reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

oj, nie ty jedna masz ten problem; moj maly tez malo je; moj je max 200 ml mleka ( w tym ze 20 -30 ml picia), no i 2 x w nocy cyc (ok 1 i 4, albo 3 i 6), czasami jeszcze rano ok 7 albo 10 cyc; czasami po butelce chce jeszcze troszke cyca, ale to bardziej na zasadzie dwa lyki a reszta to zabawa cyckiem - przytulenie sie; ja mam przychodznie do d.... chyba ja zmienie; bo do tej pory nikt mi nie wazyl malego, nie ma wizyt dla dzieci zdrowych, tylko wtedy gdy sa szczepienia; dla mnie to glupie, tym bardziej, ze maly jest tez pod kontrola neurologa;
ja Ksiecia ubieram w: body krotki rekaw, cienka bluzeczka i cienki spodenki z nozkami; na to zakladam mu skarpetki; spodenki cienkie i cienka kurteczke, no i czapeczka; do wozka i przykrywam go kocykiem - jak sa duze zimne wiatry, tak jak ostatnio, to mam taki sredniocieply kocyk, a jak nie ma tych zimnych wiatrow, to mam taki bardzo cienki kocyk; mam nadzieje,ze go nie przegrzewam, ale sprawdzam i nie jest spocony, wiec chyba jest malym zmarzlaczkiem i jest mu tak dobrze; mam taka nadzieje, ze nie jestem nadgorliwa i przewrazliwiona matka ;))
 
reklama
Julita je 120-150ml 6 razy na dzien +herbatka 50ml+ 2 razy na dobe (juz tylko rano i wieczorem ja dostawiam...) cycki z ktorych obstawiam ze jest max 60ml calosciowo.
Nie wiem jak bedzie jadla teraz na tym nutramigenie i jak bedzie przybierala na wadze.Pediatra mowila ze kalorycznie nie az tak bardzo odbiega nutramigen od zwyklego mleka,tylko ze dzieciom czesciej jesc sie chce.No ale za to od jakiegos tygodnia picie musze jej wmuszac-uwielbia tylko plantex ale nie moze przeciez ciagle tego pic.

Aha,Juli jest cieplokrwista.Ubieram ja na spacer w kaftanik+spiochy + bluza polarowa z kapturem i przyrzucam cienkim kocykiem.W Lodzi od wczoraj doslownie upal-przyjaralam sie nawet lekko na twarzy;)
 
ja na szczęście odpukać nie mam problemów ze spanie w łóżeczku ale w nocy. Mała ładnie śpi, kładziemy ją ok 20-21, i budzi się ok 3 a później ok 7.
Natomiast mało śpi w dzień i ciągle chce jeść, w zasadzie cały dzień nam mija na siedzieniu przy piersi, no chyba, ze idziemy na spacer, ale też na spacerze potrafi się obudzić i jak dam pić to idzie grzecznie spać na jakis czas. Mała zasypia o różnych porach, ale tylko przy piersi i po przenisieniu do łóżeczka bądź wózeczka mała po jakis 10-15 min się budzi i tak w kółko. Też znacie coś takiego?
 
carolin u nas podobnie mały po cycu urzadza sobie drzemke 20min i potem spowrotem do cyca:szok::-D jak siedze z nim w domu to nie mam czasu na nic bo cały czas z cycem na wierzu latam czasami sie zastanawiam czy calkiem na butle nie przejsc bo juz nie mam siły czsami :eek::-(
 
moj szymek ostanio jest srasznie marudny.
spi a raczej lapie drzemki tylko na spacerze.wczesniej stawialam go w wozku na dworze przed domem a ja robilam jakis obiad czy sprzatalam kuchnie i pokoj na dole a teraz nawet jak zasnie w wozku i go postawie przed domem to po 5min jest ryk,no to znow robimy krotka runke i go stawiam czasami wytrzymuje 15min:baffled:kiedys potrafil tak spac 3h:tak:.
dzis leje jak cholera:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:i bylismy tylko godzinke na dworku od 12do13 maly przycina tylko krotkie drzemki a jest strasznie marudny.
nawet mata juz go tak bardzo nie interesuje jak kiedys:no:a potrafil sie bawic nawet 1,5h.:tak:
dzis to nawet juz na rekach mu zle:baffled:
daja nam popalic dzieciaczki:-D/
 
carolin u mnie to samo :wściekła/y: nic w domu nie mogę przez to zrobić :no:

jak znajdziesz na to sposób daj znać:tak:

carolin u nas podobnie mały po cycu urzadza sobie drzemke 20min i potem spowrotem do cyca:szok::-D jak siedze z nim w domu to nie mam czasu na nic bo cały czas z cycem na wierzu latam czasami sie zastanawiam czy calkiem na butle nie przejsc bo juz nie mam siły czsami :eek::-(

dziewczyny sorki, ze to powiem, ale ufff, myślałam, ze to tylko u mnie. Koleżanka mnie pociesza, że miała to samo i że mniej więcej jak maluch będzie kończył 2 miesiące to minie, wiec u mnie jeszcze miesiąc. nawet wprowadzanie rytmu dnia nie zdaje egzaminu, bo tu nic sie nie trzyma :)
 
U mnie w dzień wogóle nie śpi kilka drzemek i to tyle w nocy w miare ok 3 i 6 karmienie i śpi ale nad ranem przed karmieniem zawsze kolka ją wybudza i potem z 1,5 godziny się męczymy ja zawsze niedospana
Ja mam nadzieje że jak kolki miną to pośpie może dłużej bo moja Zuzia nie płacze i potrafi się czyms zająć tylko te kolki okropne
 
reklama
Nadia wazy 5200
w ciągu miesiaca przybrała 1100 a od urodzenia 1600:tak:
mała dzis miała body z dł rekawkiem i pajac bez rekawów + skarpetki. I niczym nie była przykryta bona dworze 25 stopni;-)
Nadia jak jej jest za goraco to płacze, ubieram ja chyba dobrze bo nie choruje, nawet katarku jeszcze nie miała
Ale to indywidualnie trzeba z kazdym dzieciaczkiem, dzis byłam na spacerze z kolezanka i jej 6 miesieczny synek miał dwie bluzki i cieple spodnie i jeszcze przykryty kocem bo podobno ona lubi jak jest ciepło opatulony
 
Do góry