reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Truda, mam taką nadzieję - generalnie widzę, że rośnie, głodna nie jest na pewno - najwyżej wisi na cycu co godzinę, jak ma dobry dzień... a kupę to potrafi taką walnąć, że tylko pod kran się nadaje (dzisiaj miałam taką "przyjemność") ;-)
 
reklama
nik_a a Michał wasz starszy synek skąd te rotawirusy złapał? czy byłas z nim w domku czy też poszedł wczesnie do żłóbka albo przedszkola?
pytam się bo wiele osób piszę/mówi że jak dziecko nie ma kontaktu z innymil typu żłobek albo starsze rodzeństwo to nie ma aż takiej potrzeby szczepić. Zastnawiam się czy faktycznie ma to aż tak wielki wpływ na zakaźność.

A mój syn własnie przeżywa okres czuwania, od 20 jje, robi kupe, jje , robi kupe i tak juz 3 razy:szok: moje cycki odpadają.

A co do kontaktu to Agusia, Nik_a ja np zdejmuje bluzke/koszule i kłade się tak jakby na plecach oparta np o stos poduszek a Oliwiera kładę na brzuszku na mojej klatce. Super sprawa!! Bynajmniej u mojego synka następuję maksymalne uspokojenie, a jak głaskam po pleckach to jest już mega uszczesliwiony:-) Oczywiscie trzeba to robic PO jedzeniu, bo przed to i tak ryk i tak i szukanie cyca:szok:
 
Do dziewczyn piszących o płakaniu..... mi to już przeszło... tzn. zdarza sie jeszcze jak po 5 godzinach wieczorem usypiam małą a ona nie ma zamiaru spać... Podobno to jest zpowodowane spadkiem poziomu endorfin po porodzie których w ciąży było bardzo dużo w organizimie.

Co do spania i zalecanych godzin... moja Ala w nocy przesypia od 23.30 do 5 - 6 godziny ciągiem... nie budzi sie wogóle.... tylko sporadycznie sie zdarzy ze wstanie o 3 na szybkiego cyca... u lekarza jeszcze nie byłam.... wiec nie wiem czy to dobrze ze tyle spi?? Nie chce jej wybudzac....

Co do karmienia... czy któraś z was tak robi ze normalnie karmi piersią a np. jak dzidzia zostaje pod opieką kogos innego to dostaje mleko modyfikowane?? Jak sie wasze pociechy zachowują po mieszanym karmieniu.... Ala wogóle nie protestuje jak dostaje butelke.... później również z chęcią wraca do piersi(nawet jesli 5 minut wczesniej babcia ja butelką nakarmiła to jak tylko słyszy mój głos zaczyna ssac rączki że chce cyca)

I czy wasze dzieci też sie tak wiercą przy karmieniu..bo ja czasmi już nie wiem jak sie ułozyc... Ala po zaspokojeniu pierwszego głodu..czyli po jakis 10 minutach karmienia zaczyna sie wiercic stekać...i trzeba szukac pozycj w której bedzie chciała dalej jesć lub na siłę ją przysysać.
 
Ostatnia edycja:
madzik_ ponoc to nie ma znaczenia i nie chodzi tu o kontakt z rówiesnikami. tak mi mowila pediatra i wspomniala ze nawet zaszczepione dziecko moze zachorować ale przejdzie je dużo dużo delikatniej a jets naprawdę wyczerpująca choroba..

Betina - mój maly jest karmiony juz tylko butelką i wierci sie jedynie jak robi kupkę albo ma gazy w zapasie juz mu nie smakuje. jak daje mu herbatke bobofen i nie chce to sie prezy i wysztywnia do tylu i wtedy pluje :-)

Trochę mi smutno bo mój mały ma na 99% skazę na moje oko. I dlatego jest taki niepsokojny i wogole w dzien nie spi bo go to swędzi wszystko bo skóra za uszkami mu pęka ja to smaruję ale i tak pewnie tylko trochę to łagodzi. znalazłam taki opis skazy napisany przez pediatrę:
Suche, zgrubiałe, szorstkie, swędzące place. Najczęściej atakowane są policzki, pęka skóra za uszami,zmiany w okolicach brwi, w zgięciach rączek, pod kolankami. Często temu towarzyszy ciemieniucha, ulewanie

dzwoniłam do przychodzni o 13 jest nasza pediatra i pojedziemy taxowka sie zbadac. Orientujecie się czy Nutramigen jest refundowany?
 
ufff jestem wczoraj wieczorkiem nie mialam juz czasu zajrzec.:crazy:
madzik Twoj Oliwier to faktycznie zarlok,tak samo jak moj przybieraja 57g na dzien hehe.Tylko ze Twoj na cycu a moj na mleku modyfikowanym:eek:.
my idziemy w przyszlym tygodniu na szczepionke 6w1 za darmo:-):happy::-),a potem idziemy jak maly bedzie mial 4miesiace.

U nas dzis nocka rewelacyjna-oby tak dalej.maly jak nigdy zasnal po kapieli o 20:40 obudzil sie o 21:30 z placzem-cos mu sie chyba snilo ale zaraz poszedl spac.
Wstal o 1:40 na jedzenie a potem o 5:15 i o 7:15,teraz widze ze sobie zasnal:tak:.
Dzis jak go odkladalam do lozeczka to troszke kwekal ale po zgaszeniu lampki przestawal i zasypial:-):tak:.

Justyna a moze rzeczywiscie on ma skaze bialkowo;-).
chyba Nutramigen nie jest refundowany,tak mi sie wydaje.
 
Jeśli chodzi o te rotawirusy to u nas się właśnie zaczęło jak Michał poszedł do przedszkola i dlatego boimy się że będzie przynosił ze sobą takie gratisiki...
 
Przeczytałam, że Nutramigen jest refundowany 50% czyli 425g po znizce kosztuje ok 12-13zł.

Jest ładna pogoda do przychodni jedziemy wózeczkiem ok 40 minutek w jedną stronę.
 
betina, ja karmię tylko i wyłącznie cycem, nawet jeszcze nie próbowałam podawać butelki i nie mam zamiaru tego robić - ale to moje prywatne zdanie
co do szczepień, to bardzo się zastanawiam nad tymi wszystkimi dodatkowymi... ile to kasy kosztuje :-( ale na pewno będę szczepić skojarzonymi szczepionkami, żeby oszczędzić Juli bólu
 
Ja jak juz pisalam dzis na glownym watku prawdopodobnie dzis ani jutro nie bardzo bede miala czas tu na forum zagladac:baffled: Mam nalot dalszej rodziny spoza Lodzi...
Nie czytalam waszych postow,wiec napisze tylko w skrocie ze mala dzis w nocy byla dosc nieznosna,grymasila zwlaszcza nad ranem.
Rzucil mi sie w oczy post Justyny-a moze zmien mleko na inne zanim przejdziesz na Nutramigen?Moja Julita tez jest podejrzana przez pediatre o skaze bialkowa.Wyniki kalu juz sa(te zielone kupy)-sa calkowicie prawidlowe wiec miala je od zelaza od mleka NAN.Teraz zmienilam jej na Bebiko i kupy sa bardziej zolte.Ale wyspka na buzi nie znika,z tym ze ona ma ja tylko na buzi (raczki,glowke,okolice za uszami,brwi ma OK) sa to drobniutkie krosteczki koloru skory(nie biale ani nie czerwone),widozne tylko pod swiatlo,ale sa.Jesli treba bedzie przejsc na nutramigen to przejde,widze ze wyjdzie taniej niz te mleka co dotad pila:-D No i na poczatku trzeba mieszac pol na pol bo ponoc niedobre w smaku sa.Pedatra mowila ze skaze bialkow ma ponad polowa dzieci,wiec statystycznie duzo!
 
reklama
idiotyczne jest to że NFZ nie zamieni tych wszystkich pojedynczych szczepionek na te właśnie skojarzone:baffled: to takie robienie oszczędności dla siebie kosztem dzieci. No ale co tam w końcu zapłaca rodzice. Taka Polska rzeczywistość.

No właśnie Justina a mi pediatra powiedziala z kolei że tu chodzi tez o kontakt ze starszymi dziećmi itp, jesli chodzi o zarażenie:baffled: matko co osoba to opinia i weź tu jakos to wypośrodkuj. Te szczepienia są strasznie drogie:baffled:

A ja napisze tak szybko ze szukam obecnie miejsca na wizyte u ortopedy i jak na razie pierwszy wolny termin to 20 maja:baffled:
W którym tygodniu wizyta u ortopedy być powinna? oraz ewentualne USG?
Pediatra dała mi skierowanie najpierw do ortopedy a dopiero potem jak lekarz zadecyduje to albo bedzie USG albo nie będzie. Czy to tak zawsze?:szok: czy każde dziecko powinno mieć USG bioderek?
Kurcze czy w ramach NFZ po tyle się czeka?

Ewelcia właśnie mi uświadomiłaś że mój Oliwier dużo przybrał:szok: bo na mleku modyfikowanym chyba szybciej niż na cycu sie przybiera? Wiec u Ciebie to by było normalne ale u mnie? szokkk:-D
Moze on nadrabia zaległosci? W 10 dobie życia nie osiągnął nawet swojej masy urodzeniowej wiec może dlatego? Osiągnęliśmy ją dopiero po 2,5 tygodnia:eek:a kolezanki córka z sali poporodowej w 3 dobie życia:baffled:
Bratowa mi powiedziała ze dziecko do końca 3 miesiąca życia musi podwoić wagę więc my mamy trochę jeszcze do nadrobienia..:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry