reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Ewelcia mój za to taki ruchliwy nie byl jak Twój:-D:-D dopiero teraz się zaczął robić.
Papa i te sprawy robi ale to też z czasem przyszło, tzn duży odstep od tego czasu kiedy mu zaczelismy pokazywac..
Najpierw jak pokazywaliśmy to nie chciał robić , a któregoś razu ni z gruszki ni z pietruszki zaczął to robić.. Zaczęliśmy go też od razu naśladywać i teraz klaszcze jak opętany:-D:-D Jak robi brawo to raczki otworzone, jak kosi to piąsteczkami:-) Ale bardziej prawo mu pasuje:sorry: co chwile siada na pupke i sobie klaska-wtedy krzycze "brawo, Brawo":-D:-D:-D, i też klaszcze.
Albo podczas przewijania chwytałam jego rączki i podnosiłam do góry i mówiłam "Taaaaaki duży jest Oliwier" i potem po jakichś kilku dniach sam zaczął to robić;-) ale po kilku dobrych dniach..
Poobserwuj Szyma bo być może robić on jakies inne rzeczy które mogłabyś naśladywac i on wtedy to załapie;-) napewno coś robi;-)
 
reklama
Gratuluję postępów wszystkim dzieciaczkom!!!
U nas z rozwojem tez do przodu - stoi dosyć długp sama, przy meblach coraz lepiej i pewniej śmiga, umie pokazać gdzie ma oko, nos, wloski i uszka, jak pytam jej jak mama kocha Zosię to ona zaciska piąstki i mówi takie gardłowe yyyyyyyy, kokoszeczka, kosi-kosi, jak duża, papa, pokazuje jakie ma klopoty, przynosi książeczki do oglądania, bawi sie w akuku, daje bizuaczki z cmoknięciem, caluje wszystki dzidziusie z gazety i oczywiście siebie w lusterku i na zdjęciach, jak ja wołam to przychodzi, uwielbia się wspinać, wlazi na lezaczek a z lezaczka na nasz narożnik, "sprząta" w szufladach i teraz zrobiła się przeuroczym dzieckiem, zero placzu, niezle w nocy spi, dużo się smieje, bawi się, jest coraz mniej upierdliwa, ze tak powiem i oby tak dalej
 
madzik ja juz od brdzo dawna ucze Szymona .....ale musze sie pochwalic ..... heh Szymon robi BRAWO:-):-):-) alez sie ciesze ;-)
mam filmik nagrany,jak bede miala czas pozniej to zaladuje i wam wkleje.......a jak nie dzis to jutro;-)
 
JEjku gratu;acje alez wasze dzieciaki pedza!!:szok::szok:
To moja Majka to chyba maly "ciemniaczek":-D Ruchowo to leci jak strzala- od tygodnia wchodzi nawet po schodach. Oczywiscie przy meblach nawet nie chodzi a goni, na czworakach to nie wspomnie bo kota dogania z latwosica- czasem tylko z rozpedu pogubi nogi i ryje w podloge:-D Schodzi z kanapy tylem itd itp
Intelektualny rozwoj: pokazuje papa ale tylko jak sie jej zachce i to niekoniecznie jak ktos wychodzi z domu:sorry: najczesciej po kapieli jak ja poloze w lozeczku to mi macha i mowi "papa-dada" . Kosi-kosi zrobila moze ze 3 razy. Jak jej pokazuje "nie wolno" i groze palcem to ona to nasladuje i mowi "dydydy" z taka zloscia w glosie i macha paluszkiem:cool2::cool2: No i jak mowie "kici kici" to szuka kota i piszczy z radosci. I tyle wiecej nic nie umie czyli Einsteinem to nie jest :-p

Acha a co do tych buziaczkow- Maja nienawidzi wszelkich przytulanek i to od malenkosci tak ma, jak jej ktos daje buzi to odwraca sie i pluje i jest zla....a odbicia w lustrze sie wstydzi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gosia kocha odbicie w lustrze, śmieje się do niego, jak zobaczy kota to się rwie, dopóki nie złapie, a jak złapie to mu się przygląda, czasem chce pogłaskać;
wczoraj nauczyła się bić brawo.
 
Gratuluje wszystkim dzieciaczkom!! :-)
Teraz to mnie zdołowałyście bo mój mały NIC nie umie :-p żadnych papa, ani brawo, a już o pokazywaniu czegokolwiek to mogę pomarzyć, a ruchowo też nowości brak - raczkuje i wstaje jak zawsze, tyle że szybciej, ale chodzić nie chce, zaczęłam go zmuszać do chodzenia chociaż po parę kroczków żeby potrenował, ale poza tym nic go nie interesuje, tylko swoje zabawki chce i grzebanie w naszych szufladach, sięganie tego co nie wolno ;-) A no może mogę się pochwalić że dziś powiedział AM jak chciał jeść - ot cały sukces ;-)
 
u nas intelektem tez szału młody nie robi, zrobi "papa" ale dwoma rekami robi "kosi-kosi" i to wszystko :cool: gdy mu czegoś zakazuje mówię ze nie wolno to się ze mnie śmieje :eek: i broi dalej, kiedyś mówił "ma-ma" ale przestał na rzecz " ta-ta" :laugh2: a i jeszcze " da- da" i od czasu do czasu " ba-ba" czy "bla-bla", jak mówię do niego "mama" to się śmieje i zaczyna mnie gryźć lub tuli sie :-D
jeśli chodzi o rozwój ruchowy to mały zostaje na ziemi :laugh2: na czterech wszędzie pędzi nie chodzi przy meblach, choć już chwile sam ustoi i baaaardzo lubi dręczyć psa
 
marlena to u nas podobnie, tzn kiedyś mówił mama, ale już nie, tata też mówił ale też przestał, woli wydawać jakieś niezrozumiałe dźwięki, a no i psa za ogon też ciąga :-D
 
reklama
Do góry