reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dziewczyny jednak kazde dziecko jest inne,cora mi sie budzila co 3 godziny w nocy a synus jak sie tak ladnie napakuje to potrafi lulac nawet 7 godzin wiec narazie sie wysypiam..no poza dzisiejsza nocka bo spac nie chcial od 1.00 do 5ej ale jak zasnal to spal do 10.30 rano.Co dla mnie jest glebokim zdziwieniem.
 
reklama
madzik, u nas w Bydgoszczy wszystkie dzieci mają robione USG bioderek - Jula urodziła się 6 marca i jesteśmy zapisane na 2 kwietnia na to badanie - czyli w czwartym tygodniu życia i to było chyba właśnie uzależnione od jej daty urodzenia, bo babka rejestrując pytała o to
 
idiotyczne jest to że NFZ nie zamieni tych wszystkich pojedynczych szczepionek na te właśnie skojarzone:baffled: to takie robienie oszczędności dla siebie kosztem dzieci. No ale co tam w końcu zapłaca rodzice. Taka Polska rzeczywistość.

No właśnie Justina a mi pediatra powiedziala z kolei że tu chodzi tez o kontakt ze starszymi dziećmi itp, jesli chodzi o zarażenie:baffled: matko co osoba to opinia i weź tu jakos to wypośrodkuj. Te szczepienia są strasznie drogie:baffled:

A ja napisze tak szybko ze szukam obecnie miejsca na wizyte u ortopedy i jak na razie pierwszy wolny termin to 20 maja:baffled:
W którym tygodniu wizyta u ortopedy być powinna? oraz ewentualne USG?
Pediatra dała mi skierowanie najpierw do ortopedy a dopiero potem jak lekarz zadecyduje to albo bedzie USG albo nie będzie. Czy to tak zawsze?:szok: czy każde dziecko powinno mieć USG bioderek?
Kurcze czy w ramach NFZ po tyle się czeka?

madzik_ - z tymi szczepionkami to zależy od rodziców. Ja na przykła nie jestem przekonana do tych szczepionek 3w1... :baffled: i raczej będę szczepić Jasia 3 oddzielnymi, chociaż ta jedna nie jest taka droga - u nas 170zł.... Jakoś na razie nie znalazłam argumentu czemu takie duże dawki szczepionki w jednej mają być lepsze od trzech mniejszych dawek. Argument, że jedno ukłucie mnie nie przekonuje - wszyscy kiedyś byliśmy tak kuci i jakoś żyliśmy, oza tym to chwila i dziecko zaraz zapomina, a po co ma dostać na raz mega dawkę różnych chorób...
Takie jest moje zdanie, dlatego wolę, żeby decyzję podejmowali rodzice.

Co do usg bioderek - to rehabilitantka od dzieci na szkole rodzenia polecała nam, żeby zrobić 3 usg - pierwsze między 6-8 tygdniem życia, drugie - około 6 miesiąca życia, i trzecie - około roku życia.
My jesteśmy zapisani do chirurga dziecięcego u nas w przychodni na jutro - Jaś skończy akurat 3 tygodnie i będzie jeszcze czas zapisać się na usg. Postaram się dać jutro znać jak wypadła wizyta. Ale wiem, że w niektórych miejscach czeka się znacznie dłużej. Jak byliśmy jeszcze w szpitalu to chciałam Jasia w tym szpitalu zapisać to pierwszy wolny termin był na 8 maja (!!!).... :angry: Na szczęście u nas w przychodni jest pod tym względem normalniej...i na szczęście od niedawna jest chirurg dziecięcy....
 
My a Jasie m jtro idziemy do przychodni to się zważymy.
Jestem bardzo ciekawa ile urósł - niestety nie mam wagi w domu :-( ale widzę po ubrankach, że urósł. Jak ię urodził to miał 56cm, teraz ma 3 tygodnie i już w ubrankach rozmiar 62 sięga stópkami do samego końca :-)
A karmię go tylko piersią - chociaż zgadzam się, że to matka powinna decydować o sposobie karmienia.
Je bardzo często - czasem je 40 min, robi 15 min przerwy i dalej je 40 min. Aż musze w międzyczasie pierś zmienić, bo jedna już się kończy... ;-)
Na szczęscie nie ma kolek i kupy wali porządne, praktycznie przy każdej zmianie pieluchy jest kupa. Dwa razy go tylko do tej pory brzuszek bolał - to chyba z przejedzenia, chociaż nie wiem... Na szczęście po 1,5 godziny przeszło.
 
Ja jak juz pisalam dzis na glownym watku prawdopodobnie dzis ani jutro nie bardzo bede miala czas tu na forum zagladac:baffled: Mam nalot dalszej rodziny spoza Lodzi...
Nie czytalam waszych postow,wiec napisze tylko w skrocie ze mala dzis w nocy byla dosc nieznosna,grymasila zwlaszcza nad ranem.
Rzucil mi sie w oczy post Justyny-a moze zmien mleko na inne zanim przejdziesz na Nutramigen?Moja Julita tez jest podejrzana przez pediatre o skaze bialkowa.Wyniki kalu juz sa(te zielone kupy)-sa calkowicie prawidlowe wiec miala je od zelaza od mleka NAN.Teraz zmienilam jej na Bebiko i kupy sa bardziej zolte.Ale wyspka na buzi nie znika,z tym ze ona ma ja tylko na buzi (raczki,glowke,okolice za uszami,brwi ma OK) sa to drobniutkie krosteczki koloru skory(nie biale ani nie czerwone),widozne tylko pod swiatlo,ale sa.Jesli treba bedzie przejsc na nutramigen to przejde,widze ze wyjdzie taniej niz te mleka co dotad pila:-D No i na poczatku trzeba mieszac pol na pol bo ponoc niedobre w smaku sa.Pedatra mowila ze skaze bialkow ma ponad polowa dzieci,wiec statystycznie duzo!

Sara masz racje - powinnam spróbowac innego mleka, nie wiem ale jakos bylam zamroczona i o tym nie pomyslalam heh ;/ dzisiaj wieczorem pojedziemy po szczepionki to kupiny NAN HA albo jakies inne HA. Pediatra kazala kupic linomag i narazie obserwowac, za tydzien jedziemy na szczepienie wiec moze w tydzien sie to uspokoi, jak nie to bedziemy cos dalej kombinowac.

No właśnie Justina a mi pediatra powiedziala z kolei że tu chodzi tez o kontakt ze starszymi dziećmi itp, jesli chodzi o zarażenie:baffled: matko co osoba to opinia i weź tu jakos to wypośrodkuj. Te szczepienia są strasznie drogie:baffled:

A ja napisze tak szybko ze szukam obecnie miejsca na wizyte u ortopedy i jak na razie pierwszy wolny termin to 20 maja:baffled:
W którym tygodniu wizyta u ortopedy być powinna? oraz ewentualne USG?
Pediatra dała mi skierowanie najpierw do ortopedy a dopiero potem jak lekarz zadecyduje to albo bedzie USG albo nie będzie. Czy to tak zawsze?:szok: czy każde dziecko powinno mieć USG bioderek?
Kurcze czy w ramach NFZ po tyle się czeka?

Ewelcia właśnie mi uświadomiłaś że mój Oliwier dużo przybrał:szok: bo na mleku modyfikowanym chyba szybciej niż na cycu sie przybiera? Wiec u Ciebie to by było normalne ale u mnie? szokkk:-D
Moze on nadrabia zaległosci? W 10 dobie życia nie osiągnął nawet swojej masy urodzeniowej wiec może dlatego? Osiągnęliśmy ją dopiero po 2,5 tygodnia:eek:a kolezanki córka z sali poporodowej w 3 dobie życia:baffled:
Bratowa mi powiedziała ze dziecko do końca 3 miesiąca życia musi podwoić wagę więc my mamy trochę jeszcze do nadrobienia..:-D

Niestety tyle sie czeka, w Lublinie tak samo, dlatego my w 3-4 tygodniu zadzwonilismy do doktora i on przyjechal z aparatem usg do nas na wizyte prywatna - koszt 80zł ale nie bylo wyjscia - pediatra na wizycie domowej mowila ze tu moze byc problem z bioderkami i nie chcielismy czekac ponad miesiac na wizyte z NFZ
 
Ola, Dominika,Justina dzięki za odpowiedź. No teraz to się zaniepokoiłam bo my będziemy mieć USG dopiero w 11 tygodniu życia:-( W szpitalu siedzieliśmy długo a tam nikt nam nie powiedział o tym ze trzeba do ortopedy się umówić-to moje pierwsze dziecko wiec nie wiedziałam:baffled:
Próbowałam dziś zadzwonić do innej przychodni i podali mi termin na czerwiec, a tak w ogóle to mają wstrzymane zapisy do końca kwietnia:szok: paranoja..
A pani w recepcji na moje pytanie"Kiedy powinno się robić USG" odpowiedziała że "kiedyś się czekało po 3-4 miesiące na wizytę do ortopedy i jakoś bylo OK" wiec nic mi na to nie odpowiedziała i to mnie martwi:baffled:
A ten termin 20 maja to tylko do ortopedy jest a nie na USG:baffled:, dopiero potem lekarz ma zadecydowac czy zrobić USG czy nie robic:baffled: w zalezności od pilnosci wyznaczą dalszy lub bliższy termin.

Dominika a co do szczepionek to tez się zastanawiam czy 3 wkłucia czy 2 (bo nawet jak szczepionka 5w1 to i tak daje się dodatkowo WZWB wiec tylko o jedno wkłucie mniej):-( A z jakich okolic jestes? Nie Warszawa czasem?;-) chodzi mi o to USG bioderek.
 
Ostatnia edycja:
Dominika a co do szczepionek to tez się zastanawiam czy 3 wkłucia czy 2 (bo nawet jak szczepionka 5w1 to i tak daje się dodatkowo WZWB wiec tylko o jedno wkłucie mniej):-( A z jakich okolic jestes? Nie Warszawa czasem?;-) chodzi mi o to USG bioderek.

Z okolic - mieszkam w Zielonce, mamy tu w przychodni prawie wszystkich specjalistów, więc jestem zadowolona. Usg bioderek tu wprawdzie nie zrobię, ale na samo usg nie czeka się długo - max. tydzień, gorzej jest właśnie z dostaniem się do lekarza, który da skierowanie.
 
pisalam juz na innym wątku że w poniedziałek w dniu mierzenia Oliwier warzył 3600,a tydzień temu ważył 3175, co oznacza że "przytył" 425 gram:szok: co oznacza że na moich cyckach przybrał 60 gr na dobę:szok: o matkooooo to chyba dużo w tydzien?
A ja zawsze czytałam i slyszałam ze na mleku matki dzieci mniej przzybierają:szok:
Może to dlatego też taki żarłoczek się zrobił bo mase urodzeniowa odzyskał dopiero po 2,5 tygodnia czyli 3090:-(a teraz nadrabia:-D

Ale fakt faktem siedzi na obu cyckach po kolei, robiąc sobie 5 minutowe przerwy tylko na drzemke "sieste";-)

a kupa?? szok.. takie pod kran właściwie ale na razie dajemy radę jeszcze chusteczkami:baffled:
 
ponawiam pytanie z głównego wątku -
czy spotkałyście się z czymś takim

dzisiaj chciałam obejrzeć szwy czy się nie rozeszły po nacięciu, a tam z ujścia szyjki wyłazi mi guz, taka kulka miękka - masakra - wygląda jakbym nie miała "dziurki" tylko ta kulka wyłazi
co to :szok:
 
reklama
Do góry