reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Witajcie nasze dzieci są coraz starsze i coraz mądżejsze mojemu też najlepiej na rączkach i nieźle muszę kombinować żeby go odłożyć a w nocy to juz totaj\lna katastrofa mały tak się dże że budzi siostry i ląduje w końcu u nas w łóżku NIESTETY :wściekła/y:
Teraz własnie zasnął po 2 godzinach niespania wszędzie mu nie pasowało na macie źle w łóżeczku źle tylko na rączkach i z cycem dobrze.
Mąż w pracy do wieczora a ja chyba opszaleje do tego pada deszcz obydwie córki przeziębione a starsza wczoraj wylądowała na pogotowiu bo się przyznała że kolega jej wsadził kredke do ucha w przedszkolu :szok::szok::szok:mąż wczoraj z nią był to wyciągnąć na szczęście się udało ale już zapalenie ucha i antybiotyk.
Więc same widzicie że mamy wesoło a ja w ciągłym biegu :tak:
Co do czkawki to u nas tez jest i to często.
Co do podnoszenia do odbicia ja to robię za każdym razem.
Aha od 3 dni podaje mu PLANTEX to herbatka koperkowa.
Tylko że on 50 ml ciągnie chyba z 20 minut ta dziurka 0 m chyba jest do niego za mała .Mam butelkę z tt. Jakie wy macie smoczki do tej butelki T T wiem że chyba Ewelcia ja ma proszę o odpowiedź
 
reklama
Tak was tu podczytalam i hmm ja karmie tylko piersia i malutka przybiera jak na karmione piersia duzoooooo wiec nie wiem co by powiedziala polozna Sary malutka w 3 tyg 1 kg przybrala to rewelka teraz ma jakies 4,5kgjak wazylismy niedlugo szczepienia wiec napisze co i ile ale idzie jak burza a to dlatego ze moj pokarm jej sluzy tak mi lekarz powiedzial hmm

Ola nie martw sie mysle ze zacznie malutka rosnac szybciutko daj jej czasu
 
Trudzia,moja polozna by powiedziala ze wszytsko OK :-) bo ty karmisz tylko piersia a z tego co ja zrozumialam co ona gadala to pokarm matki jest duzo bardziej lekkostrawny niz pokarm sztuczny,ktory bardziej obciaza uklad pokarmowy.Ja jej zdaniem niepotrzebnie pcham malej butle,ze niby cycki by wystarczyly.
 
Mamusia ja mam TT butelki i smoczek mam 0+.
Moj tez dlugo ciagnie herbatke,to dlatego ze mu nie smakuje i sie krzywi.
mleko tez czasami je z 40min ale jak jest naprawde glodny to potrafi i w 10 min wyciagnac np w nocy.

u nas to tez jest ze spaniem roznie.
wczoraj jak sie obudzil przed 16 tak praktycznie nie spal do 23:30,moze i troszke drzemka zlapal,ale to tak na "podgladzie" spal.
obudzil sie w nocy o 4:15 a potem po 7:15 i dobrze bo przy okazji m obudzil do pracy.
a najlepsze jest to ze budziki w tele.dzwonily przed 7 a ja nie slyszalam a maly mnie szybciutko obudzil:-D:-D:-D.potem juz nie spal tylko lezal w lozeczku a ja na lozku:-).
jak poszedl spac po 13 tak do tej pory z przerwami i teraz tez widze ze znow mu sie chce-znow pewnie nie bedzie spal do 23:baffled:.
chyba juz innej antykoncepcji nie potrzebuje:-D:-D:-D

justyna wspolczuje ci,kurde ale cwaniak polubil raczki,moj tez lubi ale staram sie go nie brac czesto wole go juz polozyc na macie.
 
my byliśmy dziś u pediatry, maly waży 3600:-) w tydzień przybrał 400 gram:szok: to oznacza 57 gram na dobę:szok: chyba duzo:szok: szok ale żarłok z niego się robi..

chyba nie popisze za długo bo się własnie budzi i czas na karmienie, to tak w skrócie.

Miałam stracha bo przez 2 dni kupy nie robił, ale się nie prężył(ja też nie robiłam), ale dziś już zrobił kupę i ja też:-D a jak zrobil kupę to myślałam że normalnie mu zaraz się wyleje z tej pieluchy.

Odnośnie bąków to on puszcza takie smierdzące ze szok:szok: Ja nie piję herbatek tych koperkowych więc bąków nie puszczam:-) ale Sara mnie rozwaliłas tym swoim postem..

a co do spania to własnie dziś o dziwo przespał jak na razie cały dzień:szok:coś czuję że jak teraz wstanie to już późno pójdzie spać albo będziemy mieli pierwsza nieprzespaną nockę.

Co do ulewania i czkawki, czy u Was też tak jest że waszym dzieciom się ledwo zdąrzy jedzonko ulać a one już chcą jeść i szukają cyca?Mój tak robi i nie wiem wtedy czy mu dawać od razu czy czekac kilka minut bo w sumie ulanie to z przepełnienia sie robi czy jak??:baffled::confused:

Czkawkę ma bardzo często i w moim przypadku pomaga przystawienie do cyca i kilka kropel żarełka:tak:

A i dzis pediatra powiedziała że to na niego jeszcze za wcześnie aby spał około 5 godzin w ciagu nocy i że mam go wybudzać tak aby spał max 4 godziny:baffled: żeby do jakiejś glikemii i wahań pozmiomu cukru nie doprowadzic bo to mały człowieczek. Ale tylko jeszcze 2-3 tygodnie. Więc jeszcze 2 tygodnie będe go wybudzać a potem dam spokój.ale jak on tak pięknie śpi i twardy snem (bo w dzień to głownie na czuwaniu) to aż serce sie kraje go wybudzac.:baffled:
Sara a położna mówiła żeby od początku spał w nocy ile chce? Kurdeee co osoba, polożna, lekarz to opinia:baffled: Budzić czy nie?

Dobra koniec pisania bo czas karmienia.
 
Witam dziewczynki
u nas też ciężka nocka mały budził się co 1,5h na karmienie :sorry2: mam chyba sama wode w cyckach :baffled: o 4 dałam mu butle to dopiero pospał 3,5h :tak:
od wczoraj mamy problem z zaparciami u Alanka strasznie płacze i się pręży dałam mu wczoraj herbatke koperkowa to troszke mu ulzyło bo wieczorem zrobił kupe :-D ale dzisiaj to samo podejrzewam ze to zwiazane jest z tym ze od 3 dni dostaje butle z mlekiem modyfikowanym i dlatego tak reaguje znowu dałam mu dzisiaj herbatke i zrobił kupke przed kąpielą :tak: teraz tez wykąpany przewinięty nakarmiony i płacze wsadziłam go do fotelika i bujam nogą :-D narazie przestał płakać :sorry2:
co do noszenia na rączkach to mój mały też cały czas chce na rączki w łóżeczku płacze a jak się go wyjmie i na ręcę weźmie zaraz spokojny jest ;-) i przy cycu by siedział cały dzień
 
aaa ostatnie pytanie.
Szczepiłyście/ szczepicie szczepionkami skojarzonymi? czy tymi pojedyńczymi?
Czytając na necie natrafiłam na dużo opini narzekających i chwalących i na skojarzone i na te pojedyncze. Na te pojedyncze ze dużo wkłuć i że wystepować moga np po krztuścu pełnokomorkowym jakieś działania uboczne, a o tych skojarzonych to samo ze są krótko na rynku i że też moga mieć skutki uboczne które za kilkanascie lat dopiero bedzie widać.
Jeden lekarz mówi że lepiej pojedynczymi a inny że skojarzonymi i weź tu bądź mądry.
Pomijam fakt ze skojarzone sa dodatkowo płatne, ale u nas to nie o kwestie finansów się rozbija tylko co lepsze dla dziecka.

A jak skojarzone to 5w1+WZWB (130 zł) czy 6w1 (190 zł)?
czy pojedyncze bezpłatne na NFZ?

A dodatkowe jakies pneumokoki, meningokoki, no i rotawirus? te sa super płatne ale.. Czy mamy które nie mają dzieci i nie planują oddawania do złóbka. wczesnego przedszkola szczepią na to?

jestem ciekawa Waszych opinii!!:-)
 
Ja dzisiaj miałam jakiegoś doła :baffled: zaczęłam płakać, wszyscy się mnie pytali co mi jest? a ja że nie wiem. Przejmuje się chyba tym że mała nie chce jeść mi z piersi, eh :baffled:. Jak się budzi to trzeba iść przygotować mleczko, a tak by się ją przyłożyło do piersi i by był ten bliższy kontakt pomiędzy dzidzią a mną :baffled:. Moja mała już je 70ml co 2,5/3 godziny i już nie daję rady tyle ściągać na każde karmienie i muszę ją dokarmiać mlekiem Bebiko 1 (mleczko w gotowych butelkach z apteki). W szpitalu prawie w ogóle nie ściągałam mleka :baffled: potem miałam takie strasznie twarde piersi, w domu staram się ściągać co 3/4 godziny ale różnie mi to wychodzi.
 
reklama
Ja dziś rozmawiałam z pediatrą o szczepieniach i na rotawirusy się zdecydujemy, bo mieliśmy sporo przebojów z Michałem i teraz się boimy,a poza tym Misiek może dość często przynosić różne rewelacje z przedszkola.
Co do skojarzonych albo nie to lek mówiła, że wybór należy oczywiście do nas a ona by jednak polecała skojarzone u nas koszt 6w1 170zł, 5w1 120zł. Za rotawirusy wyjdzie 600zł, jedna dawka 300zł a trzeba dać dwie, jedną teraz przy szczepieniu w 6 tyg.ż i póżniej za następne 6 tyg, czyli w 12 tyg.ż. Koszt masakra, ale Michał 2 razy lądował w szpitalu z tego powodu, wiem, że teraz tak niekoniecznie musiało by być...ale skoro jest taka opcja to się na nią zdecydujemy.
Agusia nie przejmuj się... ja też płakałam że nie daję rady wykarmić Małej.... ona zjada 90ml a ja ściągałam max. 30ml. Ale to nie ma sensu nasze Maleństwa kochają nas bez względu na to w jaki sposób dostają amciu:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry