reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Moje maleństwo jest taka prosta zasada ubierasz dziecko o jedną warstwę więcej niż siebie no i przykrywamy jak spi bo wiadomo jak my się położymy i się nie przykryjemy to budzimy się i jest nam zimno :tak::tak::tak:
modroklejka dobrze ze wyczaiłas czemu Adas był taki marudny to prawda niema jak najedzone dziecko no i super ze dalej piers:-)a co do stroju Adasia to musiało byc super ciepło u nas tez ostatnio piękna pogoda więc i mała cieniej ubrana ale kródkich porteczek jeszcze nie miał :tak:
 
reklama
Ja też mam dylemat w sprawie ubierania malutkiej :baffled:. Ostatnio ubieram ją w body na to śpioszki, bluzeczka, no i spodnie takie raczej przewiewne, malutka nie jest spocona więc chyba jest jej w takim ubranku dobrze. Ostatnio w re kids kupiłam jej na główkę chustę ;-) bo w czapeczce już jej raczej było za ciepło
 
Moje maleństwo nie ciekawa ta lekarka :baffled: Patrycja też czasami dojada po godzinie od jedzenia, jakbym jej nie dała mleka to chyba by całe osiedle ją słyszało taka jest wtedy głośna :-D. Wypija 120 ml co około 3,4 godziny a jak w międzyczasie nie śpi to po godzinie, półtorej od jedzenia daję jej około 60 ml bo inaczej to by na pewno nie zasnęła :-D. A co do mleka modyfikowanego to dobrze jej powiedziałaś ;-) przecież wiadomo że żadna matka decydując się na mleko modyfikowane nie chce źle dla swojego maleństwa.
 
mamusie, pomozcie!! mojemu malcowi pojawila sie ciemienucha.... ale na brwiach; jak ja zlikwidowac?? poradzcie, prosze

Szymek tez mial najpierw na brwiach a teraz ma troszeczke na glowce.
Na brwiach jakos sama znikla,no troszke smarowalam oliwka,a glowke myje w szmponie.

a ja zapytam, jak wygląda ciemieniucha na brwiach? bo czytalam ze to schodząca skóra? kurcze mój mały chyba jednak jej nie miał albo mega delikatna bo delikatnie tylko skórka zeszla.
Teraz jak sie zdenerwuje to ma strasznie czerwone łuki brwiowe i czasem ot tak sobie w ciągu dnia. Czy to jest ciemieniucha?

Modroklejka ulaa laaa u Was to musiałobyć naprawde gorąco!!
 
było ciepło...okolo 22-23 stopnie, ale w słoncu jak mały lezał w wozku niania pokazywała 31 stopni z osłonietym od wiatru wozeczku...

ale ja generalnie adasia ubieram lekko-na codzien w domku nosi tylko pieluszke i bawełniane pajacyki, a pod nimi ma tylko cienkie skarpetki...łatwiej wyleczyc dziecko przeziebione niz przegrzane

jak wychodzimy na spacer ubieram body z krótkim rekawem, bawełniany pajacyk i bawełniana bluze z kapturem i czapeczke cienka, ale wiazana...i nic wiecej...do wozeczka i kocyk bawełniany i finał...

w domu tez mamy raczej chłodo...max 20 stopni...ale zazwyczaj 18-19...nawet w dzien...tylko do kapieli podgrzewamy do ok 22 stopni...dzieki temy adas nie ma potówek i sliczna zdrowa skóre
 
moja mala w 7tygodni przytyla okolo 1800g i zdaniem mojego pediatry za duzo.. dziwi ja to bo Amelka urodzila sie malutka(2620g) ale przeciez to nie znaczy ze ma byc zawsze mniejsza od rowiesnikow. wogole jakas glupia ta baba:wściekła/y: jak karmilam u niej mala to stwierdzila ze minelo dopiero 1.5 h od wczesniejszego karmienia(pytala o to:) i ze jeszcze zawczesnie (a ryk byl niesamowity...:-p)

no bez przesady:baffled: mój Oliwier przybrał w 7 tygodni 2000g, z czego 1400 g w 3 tygodnie i pediatra powiedziała ze idzie jak burza ale najwidoczniej tak potrzebuje. Pytala sie tylko czy ja aby samą piersią tylko karmię, wiec sie zaczęłam śmiać że chyba dla niej to nieprawdopodobne ze aż tyle przybrał. Uśmiechnęła się i tyle.. Oliwier na samym cycku tyle przybrał wiec jest OK (podobno na cycku nie da sie przekarmic? nie wiem tego), a jadł faktycznie na poczatku sporo ale widzę ze teraz już jakoś mniej (siedzi nie godzine a tylko 30-40 minut i mniej wypija bo słysze). Do podwojenia wagi juz brakuje mu tylko 1150 g a ma jeszcze jak nic miesiac.
 
U nas wczoraj ciepło było w słońcu ale wiatr okropnie zimny ale mały miał karczek akurat taki letni.
chyba też musze popróbować poubierać go chłodniej.
To co napisałas to ja dodawałam jeszcze jeansy małemu na dwór ale chyba z nich zrezygnuje na rzecz tylko kocyka.
U nas w domu też około 20-21 stopni tak samo z siebie, nie grzejemy wcale juz ogrzewaniem od 2 tygodni, a w łazience od słońca nagrzewa sie do 22 st i tak kąpiemy.
Tylko chodzi w body kr rękawek+śpiochy bawełniane, bo welurowe to za ciepłe. Chyba musze zrezygnować z body,może te potówki znikną i trądzik (ma chyba pół na pół na buźce). Trzeba wypróbować.:tak:
 
Ja moja mała ubieram cieniej.Dzisiaj miala tylko body z długim rekawkiem i cieniutkie leginsy i skarpetki.A i tak chyba było jej goraco.

ja podobnie ubieram Nadie - body na dł rekaw + pajac bez rekawów i skarpetki i zawsze ma ciepły kark, czasem nawet wydaje mi sie ze jej za ciepło. na pewno nie marznie. Ale zawsze mam przy sobie cieniutki kocyk jakby co;-)
 
madzik u nas na brwiach tak jakby schodzila skorka takie loszczenie sie.
maly tez ma czerwone luki brwiowe jak sie zdenerwuje a czasami od tak sobie nie wiem od czego to zalezy.
maly wczoraj spal w dzien na dworze 3h dawno juz tk nie bylo.
wczoraj zasnal o 22 wstal o 3 potem o 6 i nie chcial spac.
wzielam go do siebie:baffled:jak m wstal do pracy i tez nie chcial spac potem zasnal o 8 i spalismy do 9:tak:
 
reklama
Do góry