reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

No niestety też ma i synek też i ja więc komplet :wściekła/y:mi wykryli w 26 tc i dlatego mała też ją ma za późno zaczełam przyjmować hormony a u syna podobno nie zdążyła się wykształcić bo on wczesniak (33tc) dzieciaki tez biorą letrox 25 mała bierze pól tabletki a syn na zmiane cała,pół.Ja biore eutyrox dawke jeszcze z ciąży 75 bo niemam kiedy isc do endokrynologa z sobą a wogóle to mam problem bo nigdzie niema letroxu byłam w pobliskich aptekach i niema i w hurtowniach też podobno maja go wycofac wiesz cos o tym??
 
reklama
Oj współczuję wam dziewczyny i maluszkom .
Karolka ja też tak miałam ale teraz zapieram najpierw od razu i ładnie schodzi zresztą mam takie mydełko na plamy z Niemiec bardzo dobre i wszystko schodzi ale zwykłym mydełkiem też zeszło.
 
Maniulka nic nie wiem zeby mieli wycofać. Lekarka wspominała że mają zmieniać szatę graficzną opakowań i tabletki mają być mniejsze, ale o wycofaniu nic nie wiem.

Ja w ciąży nie miałam kontrolowanego TSH, ale mam zamiar teraz to zrobić, bo wydaje mi się że też mam niedoczynność. Gabrysia prawdopodobnie nie ma wcale tarczycy, bo miała bardzo wysokie TSH ( 3 tyg temu przed braiem leków 413!) Na szczęście szybko wykryli i wcześnie można było rozpocząć leczenie:-)
 
Kasiulka czyli wychodzi na to że Maluszki dziś w większości senne były, chyba przez pogodę.
Ja dziś miałam do wytarcia dwie takie wielkie kupy. Az niewiarygodne gdzie się to mieści:-)
A macie problem ze spraniem tych kup? Bo ja piorę w wysokiej temperaturze a i tak na ciuszkach zostają żółte plamy. Zastanawiam się czy to czasem nie wina twardej wody.

Karolka mojej malej tylko raz sie zdazylo okupac body :tak: tak wiec jak narazie nie mam problemu z praniem:-) chociaz czasem to sie dziwie ze nic niewyplynelo, nie wiem jak mam sie za ta kupcie wziasc:-D

Zeby nie zostaly plamy musialabys od razu wyprac te ubranka..:-p
 
Kasiulka, ta choroba nie jest ażtak straszna! Na początku miałam strasznego doła, a od czytania w internecie byłam bardzo przestraszona. Teraz już się oswoiliśmy. Najważniejsze że choróbsko wcześnie wykryte, szybko wdrożone leczenie i jest duża szansa na uniknięcie opóźnień w rozwoju fizycznym i psychicznym.

Maniulka a u synka są jakieś objawy? Rozwija się tak jak rówieśnicy?
 
Moje Maleństwo moja Gabrysia prawie za każdym razem robi taką kupę że aż wypływa. Nic nie pomaga ciasno założony pampers.
Z reguły piorę takie ciuszki od razu, ale jak nie mam czasu i spiorę tylko ręcznie z grubsza, to potem nawet pralka nie chce tego sprać do końca. Spróbuję wyprać w naszym proszku, bo jest silniejszy. A potem jeszcze raz w Loveli żeby nie uczulić Malutkiej.
 
karolka84 moja w 3 dobie mała 12,3 jak dla mnie to dużo syn miał o wiele mniej i zaczynał od ćwiartki na początku pocieszali mnie ze za rok będzie ok i tak słysze to od 8 lat wiem ze bedzie pewnie miał to do końca życia:-(a oni zamiast mnie nastawić dawali mi nadzieje.A czy twojej małej zrobili usg tarczycy żeby stwierdzić czy ją ma czy nie??
co do kupek to z tego co widze moja jest rekordzistką u nas każda pielucha mniej lub więcej jest obkupkana wystarczy że mał pósci bąka i juz jest kupka w ciągu dnia schodzi nam ok 10-12 pieluch może z nia jest cos nie tak
 
Sara - o rany współczujęz tymi kupami:baffled: Na nutramigenie i po lekach na grzyby powinno byc lepiej. Moze w jelitkach jest problem z florą bakteryjną? No bo jak wybiło grzyba, to moze naruszyly leki flore bakteryjną? Nie wiem, strzelam...:confused:

Sara - jeśli jest tak jak moonik pisze, że naruszona jest flora bakteryjna jelit to można podać małej Lakcid - mi to doradziła pediatra na kolki :baffled: Średni lek jako ten, który miałby zwalczać kolki, ale poprawia pracę jelit co w konsekwencji ma prowadzić do lepszego trawienia...


A wracając do tych kolek Jasia o których pisałam jakiś czas temu to dziś pomógł ciepły termofor - taki stary gumowy. Zjadł, odbiło się i położyłam ten termofor - prężył się, kwękał, ale najważniejsze że nie płakał i o dziwo zasnął o 20:30 (!!!):-) a zazwyczaj zasypiał 23-24....
Będę jutro znów z tym termoforem próbowała, może to coś da.... Zobaczymy. :happy2:
Martwi mnie tylko to, że rano zrobił jedną kupkę, potem koło 14 drugą, ale z pomoca termometru, a potem już żadnej... A zazwyczaj robił 4-5 dziennie...:no:
 
karolka84 co do synka i jego rozwoju to jest super od samego początku szybko siedział,chodził,gadał jest normalny że tak powiem tyle że zawsze troszkę niższy od rówiesników i niestety po hormonach nadpobudliwy (adhd)
 
reklama
Maniulka jeśli chodzi o kupki to z Martynką wszystko w porządku. Moja teściowa zaskoczona że Gabrysia nie ma pełnej pieluszki przy każdej zmianie pampersa, bo ona do tego przywyczajona że dzieci tak często robią.
Usg tarczycy zrobią dopiero ok 6 miesiąca życia.
Gabrysia Tsh w szpitalu miała 130! a po 2 tygodniach już 413!!! I na podstawie tak wysokich wyników lekarka podejrzewa że w ogóle tarczycy nie ma. Na szczęscie nawet w razie braku tarczycy wystarczy wziąc tylko tabletkę i gospodarka organizmu nie jest zaburzona.
A synek rozwija się tak jak rówieśnicy? Pyatm bo mrtwię się o rozwój Gabrysi. A ta choroba nie jest często spotykana u Maluszków więc przynajmniej Ciebie mogę pytać na bierząco...
 
Do góry