reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

:-)dzis wogule placzu nie bylo,zasnal sobie w lezaczku:-)
moze to tez po dzisiejszym szczepieniu,wogule dzis tez jakos wicej je i przewaznie przy butli zasypia,niewiem co jest grane,musialam byc przy nim dobre 2 godz i co chwile dawalam butle bo sie wybudzal,hmmmmmmmmmm czyzby potrzebowal wiecej jedzonka,
dawidek warzy 5500g i ma 66cm:-):-)
mam nadzieje ze w nocy nie da mi popalic jak osttanio bo az musialam wstawac 6 razy,
dziewczyny a co to jest plantex ?moze ja zaczne mu podawac,a to jest na recepte?
ja wogule zastanawiam sie nad tym czy moze wprowdzic do posilku choc raz dziennie kleik ryzowy czy kaszke kukurydziana,wiem ze to za wczesnie ale chyba troszeczke by mu nie zaszkodzilo aby sie bardziej najadal.co wy o tym myslicie?
tak wogule to jesli karmicie butelka to czy jak nie wypije wszystkiego to od razu wylewacie?bo ja na poczatku tak robilam ale bratowa powiedziala mi ze mleko juz zrobione moze stac co najwyzej 4 godz i tylko raz podgrzane w mikrofali,ja tak robie i nie ma problemow,oczywiscie przed podaniem sprawdzam czy jest dobre.wogule to w jakiej temp dajecie dzieciaczkom mleczko.bo mi sie wydaje ze w trakcie karmienia gdzies n apolowie mleczko juz jest chlodnawe i niewiem czy to szkodzi czy nie.

Jezeli chodzi o mleko sztuczne to moze stac co najwyzej godzine (tak jest napisane na pudelku) ;-) a pokarm mamy z tego co pamietam (gdzies o tym czytalam) 3 godziny:-p
 
reklama
Jezeli chodzi o mleko sztuczne to moze stac co najwyzej godzine (tak jest napisane na pudelku) ;-) a pokarm mamy z tego co pamietam (gdzies o tym czytalam) 3 godziny:-p

co do sztucznego to nie mam pojęcia, ale co do kobiecego mleka to we wszystkich poradnikach czytałam od 8 do 12 godzin w temperaturze pokojowej 18-22 stopnie. W szpitalu było gorąco więc położne kazały się 8 godzin trzymać.

Kitki u nas żadna skóra się nie łuszczy, nie ma przesuszonej, na twarzy tylko te kilka krostek, które juz powoli znikają ale jeszcze są. Czytałam dużo o trądziku niemowlęcym i tam było napisane że powinno się używać na to emolanty wiec pomyślałam ze jednak kupię, moze szybciej się tego pozbędziemy.

Chciałam zdjęcie zrobić Oliwierowi tych jego krostek ale ich już prawie nie widać, a na zdjęciu wcale wiec chyba przechodzi.
 
Ostatnia edycja:
hej mam pytanko. moj maly jest na mleku sztucznym i wogole nie chce pic wody, herbatki ani nic no chyba ze jest bardzo gorąco to w ciągu całego dnia wypije ze 20 ml. czy mam mu wmuszac na siłę?? dodam ze jak był na piersi to herbatki pil duzo i bardzo ja lubił
 
Plantex to taka "herbatka" koperkowa bez recepty. Ja podaje mojej małej raz dziennie bo ma problemy z gazami :) do tego daje wode koperkową. Wzdęcia i kolki zniknęły :) ufff a był z tym problem, stosowalam sab simplex , esputikon i nic nie pomagało.
 
Ostatnia edycja:
Agusia1987, Moje maleństwo-te rozmiary są jakieś lipne, Szymon chodzi teraz w od 62 nawet do 68- taka jest róznica w rozmiarach :szok:

madzik_jak sie urodził mierzył 61cm i ważył 4100g...jak na niego tak teraz patrzę to nie mam pojęcia jak to sie pomieściło w moim brzuchu...dodam, że ja do tych wyrośniętych nie należę, mam niecałe 160 cm i przed ciążą ważyłam 50 kg :-D
 
Jezeli chodzi o mleko sztuczne to moze stac co najwyzej godzine (tak jest napisane na pudelku) ;-) a pokarm mamy z tego co pamietam (gdzies o tym czytalam) 3 godziny:-p

popieram, sztuczne tylko godzinke

a jesli chodzi o nasz pokarm, to owszem dluzej, ale.... nie mozna kilka razy podgrzewac tego samego pokarmu!!!!

a ja mam inne pytanie; tez podaje plantex, tylko, ze raz dziennie; a mozna czesciej??
 
Agazoja plantex mozna podac raz dziennie 50ml.
przeciez mozesz podawac herbatke z kopru wloskiego z Hipp alebo jakas inna np. z anyzem tez jest dobry na trawienie.

bansikxd moj synek tez kiedys nie pil nic oprocz mleka.
Jak wmusilam w niego to wypil tylko 20ml-przez caly dzien!!!!-ale to byla woda z glukoza.
Potem dawalam rumianek i bylo lepiej-pil wiecej,pozniej wode z glukoze i do niej dosypywalam pare kulek herbaty z kopru wloskiego dla smaku.
Teraz pije wszystko nawet sama wode przegotowana:-D:-D:-D.

Mleko sztuczne moze stac tylko godzine.
Marzenka a czemu ci sie spieszy z podaniem jakiegos kleiku ryzowego???
twoj maluch jest sporo mlodszy od mojego i ja jak narazie nie myle o kleikU.
pediatra i powiedziala ze moge podac sok jablkowy i jablko ze sloiczka-na poczatek po 3m i tez sie mocno zastanawiam czy nie wstrzymac sie i nie podac po 4m.
Ale z drugiej strony kiedys mamy nasze wprowadzaly szybko pokarmy stale i zyjemy i jestesmy zdrowi.
 
Dziewczyny zobaczycie ze to sie potem w miare zrownuje z ta waga i ogolnie wymiarami.Jak nasze maluchy beda mialy np roczek to wszystkie beda wazyly w przedziale 10-12 kg pewnie (chlopcy sa zazwyczaj wieksi a dziewczynki mniejsze-sa na to osobne siatki centylowe,przynajmniej w mojej przychodni,chociaz reguly nie ma bo w gre wchodza tez geny),obojetnie od tego czy przy urodzeniu mialy 2kg czy 5kg.Ja jako roczniaczka (wczesniak z 32tc z waga 1650g) niczym nie roznilam sie wymiarami od swoich rowiesnikow.No,jedyne co to one juz czesto chodzily a ja raczkowalam i stalam bo chodzilam w wieku 16 mies dopiero i to dzieki rehabilitacjom bo tak to moze byloby pozniej.A mama moja tak sie dla mnie poswiecala ze mimo iz wtedy mieszkalismy w malym miasteczku w woj.obecnie Lubuskim prz granicy niemieckiej,to ona jedzila ze mna do instruktorow rehalbilitacji az do Warszawki!A gadalam szybciej niz chodzilam ponoc hehe.Taki maly offtopic;-)
 
Eve-u nas z pora kapieli i snu jest tak samo jak u was.Zazwyczaj seriale o 20 ogladam juz bez dzwiekow karuzelki w tle,bo mala juz spi,no czasem zasnie po 20 jak wczoraj ale rzadko.:tak:
marzenka-juli dopija zazwyczaj do konca butle wiec nie mam co zostawiac,bo 15 ml to mozna sobie darowac.Bebiko po niej to sama ochoczo pilam ale nutramigen jest okropny-idzie wiec do zlewu.Ja zdecydowanie narazie chowam Julite tylko na mleku,bez kleikow czy kaszek.Juz nie tylko ze wzgledu na jelitka (zielone kupy) ale po co ma sie roztyc,ona jest dosc niska (jakies 64cm) jak na prawie 3mies niemowle a wazy swoje i nie chce zeby szybciej rosla wszerz niz wzdluz,zreszta pediatra nic mi nie sugerowala zebym cos wprowadzac zaczela poza mlekiem swoim,sztucznym i herbatkami czy woda.
bansik-moja mala tez ciezko pije a jesli juz to tylko plantex.Ale wlasnie plantex mozna dawac 1 raz dziennie.Wode z glukoza tez niby pociagnie ale tylko kilka lykow-zadne picie:baffled:

A ja znow bede was meczyc neurologiem:-D Otoz gadalam z rodzicami i ih zdaniem najlepsi lekarze sa w matce polce w lodzi.No ale tam sa odlegle terminy0z wizyty na wizyte czeka sie po kilka miesiecy.Skierowanie do neurologa od peditary mozna zrealizowac w dowolnym miejscu-i tak rozmyslam czy lepiej miec neurologa tuz pod nosem na rejonie i juz tu prowadzic julite czy w Matce Polce ktora jest strasznie daleko od domu mojego a jak kierowca samochodowym nie jestm wiec albo ktos mnie musi zawiescprzyjmujac ze maz pracuje) albo fortuna na taxi.Termin a Matce Polce tym razem o dziwo mialabym juz 28 maja!Az nie moglam uwierzyc-dzis dzwonilam i juz na 28 maja,tylko kto wie czy nastepny termin nie bedzie np za pol roku.Skierowanie tylko jedno-jak je kurcze wykorzystac.Lecznictwo prywatne narazie odpada,jak sie okaze nie daj Boze cos powazniejszego to moooze wtedy prywatnie,ale po co szukac szczescia za kase skoro w MP sa naprawde wyspecjalizowani lekarze?No i siedze i mysle:tak:Na rejonie nie wiem kiedy bedzie termin,w pon dopiero mam od nowa dzwonic.Najlpeiej byloby w 2 miejscach prowadzic julite ale za chiny ludowe ta pediatra nie da drugiego skierowania.

PS.a wogole prosze,niech mnie ktos walnie w leb,bo od tego czytania w Internecie (nie robcie tego,dziewczyny dobrze radzily a ja nie posluchalalm!) juz mam wizje rehabilitacji i wogole... :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Sara nam pediatra poleciła neurologa ale wlasnie w poradni przy szpitalu dzieciecym, mowiła ze oni sie lepiej znaja niz Ci w przychodniach bo w szpitalu na oddziałach maja takie dzieci na codzien i w zwiazku z tym wieksza praktyke. No nie wiem, w kazdym razie zapisałam sie i zobaczymy 20 maja jak bedzie. Mysle ze jesli wiesz ze w MP sa lepsi lekarze to ja bym jednak tam poszła, pewnie okaze sie ze wszystko z Julitka ok i czeka Cie tylko ta jedna wizyta wiec jakos sobie poradzisz z przeprawa przez miasto;-)
Ja na szczescie nic nie czytałam i nie czytam o tym drzeniu raczek i o wciaz scisnietych piastkach - wczoraj zauwazyłam ze Nadia coraz czesciej otwiera juz raczki:tak: i mam nadzieje ze wszystko ok bo MUSI BYC OK:tak:
 
Do góry