reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Uff, udalo mi sie polozyc Tadka w łóżeczku, ciekawe, ile pospi. Kurcze, staram sie go przyzwyczajac do lozeczka (raz juz sie zdarzylo, ze spal całą noc, raz sie tylko obudzil na jedzenie), ale jest bardzo ciezko. w dzien drzemie w łóżeczku, ale tylko drzemie, maks. godzine. No i w nocy tez by tak chcial:baffled: Godzine w łózeczku pospi, czemu nie. Ale jak nei czuje kogos blisko, to sie rozbudza. wszystko utrudnia fakt, ze jedzenie zajmuje mu bardzo duzo czasu, po godzinie czy poltorej karmienia w nocy ja mam dosc, zasypiam na stojąco (bo jeszcze dodatkowo musze poswiecic co noc godzinę na sciaganie pokarmu) no i jak on sie rozkweka, to daję za wygraną, byle tylko móc przysnąć.
Madzik, ja tez mam jakis kryzys laktacyjny, musialam wrocic do sciagania co 3 godziny (a juz sciagalam co 4-5), masakra. Ile ja tak wytrzymam:baffled: Chcialabym te 6 mcy karmic go moim mlekiem...A tu dopiero niecałe 2 minęły...

Przeziebienie powoli przechodzi. Czosnek i plukanie gardła czynią cuda. Jeszcze katar mam, ale juz sie lepiej czuję. Maly jak na razie zdrowy, to najwazniejsze.
Ciekawe, czy jutro go zasczepią, jesli rodzice chorzy?
 
reklama
marzenka z tego co piszesz to chyba twoj maluch przyzwyczail sie spac przy wlaczonym swietle.
Moj spi przy zgaszonym.
Co do jedzenia to moj szymek szaleje strasznie jednego dnia je duzo nastepnego malo to samo w nocy.
Dzis idziemy do lekarza.

Moj wyciaga smoka i pakuje paluchy do buzi.A jak ma kolke i poloze go na sobie i dam smoka i mu wypadnie to tak bedzie szukal buzia ze czsami mu sie uda zlapac-smiesznie to wyglada.

Musze sie pochwalic ze Szymek wczoraj zasnal o 22 i spal do...... 5:30.........nie mam wiecej pytan:tak::tak::tak:.
Zjadl 120ml i dalej w kimono do 8 ale lezal sobie grzecznie w lozeczku chwilke i czekal az mamusia wstanie i da mu jest.
A tu zonk zjadl 30ml zaspokoil swoj pierwszy glod:baffled:wypil ze 20ml herbatki teraz rozmawia z tygrysem w lozeczku:tak:.
oby wiecej taki nocek jak dzisiaj:-).
M sie smieje ze terroryzuje synka,no ale przeciez nie moge go tak nauczyc zby codziennie chodzil spac o 24.
A do 24od 19 to on jest taki marudny ze nie wiadomo o co mu chodzi:no:
 
ewlecia to maly ladnie ci spi i ma tylko 2 miesiace:-)oby u mnie tak bylo:-)
ja swojego maluszka polozylam teraz na sloneczku z gola pupa,bo walczymy z odparzeniami i lezy sobie tak na sloneczku:-)bo akurat mamy lozko kolo okna i slonce ladnie wpada,ale jak cichutko sobie lezy:-)
ja osttanio przez 2 dni wogule mleka nie scigalam,bo mi prawie nic nie lecialo i sie wkurzalam bo dla mnie to strata czasu skoro nie leci,ale chcialabym zeby moj maly choc pol na pol dostawal moje mleko,powiedzcie czy metoda sciagania mleka co 3 godz pomorze?:-)z piersi nie chce mi juz jesc bo jak mial te plesniawki to bolalo go,dodatkowo do gardla mu sie dostaly i nie dawal sobie rady z cycem.i juz nie chce woli butle a co tam skoro latwiej leci:-)
a tak wogule to jak karmilam go piersia to czesto bolal go brzuszek i mial kolki ateraz wieczorami jest spokojny,a zdarzalo sie ze czasem caly dzien tylko na biszkoptach i na wodzie jechalam,takze niewiem od czego to.
 
marzenka to pierwsza noc taka.
przewaznie chodzil o 23 lub przed 23 i mialam jedna lub dwie pobutki w nocy.
a od trzech dni chodzil o 24:baffled:wstawal o 4 juz na jedzenie a kolo 7 juz nie spal czasem wczesniej czsaem pozniej.
wczoraj powiedzialam dosc chodzenia o 24spac i jak narazie efekt jest dzis tez zamierzam tak zrobic:tak:
 
a jak wyglada u was sprawa z ortopeda?bo kurcze ja wczoraj mojego zarejestrowalam dopiero na 15lipca a on wtedy bedzie mial 4 miesiace nie za pozno??moze lepiej isc prywatnie ale to tez dlugo sie czeka ok 1,5miesiaca
 
mój mały idzie spać tak o 20 lub 21 i śpi w swoim łóżeczku :tak: ze mna spał tylko w szpitalu i pierwsza noc w domu a pozniej dalam go do kolyski i sie nauczyl spac sam i przy zgaszonym swietle :rofl2:
dzis dal pospac mamusi do 9.40 wstał o 5.30 zjadł wojował mi do 7 a pozniej znow cyc i spalismy do 9.40 az jestem zdziwiona bo nigdy tak nie spał:-D

madzik moj maly tez ma krostki na buzi podobne do potowek i pediatra powiedził ze to od kontaktu z nami ze sie przytulamy do niego nosimy go na rekach i ociera sie o nasze ciuchy i to od tego i zeby sie nie martwic :tak:
ewelcia trzymam kciuki żeby już wszystkie nocki tak wygladły jak ta dzisiejsza :)
marzenka ja dziś zadzwoniłam zarejstrować się na usg bioderek i okazało się że u nas bardzo szybko bo jutro mam się zgłosić myślałam że z 2tygodnie będę czekała a tu tak szybko

co do smoczka to mój Alan też na początku miał odruch wymiotny jak mu dawałam to wypluwał i co najgorsze było to to że z cyca robił sobie smoczek ja cały czas z cycem na wierzchu latałam a moja mama go nauczyła smoka jak zobaczyła jak się męczę i mały teraz bez smoczusia ani rusz chociaż w nocy zasypia bez smoka tylko w ciągu dnia taki uspokajacz to jest a jak zaśnie to zaraz wypluwa :)
 
Ostatnia edycja:
Ojej Ewelcia biedaku oby wecej takich nocek ale pocesze cie ze moja pyza w nocy budzi sie 3 razy ale ne zawsze ale dzis mnie zaskoczyla poszla spac przed 22 i spala do 3.30 prawie 6 h spala szok zeby tak bylo juz zawsze echhh
Ewelci podczytalam twoje posty i nasza kruszyna tez miala swego czasu brak apetytu malutk jadla balam sie ze sie dwodni an cyca ani butli teraz wracamy powoli do siebie lecz jeszcze nie do konca jest tak jak bylo bo potrafila zjesc 130ml teraz jak czasem dam jej butle zje 100 ml ale za to czesto do cyca chce bo ne je tak jak kiedys dlugo i duzo tylko mniej a czesciej
W nocy mamy przeboje bo jak po kapieli ma zasnac to masakra niespokjna jest placze nie wiadomo co i o co kaman i tak od 20 nieraz d 22 walcze az padnie zasnie nie zawsze tak jest ale czesciej takie nocki mamy w nocy spi ale czesto do cyca chce sa wyjatki jak dzis
Wic nie jestes sama z tymi problemami my juz u lekarza bylismy nieraz hmmm z tego musze dzieciaczki wyrosna od 4 mc bedzie wszytsko juz w normie jeszcze troszke ufff:eek:
 
wazona wczoraj nago przed kapiela moja metoda na wadze domowej-5350g :-)Jeszcze tylko 250g do podwojenia wagi urodzeniowej-spokojnie wyrobi sie w tydzien:tak:
 
Sara musze tak malego dzis zwazyc jak go lekarka nie zwazy.
Moj tez wola guuu-albo gu-gu i tez wydaje rozne dzwieki.
Najbardziej smieje sie do kalendarza m go ostatnio nagral-polewka nie zla.
Rece jak ssie to tak cmoka przy tym ze szok:szok:jak by jadl jakies pysznosci:-D.
Po kapieli pcha raczkli z recznikiem do buzi.
Wczoraj udalo mi sie wrszcie zrobic ladne zdjecie jak sie usmiecha jak bede miala chwile pozniej to wkleje na zamknietym.
Zaraz musze malego szykowac do lekarza.
 
reklama
avanti no to u ciebie szybciutko ten ortopeda,kurcze szkoda ze u nas tak nie ma,
kurcze ale moj maly mi dzis zmajstrowal,polozylam go na mate zeby sobie polezal z gola pupa,na chwile wyszlam z pokoju przychodze a on kupe zrobil no masakra,wzielam go szybko na przewijak myslalam ze juz koniec ato dopiero byl poczatek jak zaczal robic to koniec swiata,i jeszcze w dodatku sie przy tym smial,a teraz sobie spi smacznie,pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzylo:-)
 
Do góry