reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dziś byliśmy u kontroli i oskrzela i płuca czyste, tylko ten katar i zaczerwienione gardełko. Ale jest coraz lepiej. W przyszłym tygodniu jeszcze nie pójdzie do żłobka, przyjedzie moja mama albo ja zawiozę Adę do niej - zobaczy się.
 
reklama
Mi się najbardziej podoba jak Ada wstaje do chodzika, lub podpiera sie o krzesełko a ja wtedy do niej mówię uważaj bo zrobisz bam, siadaj na doopkę :tak: A ona tak fajnie kuca i siada :-D
 
a moja cholera jeszcze robi rundki po chałupie i w ogóle nie jest śpiąca, cieszy się, śpiewa i wszystkiemu dziwi, wszystko by było dobrze, gdyby nie trzeba było o 6 wstac
 
No i wcielo mi posta:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Szym tez stoi sam i to nawet dosc dlugo!!!
Wola beee,nie,bababababba,błebłebłe,dzis cos do niego mowie a ten blebleble!!!
Krzyczy cos czasami w stylu fefef,fafafa czy cos takiego,łoj,łej
Podsuwa sobie fontanne do fotela i wchodzi na nia a potem probuje wejsc na fotel:cool2:dzis podsunal odkurzacz do wozka i tez chcial wlesc do niego.
Wyszlam na chwile na dwor bo listonosz trabil.

dzis zaczal robic papa,la eon to jakos dziwnie robi,bo nie podnosi raczki do gory tylko trzyma tak przy sobie i rusza paluszkami i cieszy sie.

Kiwal dzis non-stop glowka na nie..........!!!

Gratuluje postepow wszyustkim maluchom;-)

Ivaz toz to pozno juz w PL!!!
Moj zasnal po 20 ale juz raz sie wybudzil bo nie dopity!!!
 
Ostatnia edycja:
No to i ja w skrócie napiszę co i jak u nas:
1. Ruchowe umiejęstności:
  • czołaga się
  • raczkuje
  • wspina po meblach, nogach, zabawkach, fotelach, kanapach
  • jak już wstanie to stoi i stoi ile mu się chce
  • ze stania potrafi usiąść i iść do zabawki-nie przewraca się
  • z siadu do raczków i na odwrót
  • sam pije z butelki mleko i picie
  • sam je chrupki, ciasteczka, chlebek
  • sam "aplikuje" sobie smoka
  • wyciąga z szuflad, kartonów, pudełek
2. rozwój intelektualny:
  • mówi mama, tata, baba, dada...i czasami jakieś inne dzwięki typu wyyyyyyyyyleeeee na przykład
  • kręci głową jak czegość nie chce
  • robi "brawo" "papa" "jaki Szymon duży" "nie nie nie"
  • na zachęte słowną pluska się w wannie
  • rozumie jak daję mu burę np za grzebanie w ziemi albo za wylewanie wody z miski czyli chyba rozumie "nie wolno"
  • jak robimy jakąś zabawe co mu się podoba-to domaga się więcej
  • dzieli się np. chrupkami jak mówie daj mamusi to mi daje
 
Oliwier z nudów w szpitalu nauczył się siadać już do końca z czworaków oraz wstawać:-):-):-) na początku na kolana tylko było i tak stał albo siedział sobie na kolanach a teraz juz się podciąga:-)
Robi kosi-kosi(u nas to zgięte rączki w piąstki-tak go babcia nauczyła), jak się powie brawo to nie wie co to oznacza;-)
Mówi meme znaczy sie mama:-D
A jak mówie choć to zjemy mama da cyca, to on przyczołguje sie albo na czworakach przychodzi:-D Od razu obraca sie na plecy do pozycji do karmienia, tak tez pokazuje ze chce cyca-obraca się na plecy i wyciaga ręce w moim kierunku;-)

Za to martwi mnie to że z siadu jeszcze się przewraca do tyłu:-( dziś uderzył sie tak o podłogę:-( jak na zlość nie chce siedzieć tam gdzie dywan, tylko tam gdzie łysa podłoga-płytki albo drewno.:-( no i co tu z nim zrobic:wściekła/y:
 
reklama
Do góry