reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Mam pytanie do mam karmiacych mleczkiem modyfikowanym...
Ile dajecie dziennie picia maluszka ?
I jak czesto?? (tak mniej wiecej co ile?)


A teraz opisze wam cos ;-)
Wczoraj Amelka byla bardzo grzeczna prawie caly dzien spala a jak nie spala to lezala, przed 21 juz spala i obudzila sie o 24 na jedzonko pozniej o 4 no i nie mogla zasnac krecila sie w lozeczku i nagle zaczela plakac prezyc sie .. niby zasypiala i spowrotem w placz..trwalo to do 8.30 jakos (bolal ja chyba brzuszek bo jak zrobila mega ogromna i smierdzaca kupe to byla juz spokojna:tak:) :szok: dzisiaj jest prawie tak samo i boje sie ze o 4 znowu bede miala pobudke..

a i jakos dzisiaj malo i zadko je... niepokoi mnie to strasznie..
 
reklama
Uff, juz nie pamietam, co ktora pisala...

marzenka - na stale pokarmy jeszcze za wczesnie!!! Jeszcze uklady pokarmowe dzieci są niedojrzale, nie spiesz sie kleikami. Na razie tylko mleczko:tak:

Madzik - najlepsze jest oilatum,, ja stosowalam emolium i oilatum i oilatum duzo lepsze. Ale uwaga - teraz weszla ta seria Oilatum Soft i to soft jest do bani. Zwykle oilatum w turkusowej butelce polecam:tak:

Sara - o rany współczujęz tymi kupami:baffled: Na nutramigenie i po lekach na grzyby powinno byc lepiej. Moze w jelitkach jest problem z florą bakteryjną? No bo jak wybiło grzyba, to moze naruszyly leki flore bakteryjną? Nie wiem, strzelam...:confused:

ewelcia - kurcze, jakby Tadzik nie zrobil kupy przez 3 dni, to faktycznie caly bylby w niej... On robi jakies 4-5 razy na dobe i to takie dosc spore te kupy, to jakby sie to zebralo razem, to ja dziękuję:-D
 
Nik_a moja Natusia jest od 3 tygodni na Bebilonie pepti 1 i pomaga, zdecydowanie lepiej smakuje niż Nutramigen, Mała wcina aż jej się uszy trzęsą. Co do NAN u nas też były po nim zielone kupy.

Maleństwo dokładnie mam taką sytuację dzisiaj co Ty z Amelką wczoraj, Mała cały czas dziś praktycznie spała, a teraz od 2 godzin stęka i pręży się, plantax pomaga ale nie można tego dawać więcej niż 1xna dobę, podałam herbatkę rumiankową, jak to nie pomoże dam jeszcze herbatkę koperkową HIPPa, fakt faktem Mała jeszcze dziś nie zrobiła kupy, więc czekam na nią jak na zbawienie.

(na marginesie Mała od czasu kiedy jest na Bebilonie Pepti je z apetytem ale mniej niż normalnie, cudem się zdarzy, wypije 120ml., tak norma to u niej 90ml. 5-6razy dziennie, 120 ml.wypija po nocy)
 
ok dziewczyny przekonalyscie mnie co do kleiku:-)
wlasnie tak tu czytam na temat kupek i juz sama niewiem co myslec mam.bo dawidek dzis zrobil jakby zolta kupke,ale taka smierdzaca ze szok:szok:czasem tez robi zielone kupki.powiedzcie czy to normalne?na poczatku mial problemy z jej zrobieniem ale teraz juz jest ok,widocznie wszystko sie uregulowalo:-)
tez zastanawiam sie nad zmiana mleczka na bebiko ale kompletnie niewiem jakie,bo cos tu doczytalam ze ta na recepte?a nie da razy kupic normalnie w sklepie.o co chodzi z tym bebilon pepti 1?czy te mleczko jakies specjalne jest,na cos?
dzis dalismy dawidkowi 2 lyzeczki wody koperkowej i spi za wszystkie czasy,owszem troszke sie meczyl z zasnieciem ale juz mniej niz zawsze,
dodatkowo przetrzymalam go do kapieli potem troche pogadalismy,dostal znow mleczko przysypial ale co chwilke sie wybudzal dawalam smoczka ale on chcial butle,no i tak sie stalo ze sama zasnelam budze sie a on spi jak zabity:szok:
teraz juz powienien sie obudzic ruszam go,tak sie wierci ze prawie by spadl zpoduszki:szok:a on nic :-D
zauwazylam ze na brwiach jakby sie robily platy i skora wtych miejscach jest sucha i skora zniej schodzi,co to?co mam ztym zrobic czy raczej nic nie robic?
moje malenstwo daiwdke wypija tyle ile chce,tzn przewaznie na raz 100ml przewaznie 3 razy dziennie,choc wczoraj pil tylko raz,
przewaznie pije po jedzonku.
co do modyfikowanego to dawidek przewaznie wypija 120ml 6 razy dziennie,a w nocy mniej zalezy jak ma apetyt.
 
Oby plan podziałał najgorsze że znów zaczynaja mnie boleć sutki :-(
mamusia mam ten sam problem:-( a właściwie z jednym:-(
Mało tego po karmieniu ten sutek staje się doslownie biały jakby z tej brodawki krew odpłynęła:-( ma ktoś tak? Nie wiem sama czy to jeszcze ta infekcja grzybiczna mi sie trzyma czy to od ssania? Poza tym nie mam brązowych brodawek tylko cały czas czerwone:baffled: ala stan zapalny:confused:

u mnie też dziś Oliwier nadzwyczaj dużo spal, tak jakos od wczoraj. Nie wiem czy on na pogode wrażliwy jest i bardziej senny tak jak ja:confused:

A co do kup to ja jutro będę na nią czekała:-D:tak: Oliwier mimo karmienai tylko cycem robi jedną duzą raz na 4 dni:szok: oszczędza na pieluchach i chusteczkach;-)
 
Marzenka Bebilon pepti to mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci z alergią np. ze skazą białkową, dostępne na receptę.
W przypadku gdy dzieciaczkowi nic nie dolega wystarczy zwykły Bebilon, Bebiko czy jakiekolwiek inne mleczko. A te normalnie dostępne są w marketach, sklepach czy aptekach.
Ja karmię naturalnie, ale od kilku dni w razie niedojadania Gabrysi dokarmiam ją Bebilonem 1. I w sumie od chwili gdy tak ją dokarmiam kupy są częściej, i to takie że aż wylewają się z pieluszki:baffled:

Madzik ja też nie mam brązowych brodawek tylko czerwone i podrażnione, chyba przez to że z powodu małej ilości mleka przystawiam Niunię jak najczęściej więc męczy te moje brodawki strasznie.
A Gabrysia dziś też jakoś bardziej senna. Ostatnio położna powiedziała że dzieci to bardzo czuły barometr. Sporo naprzód wyczuwają zmianę pogody.
 
Ostatnia edycja:
Letrox 25. przez ostatnie 3 tygodnie brała Letrox 50 ale po wczorajszym pobraniu za bardzo spadło TSH więc teraz zmniejszyli do 1 tabletki.

A Twoja Niunia też ma niewydolność tarczycy?
 
A mnie dziś normalnie zalało mały sobie tylko tak troszkę popijał aż się w cycochach tak pokarm zebrał to znaczy w lewej że zalałam się jak nigdy normalnie mokrusieńka byłam . Mój MIkołaj też dziś spał dość długo aż sprawdzałam czy wszystko ok , dziś zrobił mega kupke aż po same pachy dosłownie po raz pierwszy taka ogromna chyba z 8 husteczek zuży:-)łam na wytarcie .
 
reklama
Kasiulka czyli wychodzi na to że Maluszki dziś w większości senne były, chyba przez pogodę.
Ja dziś miałam do wytarcia dwie takie wielkie kupy. Az niewiarygodne gdzie się to mieści:-)
A macie problem ze spraniem tych kup? Bo ja piorę w wysokiej temperaturze a i tak na ciuszkach zostają żółte plamy. Zastanawiam się czy to czasem nie wina twardej wody.
 
Do góry