reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

tak was czytam i ja malutka wczoraj mialam ubrana tylko w body dl rekaw i skarpetki bez czapki ale uszka przykrywalam zeby jej nie zawialo u nas byl 27 stopni wiec ciepelko i tak mala ciut glwke spocona wiec przypuszczam za jak by mala krotk rekaw to tez bylo by ok a w domu to ubiram w same body dl rekaw i skarpetki ewentualnie jakies spioszki cieniutkie na towtedy bez skarpetek:tak:
 
reklama
Jejku ale fajnie ze tak cienko ubieracie maluchy:-)
Tutaj zimno,chociaz wczoraj bylo troszke slonca i siedzialam z malym na lawce az mu zdjelam bluze bo strasznie pieklo.
Dzis pada:baffled::baffled::baffled:moze pozniej bedzie lepsza pogoda to wyjdziemy.
Moja maruda wczoraj polozona do lozeczka przed 22 zasnela przed 23:szok:nie wiem z kad on ma sile jak budzi sie rano tak nie chce spac w dzien.
No wczoraj zrobil wyjatek i spal 1h na dworku:tak:.
dzis nocka ok.wstal tylko o 5 na jedzenie a potem po 8
 
mamusie, pomozcie!! mojemu malcowi pojawila sie ciemienucha.... ale na brwiach; jak ja zlikwidowac?? poradzcie, prosze
 
U nas znowu kryzys wagowy. Ostatno juz bylo ladnie, a teraz znowu zonk i pediatra kazała wpychac malemu wiecej jedzenia. Kurcze, jutro konczy 6 tygodni, a od wagi urodzeniowej dopiero 500 g przybrał. Niby wszystko w porządku, juz troche mniej kup robi (jakies 4-5 na dobe, wczesniej to bylo chyba z 10), je ok. 500 - 600 ml na dobe. I przez ostatnie 2 tygodnie tylko 200 g przybrał:-( Chyba jako jedyna z tego forum mam ten problem, ze musze wciskac malemu zarełko.


moja mala w 7tygodni przytyla okolo 1800g i zdaniem mojego pediatry za duzo.. dziwi ja to bo Amelka urodzila sie malutka(2620g) ale przeciez to nie znaczy ze ma byc zawsze mniejsza od rowiesnikow. wogole jakas glupia ta baba:wściekła/y: jak karmilam u niej mala to stwierdzila ze minelo dopiero 1.5 h od wczesniejszego karmienia(pytala o to:) i ze jeszcze zawczesnie (a ryk byl niesamowity...:-p)
pozniej Amelka zrobila sobie chwilke przerwy(przeciez musiala zlapac oddech..) to mowi tak: "juz nieciagnie to zabierz jej butelke.." :angry:myslalam ze zaraz cos jej powiem.. chcialaby zebym ja glodzila bo wedlog jej obliczen przytyla za duzo... no i oczywiscie problem byl o to ze nieprzystawiam malj do piersi.. i mleko modyfikowane.. ale co do tego to powiedzialam jej ze to moja sprawa:laugh2:

co do ubierania to tez mam problem ... dzisiaj bylo 22st w cieniu(+wiaterek)w sloncu okolo27(tak na oko) i ubralam mala tak:
rajstopki spodenki skarpetni body z dl rekawem bluza polarowa z kapturem(z podszewka od wew.) i cieniutka czapeczka :baffled: czy to niezagrubo ?????? :eek: niewiem czy jej niezgrzalam jak dotykalam karczek to miala cieply ale spocony chyba nie...
 
Witam:-)
Czy ktores z Waszych dzieciaczkow maja swoja ulubiona strone do spania czy lezenia? bo moja mala przewaznie przekreca glowke na prawo nawet jak poloze jej ja na lewo to ona spowrotem.. i lekarz dal mi skierowanie do fizjoterapelty.. mam nadzieje ze to nic zlego bo to nie jest tak ze niepotrafi klasc na lewo mi sie wydaje ze jej tak wygonie i to jej ulubiona strona:tak: no ale nic pojdziemy i pewmie pokaza kilka cwiczonek wiec bedziemy trenowac:)


i jeszcze jedno czy kremujecie buzki maluszkow jakims kremikiem ochronnym ?
ja wczoraj kupilam jakas nowosc z nivea dla dzieci (ciekawe czy dobre.. moze ma ktoras z was juz to wyprobowane? podaje link:-pChildren's Pocket Size - NIVEA ) wlasciwie to dzisiaj posmarowalam jej buzke ale i tak odwracalam ja od slonca:tak: o wlasnie a ile czasu dziennie moze byc taki maluszek na sloncu?tzn buzka do slonca:-p bo ja sie zawsze boje zeby jej nie przypalilo:-p
 
Moje malenstwo moj maly tez lubi trzymac glowke na jedna strone(na prawa) szczegolnie wtedy jak lezy na macie ale ja mu przewieszam zabawki zeby patrzyl sie tez w druga strone i sie patrzy:tak:czasami tez mate przekrecam albo jego zeby mial zmiany:-D:-D:-D.

Co do slonca to przeciez nie da sie tak zeby calkowicie maluch byl w strone slonca bo zamyka oczy i sie denerwuje-przynajmniej moj Szymek tak robi.
Dzis o dziwo bylismy 4h na dworku z czego maly spal 3h:szok:juz dawno mi tak nie spal na dworku.
Rano padalo i myslalam ze lipa ze spacerku a tu o 12 takie slonce wyszlo:-)

po powrocie mialam duuuuuzoo pracy z duuuuuzaaaaaa kupa:-D
 
Jak malutką położę na wznak to lubi przechylać sobie główkę na prawą stronę więc myślę że też ma swoje ulubione położenie główki :tak:. Najczęściej jednak kładę malutką na boczkach, jak przestaje podobać się jej spanie na jednym boczku to przez sen zaczyna postękiwać i daje mi znać że mam jej zmienić boczek i wtedy potrafi dalej ładnie spać. Ale jej ulubionym boczkiem bez wątpienia jest prawy ;-), ale na lewym też leży dosyć sporo.
 
Dziewczyny!

Bardzo was przepraszam, ale ostatnio nie mam na nic czasu i nawet nie zagladam na forum, wiec kompletnie nie wiem co sie dzieje i nic nie robie- w sensie listy itp...

Nie wyjasnilismy jeszcze problemu jezyka Adasia-na lekarzy, szpitale i generalnie słuzbe zdrowia mogłabym klac ile wlezie...

Poza tym od poniedziałku jest u mnie moja mama i nareszczie odkryłam czemu moj synek był w ostatnim czasie taki marudny nocami i czemu nie spał jak kiedys 6 godzin tylko domagał sie jedzenia co 2,5 godziny-Adas nie dojadał...i dlatego mało przybrał na wadze-w 4 tyg tylko 480 gr-byłam juz tak zdesperowana ze chciałam mu podac mieszanke, ale sie powstrzymałam...Po tym jak karmie Adasia sciagam jeszcze ok 50-60 ml z piersi z której on jadł...a ja zamiast dawac mu mleczko sciagniete, dawałm mu druga piers-on spijał to pierwsze, rozwodnione melczko i był głodny...a ja powinnam mu dawac to tresciwe...ale syt juz opanowana i teraz adas je co 4 godziny w dzien i ma 7 godzinna przerwe w nocy...w sumie karmie go tylko 5 razy dziennie...i przez 6 dni przybrał łądnie 230 gr...

A odnosnie ubierania to nic nie powiem tylko wstawie zdjecie z wczoraj

meczymy sie co prawda jeszcze ze wzdeciami, ale na szczescie espumisan pomaga...ja nie jem prawie nic i dzieki temu mam tylko 4 kg wiecej niz przed ciaza-ale proporcje całkiem inne...w nic nie wchodze w udach, biodrach i piersiach...

uciekam do synusia...

postaram sie zagladac czesciej-moze teraz jak adas je rzadziej to sie uda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Modroklejka ile bylo u was stopni ze tak cieniutko ubralas synka? byl wiaterek? ja to mam zawsze taki dylemat ze szok:eek:
wiem ze lepiej jest ubrac cieniej i jak cos przykryc kocykiem niz przegrzac ale mi to sie zawsze wydaje ze takiemu malemu to zimno ze nam jest cieplo bo sie ruszamy a takie maluszki tylko leza poza tym przewaznie moja Amelka spi w wozku wiec tym bardziej mysle ze jej zimno...:eek:
 
Do góry