reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Majka to tylko klockami się bawi o ile sie bawi, bo ostatnio to tylko rozwala wszytsko co nasze. Standardowo na nude czytamy bajki- ostatnio hitem jest Jajko Brzechwy, ciagle biega i woła " Mamuś ćytaj jajo baje" :) No więc w tym miejscu wychodzi też że mi dziecko zaczyna mówić, coraz więcej jest zdań. Kredki mamy bambino, też je łamie ale rysuje, lubi to. I kocha tańczyć, często tańczymy koło młyńskie albo puszczam jej muzyke z tej bajki o tym pociągu tomku to wtedy szaleństwo na całego :) Z zabaw to tyle, puzzle rozkminia w 5sek więc zabawy nie ma, inne zabawki jej nie interesują, kiedyś lubiła lalki a teraz nawet na nie nie spojrzy.
 
reklama
Kuba maluje połamanymi kredkami :D bo mamy chyba z 5 zestawów różnych bambino i innych i wszystkie łamie, a drewnianych bałam się mu dawać
farby też lubi, aż muszę przed nim chować, bo codziennie by chciał, a mi się codziennie nie chce sprzątać, musimy kupić ceratę do malowania, to przynajmniej podłogę ocalimy :)
a te wykręcane kredki to chyba wiem jakie, one takie cienkie są jak drewniane, ale dłuższe, przynajmniej ja kiedyś takie ołówki miałam, nie wiem czy małemu dziecku wygodnie tym malować, ja zostaję przy świecowych, bambino itp. połamie to ma połamane, trudno ;] teraz i tak muszę kupić mu nowe, więc jakieś mega grube kupie
 
Majkowe wymiary sprzed paru dni:
wzrost 89cm, waga prawie że w miejscu stoi bo około 12,4kg. Ubranka 92, a bluzeczki i bluzy to nawet 98 nie wiem czemu tak dziwnie, jakieś ręce ma długie:confused: Ale spodnie to tylko 92, w 98 to mozna zawijać 5razy
 
U nas też królują świecowe. Tak jak agniesia mamy parę kompletów i też są połąmana, ale co tam malować się da. Ołówkowych nie mamy i narazie nie planuję nabyć. Farby mamy i Ada bardzo lubi malować, ale tylko z którymś z nas maluje, bo by chyba była cała nimi pomalowana. To samo z flamstrami i stempelkami (z ikea)- czsami daję ale żadko, bo to gorzej z rąk schodzi. Hitem są u nas kolorowanki wodne - mamy parenaście sztuk.
 
Agnesia ja kupiłam ostatnio taki zeszyt akademia dwulatka. są w nim czarnobiałe rysunki i zadania - z naklejkami. zeszyt w empiku kosztuje jakieś 4 zł a potem można jeszcze pokolorować . my mamy ołówkowe kredki takie małe grube,,przed świecowymi ostrzegała nas pani w sklepie... ale ołówkowe duże tez mamy. z zabaw mamy memo - warto kupić. organki, bębenek i mamy też takie karty - tu co prawda widzę tylko opisy i jakieś zdjęcia ale może zorientujecie się o co chodzi: Poza Rozkładem: makummi - gry i zabawy...
książki, książeczki etc. to się sprawdza. farba do malowania rączkami. oglądanie zdjęć w albumie... muzyjka tańce... masa tego. mamy też gazetki - pszczółkę maję, tomka, i inne... zajmują przynajmniej na jakąś chwilkę:)
Gosia - jakie puzzle rozkminia majka
Eve - a te kolorowanki są w zeszytach do kupienia?
 
Nie wiem czy Wam pisałam, ale u nas hitem są bajki o Cliffordzie, były do kupienia z gazetą za 19,90 ale ja kupiłam w hipermarkecie za 3,99 :) książeczka plus płyta z 1 godziną bajek. o takie:
CLIFFORD WSPANIAŁA NIESPODZIANKA książka+bajki VCD (1435509690) - Aukcje internetowe Allegro

Mamy całą serię-7 książeczek!

Szymon je uwielbia, zwłaszcza tą w której Clifford się przejadł i boli go brzuszek "tato citaj Titota boli bziusiek badzio badzio"

:)


polecam
 
justyna - tak, normalne kasiążeczki to są. W empiku był ostatnio mały wybór, lepiej do księgarni takiej zwykłej podejść, albo w markecie kupić. A czemu kredki świecowe są złe?? Ada ich nie je jeśli o to chodzi.
 
na allegro są te wodne malowanki po 2zł-5zł różne, ale zaraz wybywam na zakupy więc zobaczę czy mają u nas w księgarni takie, w zabawkowym widziałam pojedyncze, takie że tylko jeden obrazek do malowania po 7zł ;|
 
reklama
Pani w sklepie nam opowiadała, że dziewczynka ugryzła i się zaksztusiła. gdybysmy byli w innym sklepie pewnie nna pani by nam opowiedziała jak dziecko wpadło na kredkę:) w każdym razie mnie wystraszyła i wystarczy
 
Do góry