reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Madzik dzięki za info ja za tydzień idę do kontroli to napewno te skierowanie wezmę tak dla świętego spokoju.
A mówiła ci pani doktor coś więcej co to może być czy tylko dała skierowanie?Ciekawe ile się teraz czeka na wizytę z NFZ czy idziesz prywatnie?
 
reklama
Madzik nie spotkałam się jeszcze z takim potraktowaniem prywatnie, hmm nawet państwowo się z takim potraktowaniem nie spotkałam.
Moje maleństwo ja się zastanawiam podobnie jak Ty :baffled: nie wiem czy jest sens karmić ją moim mlekiem, laktotorem już prawie w ogóle nie ściągam, jedynie przystawiam małą do piersi. Jak na razie nie rezygnuje, ale już zaczynam o tym myśleć.
 
Madzik- musisz miec anielską cierpliwośc skoro nic temu facetowi nie powiedziałaś!!! ja bym chyba mu nie zapłaciła-po prostu szuja. My też bylismy prywatnie na biodrkachh, tez zapłaciliśmy 80 zł ale lekarz byl bardzo miły, zbadał dobrze małego i opodiedział na moje pytania np czy do spania kłaśc dziecko na boku, bo podobno to jest dobre na ulewanie ale niekoniecznie dla bioder.


Justyna337-nasz Szymon praktycznie po każdym jedzeniu dostaje czkawki...i sama zauważyłam ze chyba mu troche zimno jest...wiadomo jak krew spływa do żołądka żeby trawić to ciałko dziecka sie wychładza-więc okrywam go kocykiem albo mocniej przytulam i przechodzi :tak:


Ja podaje mleko Enfamil przeciwko ulewaniu- i muszę Wam powiedzieć ze naprawde dziala-chociaż słyszałam ze niektóre dzieci mają po nim zaparcia....u nas jest ok
 
madzik ja miałam podobną sytuacje jak byłam na badaniu bioderek trwało to może 3 min lekarz powiedział ok wsystko dziękuje i patrzył się na mnie z pod byka jak dziecko ubierałam bo jeszcze tylu pacjętów... więc rozumiem twoje zdenerwowanie, to naprawde znieczulica jakaś!!!:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Aż szkoda gadać:crazy:
 
Kitki moja ma krostki na tylko buźce, skórze głowy, małżowinie usznej i za uszkami popękaną skórkę, a łuk brwiowy, na całej lini wysuszony i szorstki, wczoraj byłam u lekarza kolejny już raz zresztą i na 100% nie postawiła diagnozy ale powiedziała nam, że może to byc jakiś rodzaj alergii pokarmowej, najprawdopodobniej skaza, zapisała BEBILON PEPTI...


Temat czkawki nie jest mi obcy Natka prawie zawsze ma czkawkę...dziwne bo za każdym razem nam odbija. Hmm


kasiuLLka moja Nadia na krostki tez szyji brzuszku i troszke na rączkach ale najbardziej martwi mnie twarz bo jej taka sucha i szorstka, za uszkami tez ma troche sucha skórke ale nigdzie jej nie pęka. Dziś zauważyłam że na jednym łuku brwiowym łuszczy jej sie skóra ale tomoze cienieniucha bo na głowce jej sie ostatnio zrobiła:baffled:. Ja podaje jej Bebilon HA i w srode mamy szczepienia to mam zamiar zapytac lekarza co z ta skóra bo nie potrafie sobie z tym poradzic.
Mam nadzieje tylko że znów nam nie przełoża szczepien przez to:crazy:

Co do czkawki - to jest u nas tak samo, zawsze odbija a czkawka i tak jest, czasem przez ta czkawke troche nam ulewa:baffled:

Madzik - naprawde masz anielska cierpliwosc, ja bym mu nagadała i chyba tez bym nie zapłaciła. Bo za co? Za chamstwo i olewatorstwo?
My tez bylismy na usg prywatnie ale nikt nas nie poganiał. Spokojnie rozebrałąm mała, okazało sie ze ma kupe:-D choc była przebierana ok 30 min wczesniej:crazy: więc lekarz powiedział żeby ja spokojnie wymyła, jak ja wycirałam to zaczeła dalej robic kupke:-D i az mi sie niezrecznie zrobiło bo lekarz stoi i czeka a mała robi w najlepsze:-D:-D ale lekarz zachował sie w porządku, mowi -zostawmy ja niech sobie spokojnie zrobi ta kupke a on wpisze wszystko do książeczki dziecka i ewentualnie jak mam juz jakies pytania to moge pytac:tak: Po wyczyszczeniu małej zrobił usg i przyznam ze badał dokładnie, kazde bioderko kilka minut, pożniej sprawdzał jeszcze szyjke (nie wiem czy to normalne czy nie). Na koniec jak ja ubralismy (a było wtedy jeszcze zimno wiec mała miała kilka warstw + kombinezonik) to pokazał jeszcze jak ja najlepiej nosic i jak nie wolno i zdecydowanie odradził chodzik. Wiec ja byłam bardzo zadowolona z wizyty bo wczesniej tez słysząłam że zazwyczaj to sie to odbywa tak ze 3 min w gabinecie a dziecko to najlepiej ubeirac i rozbierac na korytarzu:szok:
 
Ostatnia edycja:
Oliwier tez ma krostki, takie jak potówki i takie trochę inne. Pytalam sie wczoraj lekarza czy to nie jest skaza białkowa ale ona powiedziała że to jest trądzik niemowlęcy i potówki a to za sprawa jeszcze moich hormonów. Mam przemywać rumiankiem, krochmalem i jak hormony wyjda to się uspokoi.

Mamusia na razie obdzwaniamy przychodnie neurologiczne- jak sie wyrąbimy z tym w ciągu miesiąca to pójdziemy Państwowo, a jak nie to prywatnie. Nie mówiła zupełnie co to może być, ja tez nawet nie chciałam się jej pytac co wyczytałam w internecie:baffled:Mamusia a Twój O. urodził się wcześniej?

A co do tego lekarza to dziewczyny pierwszy raz tak mnie spotkało i się po prostu zszokowałam i mnie dosłownie zatkało!!:szok: nastepnym razem juz tak cicho siedzieć nie będę:wściekła/y:
 
madzik kurde ale gosc ci sie trafil!!!!!:szok::szok::szok:
Nie wiem co bym zrobila na Twoim miejscu pewnie bym byl w szoku i wyszla albo najpierw cos powiedziala.
tyle kasy za wizyte i zeby nawet nie pokazac jak malego nosic:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
Szuja,cham i prostak!!!!
Mnie kiedys gin oszukal-moze na innym watku opisze.

dziewczyny moj jak skonczyl 2miesiace to od tamtej pory buzke ma gladziutka,wszystkie krostki znikly(pewnie byl to tradzik niemowlecy)
Teraz czasami mu jakas potowka wyjdzie jak go za cieplo ubiore.

Wczoraj nie bylismy na dworze i dzis tez nie wyjdziemy:baffled: znow leje jak jasna cholera:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: mam tej pogody dosc.

Maly wczoraj zasnal o 23:30 wstal o 5:45 potem o 9 i dalej w kimono:-).
kurde smialismy sie z mezem ze on jak "zlapie komara" 5min to baterie laduje na jakies 2h bo wczoraj przymknal oko przed 22.
Po kapieli lezal najpierw na mnie potem na mezu potem obok nas i "gadalismy"z nim:-D:-D:-D.
Kurde juz czasami na glos sie smieje-fajny jest:tak::tak:
 
Kitki a mozesz mniej wiecej opisac jak sie powinno nosic dziecko a jak nie dla dobra bioderek?:-p Czy to akurat tyczylo tylko twojej malutkiej? Ale tak czy inaczej daj jakies wskazowki;-) bo ja nawet nie wiem czy robia tutaj usg bioderek:baffled: 29 mam wizyte to sie okarze.. i od razu musze spytac czy te krostki to potowki:tak: wogole mam mnustwo pytan chyba zapisze sobie na kartce:-D
 
reklama
Wlasnie.. ostatnio zauwazylam ze Amela ma na lewym sutku taka biala krostke:eek: Wiecie co to moze byc?? Wiem ze czasami malym dziewczynka wyplywa mleczko z sutka [to jakies pozostalosci hormonow matki czy cos takiego] mojej ciotki coreczka tak miala.. ale niestety niewiem czy to to:baffled: chociaz mojej malej nic z tego nie leci.. troszke sie martwie.. ostatnio jak bylismy w szpitalu to zapytalam o to ale ta pielegniarka nie wiedziala co to jest ale zaznaczyla ze napewno nic zlego.. mam nadzieje:tak: kazala zapytac jak bede na wizycie z mala...
 
Do góry