :-Da chodzi w ubrankach:-D na 3 miesiące:-)
 
reklama
ATsonia moja malutka ma 6 tygodni a już niektóre ubranka w rozmiarze 62 są jej za krótkie :-D:baffled: albo ta numeracja jest taka dziwna albo ona tak szybko rośnie. Dzieci mierzy się od góry głowy centymetrem, jedzie po całym ciele i kończy na końcu stópki (czyli całą stopę się też mierzy) mi wyszło że malutka ma około 63 centymetrów, w piątek ma szczepienie to będzie dokładnie zmierzona. Jak mąż wszedł z nią na wagę to wyszło że ma około 5 kg, ale to są wszystko wartości tylko przybliżone. Ostatnio malutka miała na cgrzcinach swojego wujka sukienkę z re kids rozmiar 62 i chyba założyła ją pierwszy i ostatni raz :szok: bo była trochę przyciasna (a na metce jest napisane że jest od 0 do 3 miesięcy :-D)
 
Agusia ta numeracja jest naprawde dziwna.. mam kilka rzeczy z cocodillo z polski i roz 56 i niektore 62 sa zamale a ubranka kupione w norwegii nosi 56 (niektore 62) wiec te z polski aby byly dobre to musialaby miec roz 68:confused: (tutaj ten rozmiar moze w lato ubierze:-p
 
Avanti Amelka tez ma czesto zacisniete piastki a wlasciwie prawie caly czas:-)
A czy Wasze maluchy robia zeza?? zastanawiam sie kiedy to przejdzie malej:confused: mam nadzieje ze przejdzie i to niedlugo..
 
Gabrysia już prawie nie zezuje:-) i piąstki też raczej rzadko ma zaciśnięte.

Dizś byliśmy na kolejnej wizycie u endokrynologa i na pobraniu krwi. W porównaniu do wcześniejszego pobierania, dziś Gabrysia była prawie spokojna:-) W związku z niedoczynnością tarczycy już od 3 tyg. codziennie rano podajemy jej dwie tabletki leku z hormonami tarczycy.I te leki będzie musiała brać parwdopodobnie do końca życia. Lekarka podejrzewa że w ogóle nie wykształciła się u niej tarczyca.
 
Nie no tyle napisalyscie ze odpisze ogolnie to co pamietam.

Ewelcia-nie no z tym body przecinanym przez kupe to komedia buahahahaha!!!!:-D:-):shocked2::-D:-D:-D Niezle sie usmialam:-):-D
piastki-Julita ma glownie otwarte.Nawet zdjecia przejrzalam jej pobierznie i potwerdzam-najczesciej ma otwarte.Ale jak sie wkurza to zaciska,tez przy kapieli zaciska-czyli jak sie boi,albo ja cos boi albo jak sie denerwuje to zaciska.
kolki-przyznam ze nas juz nie trapia.Teraz daje jej 4 kropelki espumisanu do mleka 1 raz dziennie-wczesniej brala esputicon i oba leki sa OK.A tak to plantex pije i tylko plantex-nic innego nie chce pic:baffled:
marudzenie-Julita zdecydowanie najgorzej marudzi z rana:szok:To jest jakas masakra.Dzis marudzila od 5 do 7 rano zanim raczyla sie na 30 min zdrzemnac...
A i w ciagu dnia postekac lubi.Wieczory sa spokojne-po 20 spi jak zabita usypiana dzwiekami karuzelki-zero bujania,zasypia sobie sama w lozeczku.
kupy-niech to szlag!Mimo tego chrzanionego Nutramigenu i brania nystatyny oraz probiotykow Juli nada robi zielone smierdzace zgnilym jajem kupy...Ja juz nie wiem.Robi jedna dziennie.Moze to faktycznie jakas alergia tylko czemu nutramigen nie pomaga???No i te grzyby przeciez sa wybijane nystatyna a kupy jak byly tak sa zielone:sorry2:
agazoja
-chcialabym by trzesienia raczkami Julity byly "tylko" z niedoboru wapnia lub wit.B6
slinienie-tak,slini sie i wklada raczki do buzi ale nie az tak czesto,czsciej sie luka na raczki i sobie nimi wymach*uje
zez-nie ma

nie wiem co tam jeszcze pisalyscie,jak cos to dopisze
 
Opukać w niemalowane ale od 4 dni nie ma kolek. Daję tylko Espumisan. Ada robi przy tym 3-4 kupy dziennie koloru żółtego :-) Swoje jedzonko daję raz/dwa razy dziennie, zalezy ile uda mi się ściagnąć. Piąstki ma czasami zaciśnięte, szczególnie wtedy jak się denerwuje. Adka marudzi szczególnie wtedy jak jest zmęczona, a jakby nie może zasnąć. Myślę, że źle robię, ale biore ją wtedy na rączki, smyram po główce i zasypia. Wieczorem usypia raczej bez problemu. Kąpiemy ją miedzy 19-20, potem butla i spanie, także przed 21 już śpi w łóżeczku :-)
 
:-)dzis wogule placzu nie bylo,zasnal sobie w lezaczku:-)
moze to tez po dzisiejszym szczepieniu,wogule dzis tez jakos wicej je i przewaznie przy butli zasypia,niewiem co jest grane,musialam byc przy nim dobre 2 godz i co chwile dawalam butle bo sie wybudzal,hmmmmmmmmmm czyzby potrzebowal wiecej jedzonka,
dawidek warzy 5500g i ma 66cm:-):-)
mam nadzieje ze w nocy nie da mi popalic jak osttanio bo az musialam wstawac 6 razy,
dziewczyny a co to jest plantex ?moze ja zaczne mu podawac,a to jest na recepte?
ja wogule zastanawiam sie nad tym czy moze wprowdzic do posilku choc raz dziennie kleik ryzowy czy kaszke kukurydziana,wiem ze to za wczesnie ale chyba troszeczke by mu nie zaszkodzilo aby sie bardziej najadal.co wy o tym myslicie?
tak wogule to jesli karmicie butelka to czy jak nie wypije wszystkiego to od razu wylewacie?bo ja na poczatku tak robilam ale bratowa powiedziala mi ze mleko juz zrobione moze stac co najwyzej 4 godz i tylko raz podgrzane w mikrofali,ja tak robie i nie ma problemow,oczywiscie przed podaniem sprawdzam czy jest dobre.wogule to w jakiej temp dajecie dzieciaczkom mleczko.bo mi sie wydaje ze w trakcie karmienia gdzies n apolowie mleczko juz jest chlodnawe i niewiem czy to szkodzi czy nie.
 
Dziewczyny czy wasze dzieci już się ślinia? Ja myślałam że dzieci się ślinią dopiero jak zęby zaczynają wychodzić:baffled:


a czy lepsze jest Emolium czy Oilatum czy Balneum?

Nadia tez ostatnio sie slini, i myslałam tak jak Ty ze dzieci zaczynaja sie slinic dopiero jak ida zabki ale widocznie tak nie jest:tak:

U nas oilatum było za słabe, nie pomagało, po emolium jest lepiej - uzywamy do kapieli i emulsji do smarowania ciałka
 
reklama
ja tez mam z cocodillo i juz sa za małe 62:baffled: a takie fajne są i miłe.. 68 jest prawie dobre wiec juz wieksze zakładamy czesto.

ATsonia a ile Szymon mial przy urodzeniu?
 
Do góry