reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Kaczuszka to się nacierpiałaś i nadal cierpisz Biedulko...:baffled:

Z braku doświadczenia nie wypowiem się na temat siusiania chłopców ani wypróżniania po porodzie..ale trzymam kciuki żeby dolegliwości szybciutko minęły...
 
reklama
Kaczuszka mij tez tak robil na poczatku,najpierw myslalam ze on sie spocil bo byl osikany po pachy i cale plecy:-D:-D:-D.zmienilam mu ubranie i nie przykrywalam kocem tylko lezal w rozku,na drugi dzien ja patrze i jest to samo tylko ze mial biale body i juz bylo widac ze to mocz.
Jak zakladam pampersa malemu to tak zeby "maly" byl w dol a nie na boki,zwracaj na to uwage.
moj juz sie nie osikuje.
ja mam jeszcze paczke 1pampkow i te mu zakladam,jak sie skonczom zaczne zakladac 2,zapas juz zrobilam:-D:-D:-D

Karolka ja uzywam Bepanthemu ale na wieksze odparzenia mam Drapolene-w PL chyba tego nie ma.
Co do witaminy K to nie pomoge.

Mam pytanie czy wasze dzidzie spia jeszcze w rozkach???
Ja mysle ze chyba musze zrezygnowac z rozka,tylko go nim prztkrywac,on strasznie nie lubi w nim spac jak czuje ze go zapinam w nim to sie budzi a jak go poloze na boku to on zupelnie z niego wypada.
Nie wiem czy mu pozwolic jeszcze spac w nim???
 
Ostatnia edycja:
Eve ja podaje Niuni witaminkę K, jedną kapsułkę dziennie maksymalnie przez 3 miesiące, podaje się ją tylko w przypadku karmienia piersią, jak skończę wcześniej karmić i przejdę na modyfikowane mleczko nie mam jej już podawać, podaje ją od 8 doby życia.
Ponoć chroni przed mikrowylewami do komór mózgu, czyli zapobiega tzw. skazom krwotocznym, wspomaga przy tworzeniu białek kości i prawidłowym metabolizmie wapnia, a także działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie.

Ja podaje Natce VitaK (krople wyciskane z kapsułek) niestety są bardzo drogie 30 kapsułek kosztuje u nas 32,65zł.
 
Iga była urodzona w 37 tyg jej waga to 2990 a przy wypisie 2770 54cm długa;-)
A w środę dowiem się ile jej przybyło (wizyta kontrolna u lekarza)
 
Ja też podaję tę witaminę k w tych kapsułkach u mnie jeszcze droższa 35 zł oprócz tego witaminę d3 tez kapsułka.
Siusiaczka układam zawsze w dół przynajmniej sie staram mały już nie sika na boki .:-D:-D:-D
U mnie bez zmian w dzień spoko a noc przynajmniej 3 godzinki bez snu.
Pępuszek juz odpadł .
:-):-):-)
 
Ja też używam masci linomag a jak bedzie cos gorszego mam sudokrem i bephanten
ivon moja mała miał niewielka żółtaczkę jeszcze w szpitalu również kazano mi ja przepajać żeby duzo siusiała w ten sposób wypłukuje z organizmu bilurbine u nas się sprawdziło dopajałam miedzy karmieniami czyli karmienie co 3 godz a co półtorej herbatka :tak:
kaczuszka2 to biedna cierpisz nie fajnie
ewelcia86 moja spi w rożku ale ja mam jeszcze malucha :-)
co do tych problemów kupkowych i prężenia i innych rzeczy skwituje to tak nic innego jak kolki każde dziecko przechodzi je inaczej ja to juz przerabiałam,pisałam wam o tym. Ja mam swój sposób jak tylko z mała cos bedzie się działo podobnego robię marchwianki i po sprawie nie bedzie mi się dzicko meczyć.
 
Dzięki dziewczyny za info. Ja mam jakoś tak mało pokarmu i dokarmiam małą sztucznym mleczkiem, a o tą wit. zapomniałam zapytać pediatry w szpitalu.

A właśnie. Mam jeszcze takie zapytanie do karmiących piersią. Czy ograniczacie spozywanie jakiś produktów, co w ogóle jecie, bo ja już zgłupiałam. Nasłuchałam się tych połoznych i kazda co innego mówi. Wiem jednak, że nie mogę mleka, bo Ada ma po nich straszne gazy.
 
Ostatnia edycja:
Adrianna
waga urodzeniowa 3790 g, 56 cm długości
przywypisie 3700 g
nosi ubranka 56 (ale niektóre są jakby przyciasne, więc 62 :-) )
 
reklama
maniulka dobra kobieto napisz mi jeszcze raz jak to sie robi ta marchwianke-plessssssssss.
Moj maly wczoraj o 5rano dal koncert zyczen,potem po 14z pol godzinki,a wieczorem szalal od 19:30 do 23 caly czas nie plakal,oczywiscie tez jadl bo ciagle glodny.Zasnal po 23 a wstal na karmienie dopiero o 4:20.
A ja z przyzwyczajenia wstalam po 2 bo (on sie budzi po 2 alb przed 3)nawet czekalam troszke na niego.
Teraz tez sie obudzil zaczal kwekac oczy otworzyl to zrobilam mu mleko a on spi:-D:-D:-D
 
Do góry