reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Isku-masz silnego synka:tak:Zgadza sie,z czworakow juz latwo podciagnac sie do stania,a jeszcze latwiej z kleku.Dzis wlasnie tlumaczylam kolezance ktora nie mogla uwierzyc ze Julita juz staje,napisalam jej ze na forum pisze z dziewczynami ktorych dzieci staja same juz w 6 czy 7 mcu:tak:
 
reklama
Midnight-tych kaszek sie nie gotuje tylko sypie suche na mleczko cieple.No i nie wiem czy wiesz ale niektore kaszki z tej serii sa po 9tym mies;-)Niby nic takiego,bo moja od wczoraj kawaleczek bulki z maslem zajada ale tak tylko pisze informacyjnie o ile o tej samej kaszce myslimy:tak:
 
Laila co ci wypisano na te ropiejące krostki po ukąszeniach komara?? Mój mały miał wypisaną detromecynę 1% i do dziś mamy takie ciemne grudki - ślady po tych stanach zapalnych. A pogryzł go jakieś 1,5 miesiaca temu... :-( a na ulotce pisało że niewskazane dla niemowląt :no: Wkurzają mnie pediatrzy...:crazy:
 
widać, że jak się chce to można;-)

moja to chyba nie garnie się aż tak bardzo do cyca... to dziwne dziecko które nie uspokaja się przy cycu, nie wisi na nim... a ja jestem dziwna matka - bo wolałabym żeby tak było... zobaczymy co będzie jak wrócę do pracy. czy zatęskni za cycusiem czy szybciej z niego zrezygnuje....:sorry:
 
Sara, Iśku gratulacje dla maluchów! Mój Dominik to nawet usiąść sam nie umie... na razie posadzony siedzi, postawiony stoi, no i buja sie na czworaka jakby od tego bujania miał się przesunąć do przodu! ;-) a najbardziej się buja jak mu się pilota przed nosem położy :-p telewidz jeden... :eek: A wpadłam się pochwalić ZĄBKAMI bo MAMY JUŻ 7!!! Były trzy a tu nagle jest sieden - masakra jakaś... 8 w drodze i o dziwno jakoś bezboleśnie wyszły, aż w szoku jestem :szok: :-)
 
M*R* - dokładnie! każde dziecko ma swój czas.
Ja i tak uważam, że nasze dzieciaki są strasznie szybkie.... w tych naszych książeczkach zdrowia jest napisane, że dziecko staje na czworaka w 8 miesiącu.... w 6 powinno się odwracać z pleców na brzuch i odwrotnie. ale to est zawsze jakaś "średnia" - niektóre dzieci robią to szybciej inne wolniej - stąd się bierze średnia ;-)
 
Martwi mnie natomiast Ania. Wogóle nie chce leżec na brzuszku, gdy ją położę to po ok.2-3 minutach wyje że szok. Nie da rady przetrzymać jej na brzuszku dłużej. Wogóle jest dosyć słabiutka. Rzadko przekręca się z plecków na brzuszek, odwrotnie to już z wielkim trudem, siedzieć to nawet długo posiedzi sobie gdy ją oczywiście posadzimy. Nie ma żadnych prób podciągania się do siadania, czy też wstawania jak niektóre z dzieciaków. O pełzaniu czy podniesieniu w pozycji leżącej tyłka to nawet mowy nie ma. Jedyne co to czasem kręci się tak na boczki wokół własnej osi. Niewiem czy zgłaszać się do lekarza czy jeszcze poczekać.

Edis ja bym się nie martwiła, każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i zwykle dzieje się to skokowo i dość hm "nagle" ;-) niespodziewanie. Skoro siedzi posadzona i umie się obracać, to nie odbiega od normy!!! Mój Dominik SAM NIE SIADA I SAM NIE STAJE a ma 7 miesięcy skończone. Wszystko w swoim czasie ;-) ...a może by ją jakoś zachęcić?
 
Ostatnia edycja:
Oczywiscie,nie ma sensu dzielic dzieci na ZBYT szybkie czy ZBYT wolne-kazde dziecko ma swoje tempo i wie najlepiej kiedy z czyms wystartuje:tak:Zazwyczaj znajda sie dzieci i szybsze od naszych i wolniejsze,jedne beda raczkowac,drugie nie,jedne beda pelzac,inne nie,jedne beda siadac z boku,inne z czworakow.
Firehead-gratuluje zabkow:tak:
A zachety do stymulowania jakiegos ruchu dobre sa zawsze:tak:Edis,poloz dziecko na podlodze i jakies ciekawe zabawki w pewnej odleglosci od niej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry