reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dziewczyny powiedzcie mi czy wszystkie dzieciaczki już raczkują-pełzają ?????No bo juz sama nie wiem czy z tą moja jest cos nie tak,jak szukam w necie to niby ma jeszcze czas i już zgłupiałam a ostatnio bardzo się martwię tym :-(

Aha no tak zapomniałam o najważniejszym ostatnio tak mi Dominika namieszała w głowie ze pogubiłam się z tymi zebami Marti i wiecie co ona miała dobrze zaznaczone tylko ja głupek źle wam pisałam że np.lewa górna jedynka(lewa jak ja patrzałam na nią)ale jej prawa:-D:-D:-D:-D:-D:-Dwiem wiem debil hahahaha
 
reklama
MAniulka, Tadzik zaczął dobrze pełzać jakieś 1,5 tygodnia temu dopiero. A w ogóle to widze, ze najwazniejsza jest motywacja, bo niekiedy mu sie nie chce i sie nie ruszy do zabawki, tylko kweka. Najlepiej mu sie pełza na łóżku do jego krawędzi, spuscic z oka go nie mozna, bo tylko patrzy, jak by tu ominąc zabezpieczenia (w postaci moich rąk, nóg, poduszek itp.) i spaść. Moja kolezanka nauczyla dziecko pełzania wykorzystując to, ze maly jest lakomczuszkiem i uwielbia banana - postawiła przed nim talerzyk z bananem i... mały musiał dopełznąć:-D
 
Maniulka dobre z tymi zebami:-D:-D:-D.

Co do raczkowania to moj Szym akurat wczesnie zaczal,moze przez to ze jest taki szczuply nie wiem,a moze ja zaczelam wczesnie raczkowac.......bo chodzilam jak mialam nie cale 11 miesiecy,a bylam taka mala ze pod stolem chodzilam:-D:-D:-D.

Maniulka nie martw sie poczekaj jeszcze troche jak nie bedzie poprawy to dopiero udaje sie do jakiegos lekarza.............kurde latwo mowic udaj sie do lekarza....to samo co tutaj:sorry2:
 
Moonik a moja się trzesie jak widzi puszkę z piwem :-D:-D:-D:-Dpróbowałam wczoraj nie działa:-:)-:)-(chwilę leży na brzuchu czasami pupę do góry podniesie ale zaraz kwęka i tyle no nie cierpi byc na brzuchu od zawsze ale na plecy sama się nie obróci :-(
 
Maniulka no to stawiaj jej do skutku ta puszke z piwem nawet i pusta;-)moze ruszy z kopyta albo zacznie pelzac jak Julitka Sary!!!
Pamietasz jak pisalam ze szym tez nie znosil lezenia na brzuszku ale jakos nauczyl sie raczkowac tylko ze on praktycznie nie lezal tylko od razu wstal na przednie lapy - bujal sie a pozniej na tylnie.
 
maniulka-nie przejmuj się!!! mój Szymon pełzał,pełzał i przez długi czas nie umiał zakumac raczkowania!!! a dziś niespodzianka!!! raczkuje do przodu od 3 dni i zaczął się wspinać :szok::szok::szok: zmierzam do tego, że wczoraj o wspinaniu nie było mowy a dziś-TARAM juz potrafi i to tak jakby ćwiczył to całą noc.

kazde dziecko ma swój rytm, może się okazać,że u Was popełza 2 dni i stanie na raczki-więc LUUUUZZZ!!!!

my po szczepieniu wczorajszym:
waga: 10 kg i 240 g 90 centyl
wzrost-76cm 90 centyl

to chyba ok?

ciesze się ze już tak nie tyle, ale to pewnie zasługa tego, ze rusza się cały czas :tak:
 
My i ciało i włosy myjemy mydełkiem bambino ;-)
co do "łupieżu" u dzieci to ciemieniucha. U nas ostatnio znowu się pojawiła, dostaliśmy od lekarki kropelki (mała tak się drapała po głowie że aż krew leciała) i godzinę przez kąpielą smarujemy łepek oliwką, potem dokładnie myjemy i wyczesujemy.
to nie ciemieniucha!!!
Szym mial jak byl maly i uzywalam specjalnego szamponu az do tamtego tyg.bo mi zostalo to nie wyrzucilam tylko zurzylam.
Po tym bambino ma takie ........ nie wiem jak to nazwac.......chyba to nie lupiez.....ma takie pylki drobniutkie.
Musze sprawdzic jak wstanie czy dzis tez to ma.........
 
reklama
My do tej pory używaliśmy mydła i szamponu bambino. Oliwką nie smarujemy, ba skórę ma ładną. Teraz jako ekspert streetcom testuję płyn do mycia Johnson’s baby, który służy też jako szampon.
 
Do góry