reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

My wczoraj złozyliśmy Zosi w biurze paszportowym wniosek na paszport, i tylko dzięki urokowi Zosi udało sie wczoraj go złozyc, bo do biura dotarlismy o godz. 16.45 a do 17.30 czynne i juz nie było numerków, i sporo ludzi czekało. Musiałabym dzisiaj brac urlop bo zależało mi aby w tym tygodniu złozyc zeby dostac paszport dla niej na starych zasadach, ale Zosia zaczęła puszczac całuski i cmoknięcia do pana ochroniarza więc pan wszedł do pokoju i zapytał pan czy jeszcze przyjmą z małym dzieckiem i się udało, musze z Zoską chodzic załatwiać sprawy urzadowe;-)
 
reklama
my mamy taką zwykłą szczoteczkę, tylko krótką i bardzo szeroką na końcu - taka jakby zawinięta, żeby dziecko nie wożyło za głęboko do buzi
też daje mu pod koniec kąpania w wannie, trochę poszczotkuje, a potem sobie międli w buzi tą szczoteczką, mamy pastę ale nie używamy tylko samą wodę

o, taką mamy dokładnie szczoteczkę, tylko inny kolor:
Polska Apteka Internetowa APTE.PL -u nas TANIEJ !!!
 
Ivaz haha ale Zosieńka od małego już ćwiczy swój urok :-D:-D
Ja daje Gosi kaszkę po kąpieli więc mycie zębów w wannie odpada, ale muszę spróbować z tą pastą .... no i może zastanowimy się nad przesunięciem kolacji przed kąpielą. W sumie dużo wygodniej było by jej te zęby umyć w wannie ... a o myciu po śniadaniu czy obiedzie to ja jakoś nie pomyślałam :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
magdalenko tylko tak z pół godzinki wcześniej, bo podobno nie powinno się dzieci kąpać jak są zaraz po jedzeniu, ale nie wiem dlaczego moze to jakiś zabobon
 
Ivaz wiem, wiem. Tomek mi to ciągle przypomina, dlatego do tej pory Gosia jadła po kąpieli. Nie trzeba było odmierzać tego czasu "to za ile można już kąpać" ;-) No i do tej pory myliśmy zębolki tylko wodą więc nie było problemu że trzeba spłukać pastę ;-)
 
No to teraz ja . Boziu jakie macie zdolne dzieci masakra. Mój ancymon był czas to wołał mama i baba ale coś mu się odwidziało.Am mówi i tyle. Robi kosi i jaki duży urośnie daje cześć fajowo buzi daje z otwartą japką. Jak mówie zrób mamie cacy to siebie głaszcze po główce. Zadnych zwieżątek nie pokazuje bo jak biore książeczke to dosłowie moment posiedzi i ucieka bo przeciesz czasu niema. Jak np. stoi przy szufladzie i taty skarpety wyciąga i tata mówi co ty tam robisz to on rączką pokazuje niema. Potrafi chwilke stać ale niezadługo. Niewiem ile waży ale go zważe to napisze. Z moim starszym to było całkiem inaczej:sorry:
Sara mała boska

Jadżka, twój synek bardzo dużo umie, sama widzisz ze każde dziecko jest inne. Moja Zosia natomiast mogłaby siedzieć i oglądac ksiązeczki, lubi jak się jej czyta, uwielbia książki, najlepszą zabawą są magnesy na lodówkę, a propo czy przypadkiem nie wiecie gdzie można kupic jakieś fajne magnesy najlepiej plastikowe, bo mamy sporo, ale to sa pamiatki z podróży niestety kilka juz Zoska połamała i mi trochę szkoda jej ich dawać, chętnie kupiłabym jej jakies tanie tylko dla niej do zabawy.
Zosia juz chodzi bardzo dobrze, ba nawet biega czasami wiwinie jeszcze orła, ale teraz tylko wtedy jak nie zauwazy ze cos leży pod nogami, bo nie potrafi jeszcze tak wysoko nóg podnieść, ale etap raczkowania mamy juz calkowice za sobą:tak::tak: wczoraj jak byliśmy w urzędzie cały czas biegała po korytarzu i puszczała ludziom całusy:-p
 
Dominika my mamy dokładnie taka sama szczoteczkę tylko z czerwonym zamiast zielonego,dzisiaj u lekarza pielęgniara własnie pytała o ząbki i kazała myc pastą normalna z fluorem,powiedziała ze w aptece można taka kupić specjaną dla takich maluchów
Jadźka u nas podobna sytuacja starszy szedł jak burza ze wszystkim,młoda jest wolniejsza i to sporo tak że róznica między dzieciakami jest spora mam nadzieje ze i w przyszłosci mała nie bedzie taka niegrzeczna jak on teraz :-D
 
to znalazłam nt mycia ząbków, z tego artykułu wynika ze raczej pasta bez fluoru

"Pierwsze ząbki powinny być właściwie pielęgnowane nie tylko ze względu na niebezpieczeństwo pojawienia się próchnicy. Rezerwują one bowiem miejsce dla zębów stałych, które mają służyć dziecku przez całe jego życie. Poniżej przedstawiamy praktyczne porady jak właściwie pielęgnować mleczaki u niemowlaka.
  • Zadbajcie o właściwe nawyki żywieniowe u dziecka. Proponujcie maluchowi produkty z niską zawartością cukru. Nie uczcie go jedzenia słodyczy. Przed spaniem ani kiedy budzi się w nocy, nie podawajcie maluchowi słodkich napojów, zamiast tego zaproponujcie mu wodę. To czego dziecko nie zna, nie kusi go, poza tym woda lepiej ugasi pragnienie.
  • Zwracajcie uwagę na skład pasty do zębów, której używacie. Stosujcie takie o łagodnym zapachu i smaku. Pasta dla niemowlaków powinna być delikatna w użyciu, czyli zawierać łagodnie czyszczący żel krzemionkowy, o niskim współczynniku ścieralności szkliwa (na opakowaniu zapisane jako RDA = ok. 25) oraz wysoką zawartość ksylitolu, hamującego rozwój bakterii. Nie powinny się w niej jednak znajdować: mentol, fluor oraz barwniki i substancje konserwujące. Przykładem takiej pasty jest nenedent-baby. Dzięki temu, że nie zawiera ona fluoru, nie wymaga również wypłukiwania z ust. Pamiętajcie, że niemowlaki nie mają jeszcze wyrobionego nawyku prawidłowego wypluwania.
  • Potraktujcie mycie zębów jak zabawę. Wykorzystajcie zmysł dotyku. Pomoże wam, w tym np. silikonowa szczoteczka do zębów z bardzo miękkimi włoskami. (zwróćcie uwagę by szczoteczka była wykonana z wysokiej jakości silikonu.) Można nabyć je w aptekach, często w pakiecie z pastą do zębów dla niemowląt.
  • Razem z waszą pociechą myjcie zęby systematycznie, dwa, trzy razy dziennie. Myjąc ząbki dziecku możecie opowiadać różne historie bądź puszczać relaksujące melodie tak, by miało ono z tym związane przyjemne skojarzenia.
 
reklama
Do góry