reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Moja malutka dzisiaj miała mieć szczepienie (opisałam na opiece czemu nie miała) ale zważyli ją i zmierzyli. Ma 5070 wagi (ur. 3530) i 59 długości (ur 56)-7 tydzień
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moj Julis tez byl dzis u pediatry,po raz -pierwszy zmierzona-63 cm,waga 5850g po odjeciu ubranek),obwod klatki 39 (z 31 cm) a glowki 39,5cm (z 34cm)
Ogolnie babka wpisala 50 centyl w wadze i wzroscie i 25-50 w glowce.
A zaczynala na 3 i 10 centylu takze ladnie nadgania:-)
 
Ale cdnie maluszki rosną ja się dowiem dopiero w czwartek bo mamy szczepienie ale myślę że mo mały to okoła 6kg juz ma zobzczymy a duży jest taki że na ubrankach mam napisane dla dzieci od 3-6 msc a on już nosi te ciuszki i są dobrze wiem mogły się trochę sprać ale chyba nie aż tyle.
 
witajcie, dawno mnie tu nie było :sorry2:
Mało tego po karmieniu ten sutek staje się doslownie biały jakby z tej brodawki krew odpłynęła:-( ma ktoś tak? Nie wiem sama czy to jeszcze ta infekcja grzybiczna mi sie trzyma czy to od ssania?
ja też tak mam, szczególnie gdy długo Jula ciągnie z jednej piersi, wtedy czubek brodawki robi się biały - jakby bez krwi, ale potem wraca do normy
A macie problem ze spraniem tych kup? Bo ja piorę w wysokiej temperaturze a i tak na ciuszkach zostają żółte plamy. Zastanawiam się czy to czasem nie wina twardej wody.
ja zapieram ręcznie a potem piorę w pralce - inaczej nie schodzi

co do kup, to Jula przeważnie robi raz dziennie, chociaż zdarza się, że np. zrobi co 2 a nawet 3 dni...albo 2 w jeden dzień, różnie bywa... a jak walnie taką mega kupę, to ją wtedy pod kran wkładam, bo chusteczki nie pomagają w sytuacjach "ekstremalnych" ;-)
 
Sara,Ola,Agusia ladnie wam rosna maluszki:tak:
Ja bede wiedziala w srode dokladnie ile maly wazy bo mamy spotkanie z pielegniarka.Dzis dzwonila ze chce go zobaczyc czy wszystko ok.
Sama nie moze przyjechac tylko my musimy jechac:baffled:.
 
Witam:-)
My już z zaklejonym pępkiem,mała nie chciała się dać ale we trzy(położna,lekarka i ja)dałysmy radę teraz ma mieć ten plasterek ok 2 tygodni jak wytrzyma jej póżniej wygajamy brzuszek i następny plaster.mam nadzieje że wciągnie się jej tak ładnie jak synkowi.Pogoda do nas wróciła więc wreszcie pospacerowałam dzisiaj z dzieciakami:tak:Pediatra kazał obserwować małej buzikę opowiedziałm jej o moich obserwacjach i powiedziała że może to być na słońce(ale też zauważyła że małą nie jest opalona czyli mało słoneczka jej pada na buzikę)lub pyłki kwiatowe kazała myć buzię po powrocie do domu z dworu.Zaleciła nam jak mała skończy 3 miesiące podawać już jabułkoi soczek z marchewki,troche mnie to zdziwiło bo przecież mała na piersi ale ja na scisłej diecie więc może dla tego:tak:
 
ja też tak mam, szczególnie gdy długo Jula ciągnie z jednej piersi, wtedy czubek brodawki robi się biały - jakby bez krwi, ale potem wraca do normy
oo matko aż odetchnęłam z ulgą:blink: czyli to normalne..

A my właśnie zaliczyliśmy chyba pierwszy taki ból brzucha u Oliwiera:szok:, podczas karmienia zaczął po prostu płakać okropnie. Jako winowajcę podejrzewam kalafior i brokuły które zjadłam dziś z zupa:baffled: (w czasie ciąży miałam okropne bóle brzucha i teraz też mam po tym, szczególnie po produktach zawierających dużo błonnika). Zrobiliśmy masownaie brzucha, ciepłą pieluszkę, i do tego to poklepywanie z połozonym Oliwierem na moich kolanach(faktycznie dobry sposób któraś napisała-Oliwierowi sie podobało:-)) oraz 25 ml plantexu. Po przykurczaniu nóg wyleciało mu sporo gazów i mogliśmy wrócić do nakarmienia go i juz nie płakał i nie jeździło mu tak w jelitach.. Ufff usnął biedaczek..Nie dar się wnieboglosy ale widziałam ze się męczy:-(

A co do wyciagania z nosa nieczystosci to mój Oliwier tego nienawidzi i jak tylko czuje końcówkeSterimaru ze mu wkładam do nosa to zaczyna się drzeć jak stare prześcieradło:szok: do tego czesto po prostu płacze i mu łży lecą:-( serce mi sie wtedy kraje ale wiem że lepiej mu sie bedzie oddychało:-( robimy to codziennie bo ulewa troche nosem.
 
Maniulka wlasnie mi tez pediatra mowila zebym wpowadzila juz soczki np.jablkowy po skonczeniu 3m a ja myslalam ze mozna dopiero po 4m i tak tez mialam zrobic,ale skoro Tobie tez o tym mowila to chyba to nie bedzie zle jak wczesniej zaczniemy wprowadzac???
Teraz juz nie wiem.
Chyba sprobuje za tydzien w niedziele,maly w piatek skonczy 3m:tak:.

Madzik moj Szymon tez nie lubi jak mu sie cos wklada do nosa.
On jak zobaczy ze ja mu "lukam" w dziurki od nosa to juz sie krzywi:-Da jak zobaczy gruszke albo aspirator to zaczyna plakac:baffled:

Sara moze Julita nie ma juz tego grzyba a kupy robi zielone bo taka jej uroda?
Moj dzisiaj o 7rano walnal zielona (body nie byly przecinane:-D-dzis zrobil to z kultura:-D:-D:-D)u nas to raczej po tym mleku na zaparcia i kolki.
 
reklama
ewelcia86 ja podam normalnie ja się nie boję mój synek dostawał też wszystko szybciej miał bardzo dużą anemie a po urodzeniu tzn.po miesiącu dopuszczaną krew tak spadała mu hemoglobina lekarka nie mogła patrzeć ja faszerujemy go chemią(żelazo)i czekał kiedy skończy 3 miesiące najpierw jabłko potem marchewka zaraz za nimi zupka bez mięsa a jak juz miał pełne 4 miesiące poszły banany i mięso :-)
 
Do góry